مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 13 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 اردیبهشت 1395 -ساعت : 13:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود قرارگاه خاتم به آزادراه شمال

شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود قرارگاه خاتم به آزادراه شمال

مازندشورا: معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه پیمانکاران و مشاوران داخلی در اولویت ورود به پروژه آزادراه تهران- شمال هستند، گفت: شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود شرکت‌های پیمانکاری ازجمله قرارگاه خاتم به این پروژه، تامین مالی حداقل 60 درصدی هزینه ساخت است

مازندشورا: علی نورزاد، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: از تمام ظرفیت مشاوران، پیمانکاران و سرمایه گذاران داخلی برای ساخت این آزادراه استفاده می کنیم. به طور قطع شرکت ها و سرمایه گذاران داخلی در اولویت قرار دارند.

وی با بیان اینکه آزادره تهران- شمال یکی از پروژه هایی که سیاست های اقتصاد مقاومتی در آن اجرایی و عملیاتی شده است، اظهار داشت: اولویت دولت استفاده از توان داخل است و در دولت تدبیر پیمانکاران داخلی وارد پروژه آزادراه تهران- شمال شدند و در حال حاضر در این پروژه 7 پیمانکار داخلی مشغول به کار هستند و بخشی از اقدامات مطالعاتی در این پروژه را هم مشاوران داخلی انجام می دهند.

معاون وزیر راه وشهرسازی با تاکید براینکه مشکل ما در ساخت و تکمیل پروژه آزادراه تهران- شمال تامین اعتبارات است، ادامه داد: در  شرکت های داخلی پتانسیل های فنی و مهندسی برای ساخت آزادراه شمال وجود دارد و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم و به همین دلیل هم در دو سال گذشته 7 پیمانکار  و دو مشاور داخلی به پروژه اضافه شدند  اما در حال حاضر مهم ترین مانع تکمیل این پروژه منابع مالی و اعتبارات است.   

وی افزود: استفاده از این تعداد شرکت داخلی در پروژه های عمرانی سابقه نداشت و دولت با اعتماد به توان داخل از این پتانسیل فنی و مهندسی در آزادراه تهران- شمال استفاده می کند. 
   
نورزاد گفت: بریا رفع مشکل تامین اعتبارات در بخش آزادراهی سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که شرکت هایی وارد سرمایه گذاری شوند که حداقل 60 درصد از هزینه ساخت پروژه را بتوانند تامین کنند.

نورزاد با تاکید بر اینکه از ورود پیمانکاران و مشاوران داخلی به این پروژه استقبال می کنیم، گفت: هر شرکت داخلی را که توان تامین مالی حداقل 60 درصدی پروژه های آزادراهی از جمله آزادراه تهران- شمال را داشته باشد، در اولویت قرار می دهیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تاکید کرد: قرارگاه خاتم الانبیا هم در صورت تامین مالی حداقل 60 درصدی هزینه ساخت آزادراه تهران- شمال می تواند وارد این پروژه شود.        
     
چند روز گذشته قرارگاه خاتم الانبیا برای ساخت آزادراه تهران- شمال با تامین مالی 40 درصدی اعلام  آمادگی کرده بود. در حالی که فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء گفته است که مصوبه دولت قبل درباره حضور قرارگاه خاتم‌الانبیاء در آزادراه تهران - شمال‌ هنوز مانده است، این مصوبه و مجوز انعقاد قرارداد واگذاری قطعه دو و سه این پروژه به قرارگاه سازندگی قرارگاه خاتم الانبیا با دستور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به دلیل عدم مراعات قانون برگزاری مناقصات در دولت قبل لغو شد.     


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آزاد راه - آزاد راه تهران شمال -

مطالب مرتبط با : شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود قرارگاه خاتم به آزادراه شمال
نظر شما در مورد : شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود قرارگاه خاتم به آزادراه شمال

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*