مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12871 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 14:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نقش بی بدیل آیت الله هاشمی در استمرار و استحکام انقلاب اسلامی

امام جمعه موقت سیمرغ مطرح کرد:

نقش بی بدیل آیت الله هاشمی در استمرار و استحکام انقلاب اسلامی

مازندشورا: شیرگاه - امام جمعه موقت سیمرغ با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: قطعا این شخصیت بزرگ نقش بی‌بدیلی در پیروزی، استمرار و استحکام انقلاب اسلامی داشت.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید اسمعیل حسینی مازندرانی ظهر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت رحلت حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مرکز آموزشی یگانهای ویژه شهید قاسمیان ناجا شیرگاه ضمن تجلیل ازمقام علمی وسیاسی مرحوم حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره) به جایگاه روحانیت آگاه اشاره و اضافه کرد: در دوران حکومت‌های قاجار و پهلوی قراردادهای ننگین استعماری که با امضای یک روشنفکر خائن شکل می‌گرفت با حضور افشاگرانه روحانیونی چون میرزای شیرازی و فضل آ... نوری و خمینی کبیر بر ملأ می‌شد.

حجت‌الاسلام حسینی مازندرانی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام (ره) معادلات بین‌المللی را بر هم زد و کشوری که خانه خلوت آمریکا و انگلیس بود با حضور روحانیت و مرجعیت اکنون در مقابل آن‌ها ایستاده است و روحانیت شیعه در طول ۱۵ سال تحمل زندان‌ها و شکنجه‌ها و تبعیدها راه امام خمینی (ره) را ادامه دادند و نگذاشتند امام (ره) تنها بماند.

رئیس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش یگان ویژه ناجا شهید قاسمیان ادامه داد: یکی از شخصیت‌های بزرگ و نستوه انقلاب که زیر سخت‌ترین شکنجه‌های قرون‌وسطایی رژیم پهلوی همواره نام امام (ره) را بر زبان داشت و از شخصیت‌هایی بود که متحمل زندان‌های طولانی شد آیت آ... هاشمی رفسنجانی بود.

وی گفت: ایشان عضواصلی و شاکله اصلی شورای انقلاب اسلامی بود و در تصویب قانون اساسی و در تشکیل سپاه پاسداران، کمیته‌های انقلاب اسلامی نقش محوری واصلی داشت ودرخشان‌ترین دوران زندگی این فرد بزرگ، هشت سال دفاع مقدس بود که فرمانده عملیات بزرگ را بر عهده داشت و در تمام عملیات بالباس رزم در جبهه حضور داشت.

حجت‌الاسلام حسینی مازندرانی گفت: در دوران سازندگی نیز با اقدام انقلابی کار بازسازی کشور را آغاز کرد و اقدامات درخشانی را در حوزه‌های مختلف انجام داد.

حجت‌الاسلام سیداسمعیل حسینی مازندرانی در پایان سخنان خود، به مراسم تشییع این روحانی نستوه و یار دیرین امام (ره) و رهبری اشاره کرد و گفت: بعد از تشییع امام (ره) بی‌نظیرترین تشییع، تشییع پیکره حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هاشمی - انقلاب - رفسنجانی - تشییع - مازندرانی - اسلامی - حسینی - حجت‌الاسلام - دوران - اشاره - روحانیت - نستوه - عملیات - مراسم - ادامه - رهبری - پهلوی - خمینی - آیت‌الله - قاسمیان -

نظر شما در مورد : نقش بی بدیل آیت الله هاشمی در استمرار و استحکام انقلاب اسلامی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها