مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1300 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 اردیبهشت 1393 -ساعت : 16:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همکاری شوراهای اسلامی شهر با آموزش و پرورش مازندران

برای اولین با در کشور

همکاری شوراهای اسلامی شهر با آموزش و پرورش مازندران

مازند شورا: تجلیل از معلم تجلیل از علم است/ آماده انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش هستیم/ تحقق تدبیر و امید در مدیریت آموزش و پرورش مازندران/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استان ها و وزارت آموزش و پرورش/ تبدیل روز شورا به هفته شورا

اختصاصی مازند شورا: به مناسبت هفته معلم نشست مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با همکاران فرهنگی عضو شوراهای اسلامی شهرستان های استان با حضور حمید رضا افراشته رئیس شورای استان، نرگس کمالی نماینده شورای استان در شورای عالی استان ها و سایر اعضای شورای اسلامی استان و اعضای فرهنگی شوراهای اسلامی شهرستان ها در باشگاه فرهنگیان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ضمن تبریک هفته گرامی داشت مقام زن اظهار داشت: متناسب با نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ از فرهنگیان عضو شورا دعوت نمودیم علاوه بر ارائه راهکار به منظور تکریم هرچه بهتر از معلمان در هفته معلم، نسبت به تحقق اهداف نامگذاری امسال تبادل نظر فرمایند.

تجلیل از معلم تجلیل از علم است

چراکه معتقدیم فرهنگیان در پیشقراول این شعار راهبردی قرار دارند و تجلیل از معلم تجلیل از شخص معلم نیست تجلیل از علم است، تجلیل از توسعه پایدار است. چراکه گفته اند بدترین عالمان آنهایی هستند که در دربار حاکمان اند و بهترین حاکمان آنانند که در درگاه عالمان اند لذا عالمان می توانند به حاکمان منزلت و برتری بخشند.

قاسمی ادامه داد: توسعه ی آینده منوط به داشتن مدارس پرنشاط است لذا تجلیل از مقام معلم باید در جای جای جامعه و همه ی ارگان ها نهادینه شود چراکه علم نور است و معلمان هستند که نور را به قلب جامعه می تابانند.

تجلیل از مقام معلم فقط مربوط به نهاد آموزش و پرورش نیست. باید همه کسانی که از آموزش و پرورش متنفع می شوند از معلمان تجلیل نمایند. چراکه در هیچ حوزه ی فرهنگی کاری پایدارتر از آموزش و پرورش صورت نمی گیرد.

قاسمی اظهار داشت: آماده پذیرش انتقادات همکارن فرهنگی از یک سو و مدیران شهری به عنوان معتمدین مردم هستیم اما غیبت اعضای شورا در مدارس به دلیل حضور در جلسات شورا نیز باید ساماندهی شود چراکه از حیث اداری جای اشکال است.

آماده انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش هستیم

در ادامه «حمید رضا افراشته» نیز اظهار داشت: با همت فرهنگیان ما فرهنگ ما ارتقاء خواهد یافت و از طریق توسعه فرهنگی می توان به رونق اقتصادی نیز دست یافت.

42 هزار و 270 نفر معلم و 480 هزار دانش آموز که مجموعا یک ششم جمعیت استان را به خود اختصاص داده اند بزرگترین سرمایه ای هستند که مستقیما با مسائل فرهنگی در ارتباط اند.

رئیس شورای استان ادامه داد: شورای استان نیز با 7200 نفر عضو آمادگی هرگونه همکاری و انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش استان را دارد. چراکه همزمانی انتخابات شوراهای اسلامی با ریاست جمهوری سبب همزمانی تغییر مدیران اجرایی و مدیران شهری شده است و این دونهاد در بهار مدیریتی خود قرار گرفته و می توانند فصول موفقی از همکاری های دوجانبه را رقم زنند.

تحقق تدبیر و امید در مدیریت آموزش و پرورش مازندران

در ادامه «کوروش یوسفی» نیز اظهار داشت: شعار تدبیر و امید در مدیریت آموزش و پرورش مازندران محقق شده است چراکه شاهد تغییر مدیرت ها بر اساس شایستگی و حرکت به سمت اجرای برنامه های دولت در حوزه آموزش و پرورش هستیم.

مازندران پایلوت تکریم از معلم توسط شوراهای اسلامی شهر 

عضو شورای اسلامی استان ادامه داد: تکریم از معلم فقط به آموزش و پرورش خلاصه نمی شود چراکه تکریم از معلم تکریم از علم و دانش و فن است. لذا تکریم معلمان توسط شوراهای اسلامی شهر به شکل پایلوت در مازندران اجرا خواهد شد و آن را الگویی برای کشور خواهیم نمود. چراکه معتقدیم در هفته نکوداشت مقام معلم، معلمان باید میمان دستگاهایی غیر از آموزش و پرورش باشند.

ضرورت همکاری روئسای آموزش و پرورش شهرستان ها با شوراهای شهر

در ادامه «نرگس کمالی» نماینده شورای استان در شورای عالی استان ها اظهار داشت: اعتماد مردم به فرهنگیان در انتخاب اعضای شورای اسلامی نشان از جایگاه معلم در نزد عموم جامعه دارد. اما برای  تببین مقام معلم در سازمان ها و نهاد های دولتی همکاری روئسای آموزش و پرورش شهرستان ها با شوراهای اسلامی شهر و فرمانداری ها ضروری است.

عضو شورای شهر سواد کوه افزود: بیش از ده سال است که متولی برگزاری مراسم نکوداشت مقام معلم در سوادکوه، شورای اسلامی این شهر است. که این سیره باید به سایر شهرهای استان نیز تسری یابد.

انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استان ها و وزارت آموزش و پرورش

نماینده شورای استان در شورای عالی استان ها بین شورای عالی استان ها و وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه ای منعقد گردیده است که بسیار جامع و مفید می باشد از جمله اینکه متولی توسعه عمرانی آموزش و پرورش در بسیاری از استان ها شهرداری ها می باشند. لذا ضروری است ضمن پیگیری آن تفاهم نامه از سوی آموزش و پرورش شهرداری ها نیز نسبت به اجرای آن اهتمام ورزند.

تبدیل روز شورا به هفته شورا

نماینده شورای استان در شورای عالی استان ها پیرامون جایگاه حقوقی شورای عالی استان ها اظهار داشت: این شورا بر اساس قانون اساسی تنها نهادی است که می تواند به دولت طرح و به مجلس شورای اسلامی لایحه ارائه دهد. لذا بر اساس طرح پیشنهادی به دولت، پس از تصویب، روز شورا به هفته شورا تبدیل خواهد شد تا خواسته بیش از 120 هزار نفر عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا محقق شود.

در ادمه تنی چند از اعضای شورا استان نیز به اظهار نظر پرداختند و بیان داشتند شان و جایگاه شوراها نیز باید در مدارس برای دانش آموزان تبیین نمایند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش و پرورش - مازندران - قاسمی - روز شوراها - شورای شهر - -

مطالب مرتبط با : همکاری شوراهای اسلامی شهر با آموزش و پرورش مازندران
نظر شما در مورد : همکاری شوراهای اسلامی شهر با آموزش و پرورش مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها