مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1290 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 اردیبهشت 1393 -ساعت : 08:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

گویش محلی در مدارس مازندران تقویت می‌شود

مازند شورا: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر حفظ خرده فرهنگ ها از سوی دستگاه های فرهنگی جامعه، گفت: گویش محلی در مدارس استان تقویت می شود.

مازند شورا: سید علی قاسمی تروجنی ظهر امروز در نشستی خبری به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم اظهار کرد: به دنبال تقویت و پایداری گویش محلی در مدارس هستیم و همکاران در حوزه تولید محتوا پیگیر این موضوع بوده تا برخی دروس با گویش مازندرانی در مدارس تدریس شود.

وی افزود: پیشنهاد شد که برخی از دروس به مدیریت استان و شهرستانی واگذار تا با توجه به شرایط بومی و اقتضائات و شرایط محلی تدریس شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: هیچ مدیری نمی تواند با اجبار از والدین مبلغی اخذ کرده و برخلاف مقررات و دستور العمل اجرایی بوده و با مدیران متخلف در صورت گزارش برخورد جدی می شود.

قاسمی با بیان اینکه اداره بهتر مدارس با مشارکت مردمی صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: با توجه شرایط موجود اقتصادی مدیران،مدارس جهت اداره بهتر با رغبت والدین کمک و مشارکت های مردمی را دریافت می کنند لذا فضا و امکانات موجود با این مشارکت ها اداره می شوند.

وی از نحوه فعالیت کمیته انتصابات در این اداره کل گفت: کمیته ای متشکل از پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت، معتمدین، اساتید دانشگاه و نخبگان بوده که بیش از 130 پارامتر برای افراد در گزینه های مدیریتی در نظر گرفته شده، مورد بررسی قرار می دهند تا بهترین و شایسته ترین اشخاص در پست های سازمانی در سطح استان و شهرستان قرار گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: امتحانات پایان سال تحصیلی از 27 اردیبهشت شروع و دوره ابتدایی از سوم خرداد شروع تا 20 خرداد همزمان با آغاز مسابقات ادامه و پایان خواهد یافت.
 
وی افزود: امسال از سوی مقام معطظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده که ا از سوی آموزش و پرورش کارگروه اقتصاد و فرهنگ تشکیل و  جلسه ای با حضور اعضای فرهنگی شورای اسلامی شهرستان ها برگزار  تا مراسم تجلیل از معلمان به عنوان اساس تحول و رشد پایدار مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: توسعه و رشد یک جامعه بدون معلم امکان پذیر نبوده و  همه آحاد جامعه باید خود را موظف به تجلیل و تکریم از معلمان بدانند./تسنیم

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سید علی قاسمی - آموزش و پرورش - گویش محلی - مازندران - -

نظر شما در مورد : گویش محلی در مدارس مازندران تقویت می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها