مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12863 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 16:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مرحوم آیت الله هاشمی اسطوره صبر و استقامت در زندان رژیم شاهی بود

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری :

مرحوم آیت الله هاشمی اسطوره صبر و استقامت در زندان رژیم شاهی بود

مازندشورا: ساری – ایرنا – نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر گفت : مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ، اسطوره صبر ، استقامت و شجاعت در زندان های رژیم شاهنشاهی بوده است.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، مراسم گرامیداشت یار دیرینه امام و رهبری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ، روز پنج شنبه با همت خانه کارگر مازندران ، کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی ، اتحادیه زنان خانه کارگر استان و با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین در مسجد حجتیه صبوری قائمشهر برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین علی معلمی در این مراسم افزود: مردم ، نظام و مسئولین هیچ گاه تدبیرهای این مبارز کهن سال را فراموش نمی کنند.
وی با بیان اینکه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از چهره های درخشنده و از شاگردان امام راحل بوده است ، گفت : مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه با ستم شاهنشاهی با جدیت در صحنه های مبارزه حضور داشت.
امام جمعه قائمشهر افزود: هاشمی رفسنجانی در زندان از جمله افراد نادری بوده است که زندانیان سیاسی را نصیحت می کرد تا مبادا زیر بار شکنجه های ساواک پشیمان و از ادامه راه خسته شوند.
وی با بیان اینکه ان مرحوم درمرحله پایانی عمر 82 ساله اش با عزت و احترام تشییع شد ، گفت که مقام معظم رهبری در پای جنازه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یک وحدت ملی و یکپارچه را ایجاد کرد که از هر قشر و با هر تفکر سیاسی امده بودند تا برای ایشان در پیشگاه الهی طلب مغفرت کنند.
بر اساس این گزارش قرار شد مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی روز شنبه نیز از ساعت 10 تا 12 صبح در مصلی جمعه قائمشهر برگزار شود.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
/1899/7334


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هاشمی - مرحوم - رفسنجانی - قائمشهر - رهبری - افزود - برگزار - اینکه - سیاسی - مبارزه - کارگر - گزارش - زندان - خبرنگار - مراسم - مازندران - مسئولین -

نظر شما در مورد : مرحوم آیت الله هاشمی اسطوره صبر و استقامت در زندان رژیم شاهی بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها