مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1339 -تاریخ انتشار : جمعه 22 فروردین 1393 -ساعت : 22:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح افزایش نمایندگان، اردیبهشت ماه در دستور کار مجلس

کولیوند:

طرح افزایش نمایندگان، اردیبهشت ماه در دستور کار مجلس

مازند شورا: نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه طرح افزایش نمایندگان مجلس اردیبهشت به صحن علنی می‌آید، گفت: کارگروهی برای تعیین شاخص‌ها در کمیسیون تشکیل شده است.

مازند شورا: محمدجواد کولیوند در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: طبق اصل شصت و چهارم قانون اساسی باید پس از همه‌پرسی سال 1368 هر 10سال با درنظرگرفتن عوامل انسانی، سیاسی و جغرافیایی حداکثر بیست نفرنماینده به حوزه‌های انتخابیه افزود شود.

نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه در کمیسیون شوراها بر اساس قانون جدول حوزه‌های انتخابیه که باید به آنها نماینده اضافه شود تنظیم شد، تصریح کرد: شاخص‌های این جدول باهماهنگی وزارت کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس و نمایندگان تدوین شده است.

وی با بیان اینکه برای تعیین شاخص‌ها کارگروهی در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تشکیل شد، ادامه داد: شاخص‌های تعیین شده براساس نسبت نماینده به جمعیت، جمعیت استان، محرومیت، عوامل جغرافیایی و عوامل سیاسی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: از هفته آینده با حضور نمایندگان طرح افزایش نمایندگان مجلس در برخی از حوزه‌های انتخابیه بررسی می‌شود و در اردیبهشت‌ماه این طرح به صحن علنی مجلس می‌آید.

نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات میان دوره‌ای در حوزه‌های که فاقد نماینده هستند، گفت: طبق تبصره 4 ماده 8 قانون مجلس هرگاه حوزه انتخابیه‌ای بدون نماینده باشد، باید در آنجا هفت ماه بعد انتخابات برگزار شود و قرار بر این است برای حوزه‌های انتخابیه "میبد وتفت" و "نهاوند" در آبان ماه انتخابات میان دوره‌ای برگزار شودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کولیوند - مجلس - افزایش نمایندگان - انتخابات - مجلس دهم - -

نظر شما در مورد : طرح افزایش نمایندگان، اردیبهشت ماه در دستور کار مجلس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها