مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1343 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 فروردین 1393 -ساعت : 18:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راهیابی 470 دانش‌آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد

راهیابی 470 دانش‌آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور

مازند شورا: مرحله اول آزمون المپیادهای علمی از تاریخ 29 بهمن ماه 92 در سراسر کشور شروع شد که 470 تن از دانش‌آموزان مازندرانی توانستند از این مرحله سربلند بیرون آمده و به مرحله دوم راه پیدا کنند.

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی اداره روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، علی قاسمی اظهار داشت: مرحله اول آزمون المپیادهای علمی از تاریخ 29 بهمن ماه 92 در سراسر کشور شروع شد که 470 تن از دانش‌آموزان مازندرانی توانستند از این مرحله سربلند بیرون آمده و به مرحله دوم راه پیدا کنند.

وی افزود: از این 470 نفر 111 نفر در المپیاد ادبی، 87 نفر در رشته ریاضی، 68 نفر در رشته زیست‌شناسی، 68 نفر در رشته شیمی، 64 نفر در رشته کامپیوتر، 60 نفر در رشته فیزیک و 12 نفر در المپیاد نجوم آزمون مرحله اول را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: تعداد 374 دانش‌آموز مازندرانی راه یافته به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور از مراکز استعدادهای درخشان استان و 96 نفر دیگر از سایر مدارس بوده‌اند.

وی این تعداد قبولی در المپیادهای علمی را در تاریخ آموزش و پرورش مازندران بی‌نظیر خواند و افزود: شهرستان‌های بابل با 179 قبولی، قائمشهر با 86 قبولی و ناحیه یک ساری با 64 قبولی رتبه‌های اول تا سوم این رقابت علمی را در بین شهرهای مختلف استان به دست آوردند.

قاسمی تأکید کرد: اداره کل آموزش و پرورش مازندران به‌طور کلی به مقوله پژوهش و تفکر اهمیت می‌دهد و برای درخشش افزون‌تر در فعالیت‌های پژوهشی، المپیادهای علمی و جشنواره خوارزمی برنامه‌های جدی دارد.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا این 470 دانش‌آموز با آمادگی مضاعفی در مرحله دوم آزمون المپیادهای علمی حضور یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان داشت: در همین راستا برای راه‌یافته‌گان به مرحله دوم یک دوره کلاس آموزشی متمرکز با حضور اساتید مجرب برای تمام رشته‌ها در مراکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی قائمشهر و شهید بهشتی ناحیه یک ساری برگزار می‌کنیم.

قاسمی گفت: این کلاس‌ها از 27 فروردین تا 6 اردیبهشت برگزار می‌شود و اساتید آن همگی دارندگان مدال‌های جهانی و کشوری هستند.

به گفته وی کلاس‌های زیست شناسی، ادبیات و فیزیک در قائمشهر و کلاس‌های مربوط به رشته‌های شیمی، ریاضی، کامپیوتر و نجوم در ساری برگزار می‌شود

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - آموزش و پرورش - قاسمی-مرحله دوم - المپیادهای علمی - -

مطالب مرتبط با : راهیابی 470 دانش‌آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور
نظر شما در مورد : راهیابی 470 دانش‌آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها