مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 132 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 دی 1394 -ساعت : 14:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خسارت 2000 میلیارد ریالی بلایای طبیعی امسال به کشاورزی مازندران

خسارت 2000 میلیارد ریالی بلایای طبیعی امسال به کشاورزی مازندران

مازند شورا :معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از خسارت 2000 میلیارد ریالی بلایای طبیعی به بخش کشاورزی استان خبر داد.

مازند شورا :به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، سید محمد جعفری در آیین معارفه سرپرست اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات کشاورزی سازمان اظهار کرد: امسال 2 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی استان ناشی از سیل، تگرگ، باران و خشکسالی وارد شده است.

وی افزود: بلایای طبیعی، 30 تا 60 درصد خسارت به صنعت طیور در استان وارد می‌کنند که برای پیشگیری نیازمند پیگیری‌های جدی‌تری است.

معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید بر اینکه وظیفه اداره مدیریت بحران بر این است 24 تا 48 ساعت بعد از حادثه خسارت‌های وارد شده را ارزیابی و به دستگاه‌های متولی ارسال کند، خاطرنشان کرد: 30 تا 40 درصد اعتبارات عمرانی در استان مربوط به اعتبارات مدیریت بحران است.

 

جعفری ادامه داد: اداره مدیریت بحران سازمان جهادکشاورزی باید برای جلوگیری و خروج از بحران سیل در زمین‌های شیب‌دار ورود یابد.

وی اظهار کرد: بانک‌ها با دریافت سود بانکی بالا، خسارت‌های زیادی به بخش کشاورزی وارد می‌کنند که اگر این روند ادامه داشته باشد بحران جدی در حوزه صنایع و تولید کشاورزی اتفاق خواهد افتاد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی مازندران با بیان اینکه 20 میلیارد ریال اعتبار برای کمک به صنعت طیور و بخش کشاورزی مازندران تخصیص داده شد، بیان کرد: اداره مدیریت بحران باید بیمه محصولات کشاورزی را به طور جدی پیگیری کند و هیچ بحرانی به اندازه عملیاتی نکردن بیمه محصولات کشاورزی این بخش را دچار مشکل نمی‌کند. باید گستره پوشش بیمه محصولات کشاورزی افزایش پیدا کند تا خسارت‌های جانبی که بر بخش کشاورزی وارد می‌شود کاهش یابد.

 

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از مخاطرات بخش کشاورزی از وظایف جدی اداره مدیریت بحران است، ادامه داد: این اداره باید تلاش کند براساس اطلاعات هواشناسی، بسته‌ای برای مقابله با بحران در اختیار مدیریت جهادکشاورزی شهرستان‌ها قرار دهد.

 

به گفته جعفری، تاکنون هیچ مصوبه‌ای برای اعطای 76 میلیارد تومان خسارت بحران تگرگ و طوفان مهرماه امسال در استان از سوی دولت اعلام نشده است.

 

وی گفت: مسئولیت مدیریت بحران با وزارت کشور است و متولی آن در استان‌ها استاندار و در شهرستان‌ها بر عهده فرماندار است. وظیفه اداره مدیریت بحران سازمان جهادکشاورزی، پیگیری ارزیابی خسارت، جذب اعتبار بعد از آن و پیشگیری از وقوع بحران است.

 

جعفری خاطرنشان کرد: مدیریت بحران سازمان جهادکشاورزی بر مبنای مصوبه هیئت دولت نسبت به پرداخت تسهیلات و اعتبارات عمل می‌کند و در غیر‌ این‌صورت هیچ‌گونه مسئولیتی برعهده ندارد.

 

 

 

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خسارت 2000 میلیارد ر - -

مطالب مرتبط با : خسارت 2000 میلیارد ریالی بلایای طبیعی امسال به کشاورزی مازندران
نظر شما در مورد : خسارت 2000 میلیارد ریالی بلایای طبیعی امسال به کشاورزی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها