مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1313 -تاریخ انتشار : یکشنبه 31 فروردین 1393 -ساعت : 21:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ما به دنبال امنیت فرهنگی هستیم نه فرهنگ امنیتی + تصاویر

قاسمی در مراسم معارفه رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندران:

ما به دنبال امنیت فرهنگی هستیم نه فرهنگ امنیتی + تصاویر

اختصاصی مازند شورا: آئین تجلیل از جناب آقای فهیمی و معارفه جناب آقای علی سهرابی رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندران با حضور آقای موحد رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش، ایمانی رئیس اداره کل حراست وزارت آموزش و پرورش و قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد.

اختصاصی مازند شورا: آئین تجلیل از جناب آقای فهیمی و معارفه جناب آقای علی سهرابی رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندران با حضور آقای موحد رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش، قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران و تنی چند از مدیران استانی برگزار شد.

سید علی قاسمی در این مراسم اظهار داشت: طبق قاعده حرکت جوهری تغییر امری قطعی است و لذا تغییرات و حرکت وجود دارد.

قاسمی ضمن تشکر از مدیر سابق اداره حراست آموزش و پرورش استان اظهار داشت: آقای فهیمی با میل خود و بیش از 30 سال خدمت بازنشسته می شوند و جناب اقای سهرابی مسئولیت این اداره را می پذیرند اداره ای که وجود آن برای آموزش و پرورش بسیار مفید و با اهمیت می باشد.

چراکه بر این باوریم وظیفه اداره حراست، حراست از معلم است نه حراست بر معلم و انتظار داریم با مدیریت جدید شاهد چابکی در آموزش و پرورش استان باشیم. همچنین هدف اداره حراست ایجاد امنیت فرهنگی است ما به دنبال ایجاد امنیت فرهنگی هستیم نه فرهنگ امنیتی.

در ادامه ایمانی رئیس اداره کل حراست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: وظیفه حراست آموزش و پرورش حراست از سرمایه های انسانی آموزش و پرورش است لذا عزل، نصب، آموزش، تذکر و... از وظایف آن می باشد.

حفظ اسناد، نیروی انسانی، آیتی و ایمن سازی از این موارد از وظایف حوزه حراست است.
در این اداره شرع، قانون و اخلاق سرلوحه اقدامات است. لذا برخورد بدون چالش به منظور سالم سازی فضای آموزشی انتظار ماست.

موحد رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: استراتژی آموزش و پرورش تحقق امنیت فرهنگی است. لذا اولیا، معلمان و دانش آموزان هریک فرصتی هستند برای تحقق این هدف.

فهیمی رئیس سابق اداره حراست آموزش و پرورش استان نیز اظهار داشت: بنده به جمهوری اسلامی بده کارم لذا به عنوان یک بسیجی حراستی بوده ام و خواهم بود. و به شکل رسمی و غیر رسمی در خدمت سربازان کمنام امام زمان (عج) بوده ام و این با افتخار ترین دوران شغلی من است.

در پایان علی سهرابی رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: لازمه و مقدمه قبول مسئولیت خود سازی است لذا اصلاح امور پس از خود سازی محقق خواهد شد. و با خود سازی شاهد رفتار غیر اخلاقی، تجسس و مچ گیری و سایر اقدامات دون شأن و نحوه برخورد با معلمان عزیز نخواهیم بود.

سهرابی ادامه داد: ایجاد فضایی امن برای معلمان و دانش آموزان به منظور شکوفایی استعدادها از برنامه های کلیدی ما خواهد بود. چراکه هرگونه تحول نیازمند تغییر نگاه به  قشر زحمت کش معلمان به عنوان مهمترین عنصر تعلیم و تربیت می باشد. لذا حراست پناهگاه و مأمن معلمان است. حراست با معلمان و برای معلمان است.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش و پرورش - مازندران - قاسمی - حراست - معارفه - علی سهرابی - امنیت فرهنگی - -

نظر شما در مورد : ما به دنبال امنیت فرهنگی هستیم نه فرهنگ امنیتی + تصاویر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها