مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 13149 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 دی 1395 -ساعت : 17:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهر توسعه یافته، مدیر توسعه یافته می‌خواهد

مهدی رضایی فرح آبادی عضو سابق شورای شهر ساری:

شهر توسعه یافته، مدیر توسعه یافته می‌خواهد

اختصاصی مازندشورا: برخی رفتارهایی که مشاهده می‌کنیم در شان شهر ساری نیست و مدیران و مسئولان شهری ما باید با تحمل و تامل بیشتری رفتار نمایند و با مواضع غیر منطقی موجب ایجاد تنش در شهر نشوند بلکه با صعه صدر و بردباری و با فراهم آوردن فضای دوستانه، در نهایت آرامش مشکلات را حل و فصل نمایند

اختصاصی مازندشورا: مهدی رضایی فرح آبادی در گفت‌وگو با مازندشورا ضمن استقبال از هرگونه همکاری و همفکری مدیران ساروی در راستای هم افزایی و پرهیز از رقابت های فرسایشی بیان داشت: شکی نیست که در راستای هماهنگی و هم افزایی سازمانی است که می‌توان شاهد رشد و پیشرفت توسعه شهری و استانی بود. در مازندران به خصوص در ساری این مهم به مرور کمرنگ شده است.

رضایی بیان داشت: برای رفع بسیاری از معضلات همچون بیکاری، اعتیاد و ... نیاز به همکاری میان بخشی سازمان‌ها و نهادهای مختلف می‌باشد. در حال حاضر هماهنگی میان مدیران کم رنگ شده است در حالیکه در دوره قبل شورای اسلامی شهر ساری، همکاری متقابل محور قرار گرفته بود و توانسته مدیران را در کنار هم قرار دهد و در سایه میریت نماینده مقام معظم رهبری در مازندران و همدلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اختلافات کنار گذاشته شود و محصول این همگرایی، هماهنگی بیشتر بین اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران دستگاه‌های اجرایی بود.

عضو سابق شورای اسلامی شهر ساری افزود: توسعه ساری باید فصل مشترک همه مدیران باشد. هرگونه اختلاف نظر و سلیقه در نهایت باید ما را به هدف نهایی که همان توسعه ساری است برساند. باید به جای رقابت بین مدیران، شاهد رفاقت مدیران شهری باشیم و رقیب اصلی خود را مشکلات و معضلات اجتماعی بدانیم.

رضایی فرح آبادی پیرامون لزوم هم‌افزایی بین مدیران شهری ساری گفت: در حال حاضر تقابل مدیران و دستگاه‌ها در مرکز استان ضربات زیادی را به شهر وارد کرده است و مانع پیشرفت و حرکت رو به رشد ساری داشته است و هزینه‌های زمانی و اعتباری بسیاری را بر دوش شهروندان ساروی تحمیل کرده است و کاهش بازدهی و کند شدن روند عمرانی و آبادی را در پی داشته است.

وی مهم‌ترین ضربه رفتارهای اینچنینی را اعتمادی شهروندان ساری دانست و افزود: بی‌اعتمادی شهروندان که در پی تنش‌های سیاسی مدیران شهری بوجود می‌آید مهلک‌ترین ضربه‌ای است که بر پیکره شهر وارد می‌شود که ممکن است گاهی جبران کردن عواقب آن بسیار دشوار باشد.

فرح آبادی با بیان کردن این نکته که با تعاملات بیشتر می‌توان مشکلات را حل نمود، گفت: ناکارآمدی شهری پیامد اختلاف مدیران است و با این روند ساری هیچگاه به آن جایگاهی که شایسته است نخواهد رسید. در صورتی که همین اتفاقات با تعاملات بیشتر خیلی راحت‌تر و صرف هزینه کمتر میتواند صورت بپذیرد و حل شود.

وی با دفاع از عملکرد شورای قبلی ساری، گفت: در دوره قبل با توجه به شرایط درآمدی و اقتصاد شهری، عملکرد مناسبی را شاهد بودیم و کارهای خوبی صورت گرفت هرچند که شهر ساری ظرفیت‌های بیشماری دارد که باید به شکوفایی برسد و اقدامات سازنده حمایت شود و گسترش پیدا کند.

مهدی رضایی فرح آبادی با بیان این موضوع که مردم شورای شهر می‌خواهند، نه شورای شهرداری، گفت: مردم انتظار دارند که اعضای شورا زبان گویای آنها باشند و به دنبال احقاق حقوق شهروندان باشند نه اینکه نقش شورای شهرداری را بازی کنند. شورای شهر باید در حد و اندازه‌ای باشد که بتواند تصمیمات خود را مدیران بقبولاند و عملیاتی شود.

رضایی با اشاره به اینکه شهر توسعه یافته، مدیر توسعه یافته می‌خواهد، گفت: برخی رفتارهایی که مشاهده می‌کنیم در شان شهر ساری نیست و مدیران و مسئولان شهری ما باید با تحمل و تامل بیشتری رفتار نمایند و با مواضع غیر منطقی موجب ایجاد تنش در شهر نشوند بلکه با صعه صدر و بردباری و با فراهم آوردن فضای دوستانه، در نهایت آرامش مشکلات را حل و فصل نمایند.

این عضو سابق شورای اسلامی شهر ساری گفت: توصیه من این است که همه ما صرف نظر از اینکه در چه موقعیت جغرافیایی بدنیا آمده‌ایم، خود را شهروند شهر و متعلق به شهر بدانیم. اگر هدف نهایی عمران و آبادانی شهر باشد قطعا همه افراد می‌تواند به یکدیگر کمک کنند و نتیجه قرار گرفتن پازل‌های مختلف کنار هم، تصویر زیبایی را خلق خواهد کرد. اگر هدف یکی باشد با سرعت بیشتری به سوی آن حرکت خواهیم کرد.

مهدی رضایی فرح آبادی در انتها تصریح کرد: شورا به عنوان یک نهاد قانونی می‌تواند پا پیش بگذارد و مدیران را با هم هماهنگ کند و خواسته مردم که پیشرفت و تحقق شهر است را انجام شود البته اگر به شرطی که عضو شورا در حد واندازه‌ای باشد که مدیران را زیر یک چتر دور هم جمع کند.

نویسنده :
منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهدی رضایی فرح آبادی - رضایی فرح آبادی - شورای سوم شهر -

نظر شما در مورد : شهر توسعه یافته، مدیر توسعه یافته می‌خواهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*