مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 131 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 دی 1394 -ساعت : 14:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجرای طرح گردشگری روستایی در ۳۰ روستای مازندران

مازند شورا : مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری مازندران گفت: به منظور توسعه صنعت گردشگری مازندران، اجرای طرح گردشگری روستایی در ۳۰ روستای غرب مازندران در دستور کار است.

مازند شورا : جان‌الله عبدی شامگاه چهارشنبه در نشست اعضای ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه هم‌اکنون اجرای طرح گردشگری روستایی در غرب استان و در 30 روستای شهرستان رامسر در دستور کار است، بیان کرد: مصوبات این طرح برای تامین اعتبار زیرساخت‌ها در حال بررسی بوده تا این طرح به عنوان پایلوت کشوری به اجرا درآید.

وی با تاکید براینکه تاکنون در اجرای این طرح روستاهای متعددی در استان اعلام آمادگی کردند و داوطلب برای گردشگری روستایی شدند، گفت: مهم‌ترین اصل برای اجرای این طرح‌ها تامین اعتبار بوده و ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور برای تخصیص این بودجه به بررسی آن بپردازد.

ضرورت شناسایی توریست‌های کوهنورد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران نیز با اشاره به اینکه برنامه‌های این سازمان برای استقبال از مسافران به صورت مقطعی نیست بلکه در طول سال این استقبال در دستور کار است، گفت: با توجه به تشکیل ستاد دائمی در این استان نقاط مشکل‌دار محور هراز شناخته شده و در ایام زمستان نیز علاوه بر تردد مسافران، این محور شاهد کوهنوردان و توریست‌هایی در مناطق کوهستانی است.

مهدی ولی‌پور افزود: برخی از کوهنوردان بدون ناهماهنگی و آشنایی با محیط برای گردش در ارتفاعات البرز راه را گم کرده و ساعاتی در این فصل سرد بدون امکانات و تجهیزات کوهنوردی می‌مانند و بسیاری از دستگاه‌های ذی‌ربط را درگیر نجات آنها می‌کنند.

وی با بیان اینکه در این زمینه مازندران شاهد ورود کوهنوردانی از کشورهای چک، چین و ارمنستان بوده که در صورت مفقود شدن هر یک از توریست‌های خارجی مساله بین‌المللی دو کشور به میان می‌آیند که این برای کشور مناسب نیست، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود که نسبت به ساماندهی توریست‌ها و کوهنوردان به اراتفاعات البرز و صعود قله دماوند طی هماهنگی‌های لازم با سازمان ورزش و جوانان و فدراسیون و انجمن کوهنوردان ایران با نظارت این استان صورت گیرد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجرای طرح گردشگری رو - -

نظر شما در مورد : اجرای طرح گردشگری روستایی در ۳۰ روستای مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها