مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 13408 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 بهمن 1395 -ساعت : 12:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حاضرم تمام دارایی خود را اعلام کنم + صوت

پرویز شعبانی عضو شورای شهر ساری در گفت‌وگو با مازندشورا؛

حاضرم تمام دارایی خود را اعلام کنم + صوت

اختصاصی مازندشورا: اگرچه بنده به‌طور کامل احتمال فساد مالی را رد نمی‌کنم ولی اظهارنظر بدون ارزیابی و اتهام بدون دلیل و مدرک را تخریب اعضا و کاری غیراخلاقی و غیرانسانی می‌دانم/ بنده پاسخگوی اعمال خودم در شورا هستم و حاضرم همه دارایی خودم چه قبل از ورود به شورا چه بعد آن را اعلام کنم

اختصاصی مازندشورا: اشاره: شورای اسلامی شهر ساری از ابتدای تشکیل آن تا به امروز همواره در مظان شایعاتی قرار گرفته است. اگر بخواهیم منصفانه بنگریم، شورای چهارم شهر منشا خدمات خوبی به شهر بوده که قابل انکار نیست. در طی چهار سال گذشته چهره شهر متحول شده که این ثمره برنامه ریزی تیم مدیریت شهری ساری بوده است. تعامل مناسب شورای اسلامی با شهرداری ساری باعث تسریع در انجام پروژه‌های شهری و در نتیجه رضایت شهروندان شده. البته نباید از نظر دور نگاه داشت که برخی شایعات پیرامون مسائل مالی شورای شهر و شهرداری ساری باعث آسیب به جایگاه آنها شده است تا به آنجایی که برخی از اعضا اشتهار به بدنامی اقتصادی پیدا کرده‌اند. بعضا خبرهای غیررسمی که از داخل شورای شهر منتشر می‌شود، بر این شایعات دامن می‌زند. بر همین اساس پایگاه خبری مازندشورا طی یک نظرسنجی اینترنتی نظر مخاطبان در مورد سلامت مالی اعضای شورای شهر ساری در دوره چهارم را به پرسش گذاشته است تا از نظر شهروندان پیرامون این مسئله مطلع شود. برآیند نظر شرکت کنندگان حاکی از آن بود که حرف و حدیث در این باره بسیار وجود دارد.

عدم تحقق وظیفه نظارتی شورا مبنی بر شفاف سازی هزینه‌های پروژه‌های شهرداری ساری مسائلی است که در افکار عمومی به عنوان یک نقطه منفی وجود دارد و دهان به دهان می‌چرخد و باعث لطمه به حیثیت اعضای شورا می‌شود.

پس از انتشار این نظرسنجی و انتشار نظرات مردم، پرویز شعبانی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری برای تنویر افکار عمومی و شفافیت سازی به صورت داوطلبانه حاضر به مصاحبه با این پایگاه خبری شده است و آمادگی خود را برای اعلام دارایی‌های خود در حال حاضر و قبل از ورود به شورا اعلام کند. دو هفته نامه موثق با استقبال از این حرکت شعبانی، آمادگی میزبانی از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر ساری پیرامون این مقوله دارد. متن کامل این مصاحبه در ادامه می‌آید:

 

برداشت‌های سیاسی مغرضانه به خدمات شورا لطمه می‌زند

سرهنگ پرویز شعبانی در گفت‌وگو با موثق، پیرامون خدمات شورای چهارم ساری، اظهار کرد: شورای دوره چهارم ساری توفیقات بزرگی در جهت سازندگی شهر داشتند و خدمات خوبی ارائه شد. وی، افزود: در این دوره پروژه‌ها و کارهای بزرگی انجام شد. طبیعتا در کنار اقدامات و خدمات بزرگ، خلاها و ایراداتی نیز وجود دارد که بنده وجود ضعف‌ها را نفی نمی‌کنم. مثلا وقتی خیابان‌های شهر سالانه 30 هزار متر سنگ فرش و موزاییک فرش می شوند طبیعتا در جاهایی ممکن‌است اشتباهاتی صورت گیرد اما در مظان اتهام فساد مالی قرار دادن شورای چهارم را بنده رفتاری سیاسی از سوی برخی مخالفان و منتقدان متعصب می‌دانم که در بحبوحه انتخابات دست به چنین رفتارهای ناصحیح و غیر اخلاقی می‌زنند.

عضو شورای شهر ساری، با بیان اینکه اینگونه برداشت‌های سیاسی مغرضانه به کارها لطمه می‌زند، گفت: شوراهای ساری در همه دوره‌ها خدمات خوبی داشتند اما خدمات شورای چهارم به مراتب بیشتر بوده و اتهامات فوق بیشتر هدف تخریبی دارد. اگرچه بنده به‌طور کامل احتمال فساد مالی را رد نمی‌کنم ولی اظهارنظر بدون ارزیابی و اتهام بدون دلیل و مدرک را تخریب اعضا و کاری غیراخلاقی و غیرانسانی می‌دانم.

 

حاضرم تمام دارایی خود را اعلام کنم

شعبانی، تصریح کرد: بیان ضعف‌ها، انتقاد از کاستی‌ها و اقدامات غیرقانونی اعضای شورا، امری پسندیده و موجب رشد خواهد بود اما نیاز است انتقادات بدون حب‌وبغض باشد فساد برای خود تعاریف و مصادیقی دارد و اثبات آن نیاز به ادله کافی و قانون به دستگاه‌های نظارتی و امنیتی است.

وی، با اشاره به بند 4 ابلاغ سیاست‌های 18 گانه انتخابات از سوی رهبر انقلاب، مبنی بر شفاف‌سازی منابع و هزینه‌ها، بیان کرد: بنده پاسخگوی اعمال خودم در شورا هستم و حاضرم همه دارایی خودم چه قبل از ورود به شورا چه بعد آن را اعلام کنم. بنده هیچ‌گاه نه اهل معاملات و زدو‌بند بودم نه دنبال کارچاق‌کنی و کارهای پیمانکاری. در شورا غیر از حق الزحمه‌ی معمول، چیزی نگرفتم و‌ اگر احیانا کسی یا کسانی سندی، مدرکی در این باره دارند رو کنند.

عضو شورای شهر ساری، افزود: بنده سال‌ها در دستگاه امنیتی بودم و به مردم خدمت کردم. همواره سعی کردم مسیری را بپیمایم که در آن سلامت کاری‌ام حفظ شود و در ادامه، با همین دیدگاه به شورا آمده‌ام.

شعبانی، تصریح کرد: برای انتخابات قبلی نه هزینه آن‌چنانی کردم نه شام و ناهار دادم نه وعده و وعید، نه کارت شارژ و سیمکارت و غیره. بلکه مردم بر اساس اعتمادی که به بنده داشتند مرا لایق کار در شورا دانستند و آرای خود را به سبد من انداختند.

 

تلاش شورای چهارم بر سازندگی شهر بوده است

 وی، ادامه داد: برای من و دیگر همکارانم در شورای چهارم، با اینکه در این دوره روستاهای مختلف به شهر اضافه شدند و کار شهرداری سنگین‌تر شده است، تلاش بر این بوده که اقدامات سازنده‌ای برای شهر انجام شود. پارک‌ها و پل‌های مختلف احداث شد. چهارصد میلیارد تومان برای هدایت آب‌های سطحی اختصاص داده شد تا در روزهای بارانی، کمتر شاهد آبگرفتگی معابر و تولید زحمات برای مردم باشیم.

عضو شورای شهر ساری، افزایش تعدد نامزدها و رقابت سنگین انتخابات شورا یکی از عوامل رواج برخی شایعات دانست و گفت: در انتخابات این دوره بسیاری به ویژه جوانان علاقمندند اعلام نامزدی کنند تا شاید به عنوان یک عضو وارد ساختمان شورا شوند و در نهایت این مردم هستند که افراد مورد وثوق خود را انتخاب می‌کنند بنابراین تخریب اعضای فعلی، تهمت زدن و سیاه‌نمایی کردن برخی ضعف‌ها  نوعی ناسپاسی از کارکرد و اقدامات آن‌هاست و رقبا با طرح چنین مسائلی نمی‌توانند به توفیقات مورد نظر دست یابند.

شعبانی، در پایان همه را به رقابت سالم، همراه با رفاقت دعوت کرد و افزود: افرادی که دلایل کافی و مستندی اعضای شورا و دیگر خدمت‌گذاران دارند به‌جای جنجال و شایعه‌پراکنی در شبکه‌های مجازی و محافل مردمی، از طریق نهادهای قانونی و دستگاه های نظارتی اقدام کنند تا افراد خاطی مجازات شوند. 


حاضرم تمام دارایی خود را اعلام کنم + صوت

نویسنده :
منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرویز شعبانی - پرویز شعبانی ساری - سرهنگ شعبانی - شفافیت مالی - دارایی -

نظر شما در مورد : حاضرم تمام دارایی خود را اعلام کنم + صوت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*