مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1288 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 اردیبهشت 1393 -ساعت : 08:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

100 معلم برتر مازندرانی به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند

مازند شورا: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: به مناسبت هفته معلم 100 معلم برتر مازندرانی به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند

مازند شورا: علی قاسمی بعد از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته معلم در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: هفته معلم یادی از تئوری‌پرداز بی‌بدیل، اندیشمند شهید مطهری است که از دامن حوزه برخاست و با حضورش دانشگاه‌ها را معطر کرد.

وی با اشاره به اینکه در هزاره سوم توسعه بر مبنای منابع انسانی است، افزود: در سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش بر ساعت‌های 6گانه که شامل منابع تربیت دینی، اخلاقی و اعتقادی، تربیت زیستی و بدنی، تربیت اجتماعی و سیاسی، تربیت اقتصادی و حرفه‌ای، تربیت علمی و فناوری و نیز تربیت هنری و زیباشناختی است گام بر می‌دارد.

تثبیت ساختار اقتصادی با استفاده از سیستم تعلیم و تربیت

این مسئول، برجسته کردن جایگاه معلم را توجه به اندیشه، دانایی و تدبیر جامعه دانست و ادامه داد: اگر به دنبال تثبیت ساختار اقتصادی در کشور هستیم باید از تمام ظرفیت‌های سیستم تعلیم و تربیت بهره‌مند شویم.

قاسمی آموزش و پرورش را خانه امن برای فرهنگیان دانست و یادآور شد: معلمان از نرخ بالای اعتماد عمومی برخوردارند، بدیهی است که در نقش تعلیم و تربیت موثر خواهند بود.

وی روند فعالیت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید را برنامه محوری عنوان کرد و گفت: وزیر متبوع برنامه‌های خود را در چهار حوزه مدیریت کلان، مشارکت عمومی، آموزشگاهی و منابع انسانی تبیین کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در خصوص تغییر کاربری فضای آموزشی و استفاده بهینه از سرمایه‌های موجود در این اداره کل، یادآور شد: کارگروهی برای شناسایی اموال قابل بهره‌وری در اداره کل آموزش و پرورش مازندران تشکیل شد تا با بررسی روند قانونی بتوانیم از سرمایه‌های موجود استفاده بهینه داشته باشیم.

تکریم از معلمان نمونه مازندران با حضور وزیر

وی برنامه‌های هفته معلم را برشمرد و خاطرنشان کرد: 9 اردیبشهت ماه امسال آیین تکریم از معلمان با حضور وزیر آموزش و پرورش در نوشهر برگزار می‌شود.

قاسمی حضور فرهنگیان و دانش‌آموزان در نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدای فرهنگی، سخنرانی مدیران روسای آموزش و پرورش و یا معلمان نمونه در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه را از دیگر برنامه‌های هفته معلم دانست و ادامه داد: اجرای صبحگاه مشترک در اداره کل، حضور مسئولان شهرستانی و استانی در مدارس که تحصیل می‌کردند، نشست سیاسی و بصیرتی فرهنگیان با محوریت شعار امسال، همایش معلمان و فرهنگیان با حضور مسئولان کشوری و استانی در اردوگاه بادله، برگزاری یادواره معلمان شهید و تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی، ویژه برنامه استانی هفته معلم در مرکز مازندران، راهپیمایی فرهنگیان استان در قالب سفیران علم از برنامه محوری هفته بزرگداشت معلم در مازندران است.

دیدار 100 معلم برتر مازندرانی با رهبری

وی دیدار معلمان نمونه با مقام معظم رهبری را از برنامه‌های اصلی در سطح کشور دانست و گفت: در 17 اردیبهشت 100 معلم نمونه مازندرانی به دیدار مقام معظم رهبری اعزام می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه بر مبنای شعار رهبری در سال جاری اگر به دنبال تحول در حوزه فرهنگ هستیم باید به نقش معلمان توجه شود، تصریح کرد: توسعه پایدار اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه معلم نقش آفرین باشد.

وی با بیان اینکه تجلیل از مقام معلم نباید تنها از سوی دستگاه تعلیم و تربیت انجام شود، افزود: همه عناصر جامعه از خدمات معلم بهره‌مند می‌شوند.

این مسئول ادامه داد: بستر فراهم شد تا از ظرفیت شوراها و سایر صنوف برای تجلیل از مقام معلم بهره‌مند شویم.

توجه به فرهنگ بومی در تولید محتوای آموزشی

قاسمی شاخص ارزیابی معلمان برتر را شامل ویژگی‌های عمومی عنوان کرد و گفت: شاخص‌ها کشوری است که شامل نگرش و بینش، دانایی و مدارک تحصیلی، توانمندی علمی، مهارت‌های حرفه‌ای، روش تدریس و نوآوری و سایر موارد از این دست در انتخاب معلمان برتر لحاظ می‌شود.

وی توجه به فرهنگ بومی را از دغدغه‌های خود در آموزش و پرورش دانست و یادآور شد: ارائه برنامه‌های آموزشی بومی در سیستم تعلیم و تربیت طبق قانون اساسی منعی ندارد.

این مسئول افزود: تقویت گویش مازندرانی از مواردی است که با توانمندسازی معلمان می‌توان به این مهم توجه شود.

وی اظهار داشت: تولید محتوایی کتب درسی می‌تواند با تکیه بر فرهنگ بومی تدوین شود/ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش و پرورش - قاسمی - دیدار با مقام معظم ر - مازندران - معلم نمونه - -

نظر شما در مورد : 100 معلم برتر مازندرانی به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها