مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1320 -تاریخ انتشار : جمعه 29 فروردین 1393 -ساعت : 15:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
صندوق توسعه زنان روستایی راه‌اندازی می‌شود/ راه‌اندازی بازار محلی مجازی زنان

صندوق توسعه زنان روستایی راه‌اندازی می‌شود/ راه‌اندازی بازار محلی مجازی زنان

مازند شورا: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به بکار‌گیری ظرفیت بانوان در تمامی عرصه‌ها، اظهار داشت: صندوق توسعه زنان روستایی ایجاد می‌شود.

مازند شورا: مریم جمشیدی پیش از ظهر دیروز در نشست خبری که در سالن اجتماعات استانداری به مناسبت بزرگداشت هفته زن برگزار شد، گفت: اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری در تلاش است تا آسیب‌ها و مشکلات زنان را شناسایی و برای رفع و کاهش آن اقدام کند.

تشکیل دبیرخانه جشنواره ملی فیلم زن در مازندران

 وی با اشاره به تشکیل دبیرخانه جشنواره ملی فیلم زن در استان از افتتاح این دبیرخانه در این هفته خبر داد و افزود: طرح‌های جشنواره فیلم زن و زوج‌های خوشبخت به عنوان طرح‌های ملی پذیرفته شدند.

تجلیل از 26 بانوی نمونه استان

 جمشیدی با اظهار اینکه در هفته گرامیداشت روز زن از 26 بانوی نمونه استان تجلیل می‌شود، ادامه داد: از مادران نمونه شهدا و جانبازان نیز در این هفته تجلیل می‌شود.

 این مسئول بازدید و تجلیل از زنان پیشکسوت و سالمند را از دیگر برنامه‌های هفته زن اعلام کرد و افزود: همایش نفش زن در تحکیم بنیان خانواده به تاسی از فرمایشات رهبری نیز از دیگر برنامه‌های این هفته است.

 جمشیدی توجه به سلامت زنان استان را از جمله برنامه‌های اولویت‌دار این اداره کل عنوان کرد و یادآور شد: برای ارتقا بهداشت و سلامت زنان مازندرانی کلاس‌های آموزشی را برگزار می‌کنیم.

ایجاد صندوق توسعه زنان روستایی در مازندران

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از ایجاد صندوق توسعه زنان روستایی خبر داد و یادآور شد: صنایع دستی فراموش شده استان باید احیا شود.

 وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های بانوان در همه عرصه‌ها استفاده شود، گفت: با توجه به اینکه صندوق بین‌المللی پول تسهیلات خوبی را به زنان روستایی ارایه می‌دهد باید تمهیدات لازم را برای حضور زنان هنرمند در نمایشگاه‌ها فراهم کنیم.

ایجاد بازارچه دائمی و بازار محلی مجازی برای زنان استان

 جمشیدی در بخش دیگری از این نشست به حقوق از دست رفته زنان در پست‌های مدیریتی اشاره کرد و افزود: زنان مازندران هیچ گاه در جایگاه واقعی خود قرار نگرفتند و به حاشیه رانده شدند و برای جا انداختن این فرهنگ نیاز به زمان است.

 وی اظهارداشت: ما دلسوز زنانی هستیم که ظریف‌ترین قوانینشان را مردان می‌نویسند.

 این مسئول ادامه داد: با برگزاری نمایشگاه‌ها ضمن اینکه ظرفیت‌های زنان را معرفی می‌کنیم اهدافی را هم دنبال می‌کنیم که یکی از آنها ایجاد بازارچه دائمی است.

 جمشیدی تصریح کرد: به‌زودی بازار محلی مجازی برای زنان راه‌اندازی می‌شود.   

 وی با اشاره به بازدید از مرکز ترک اعتیاد بانوان در هفته زن گفت: علت اصلی زندانی شدن زنان حمل مواد مخدر است و بیشتر آنها به دلیل فداکاری که برای همسرانشان انجام می‌دهند در زندان به سر می‌برند.

 جمشیدی افزود: فرهنگ ضعیف عدم خودباوری زنان مازندرانی همواره برای آنان مشکلاتی را به همراه داشت، زنان مازندرانی باید خود را دوست داشته باشند تا بتوانند از ظرفیت‌های خود استفاده کنند./فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زنان - بانوان - مازندران - جمشیدی - روز زن - بازارچه های محلی - بازار مجازی - صندوق توسعه زنان روس - بانونی نمونه - فیلم زن - مریم جمشیدی - -

نظر شما در مورد : صندوق توسعه زنان روستایی راه‌اندازی می‌شود/ راه‌اندازی بازار محلی مجازی زنان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها