ویژگی‌های یک سیاستمدار محبوب مردم

تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 بهمن 1395 - ساعت : 12:00

کد مطلب: 13447 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دهکده آموزشی مازندشورا/ بخوانید؛

ویژگی‌های یک سیاستمدار محبوب مردم

اختصاصی مازندشورا: پایگاه خبری مازندشورا به منظور افزایش اطلاعات عمومی کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی، اقدام به انتشار مستمر مطالب علمی و تخصصی پیرامون رفتار انتخاباتی کرده است. این بخش جدید با عنوان (دهکده آموزشی مازندشورا) منتشر خواهد شد

اختصاصی مازندشورا: پایگاه خبری مازندشورا به منظور افزایش اطلاعات عمومی کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی، اقدام به انتشار مستمر مطالب علمی و تخصصی پیرامون رفتار انتخاباتی کرده است. این بخش جدید با عنوان (دهکده آموزشی مازندشورا) منتشر خواهد شد:

در دنیای امروز، در هر حوزه کاری افرادی موفق خواهند بود که به  اطلاعات و ارتباطات دست داشته باشند. در رابطه با یک سیاستمدار هم دقیقا  این موارد  صدق می کند. افرادی که هوش اجتماعی  بالایی داشته باشند و بتوانند  بیشترین میزان  تاثیرگزاری را روی مردم بگذارند پیروز هر رقابتی خواهند بود. به عنوان یک کاندید و یا سیاستمدار باید از خودمان بپرسیم که چقدر  نسبت به هیجانات مردم آشنایی داریم؟ چقدر EQ و یا  همان هوش هیجانی  خودمان را در ارتباط با مردم گسترش داده‌ایم؟ اگر  ساعاتی را  به  مطالعه و تحلیل رفتار انتخاباتی مردم ایران بگذرانیم متوجه خواهیم  شد که در کنار تمامی  حقایق موجود، چقدر  این مردم  وابسته به موج های سیاسی و هیجانات هستند. چیزی که کاندیدای موفق  در هفته های  آخر انتخابات به شدت  به آن توجه می‌کنند . چطور باید  با فنون  NLP  در  ذهن مردم  به عنوان  یک برنده  ثبت شویم ؟ فراموش نکنیم  که مردم به افرادی  رای خواهند داد که پیروز  عرصه انتخابات باشند، افرادی که مردم از پیروزی و موفقیت آنها  به  عرصه انتخاباتی مطمئنند. چطور می توانیم این خصوصیات را در  ذهن مردم  ایجاد کنیم؟ بیشتر  این موارد در حد تئوری هستند و مرد عمل می‌خواهند، در دنیای واقعی  فضای سیاسی  مازندران و حتی کشور، بسیاری از مباحث مکتوب با  واقعیات متفاوت است. همانطور که قبلا هم تاکید کرده ام این موارد  جذاب آکادمیک بدون آمیختگی با  تجربه واقعی  فضای  سیاسی، ارزشی نخواهند داشت.

 

دست دادن و درست لمس کردن  

شیوه دست دادن با مردم و لمس کردن آنها یکی از موارد مهمی است که هر  سیاستمدار  خبره ای از آن آگاه است. نحوه دست دادن شما می تواند  بر مردم اثرگذار باشد و صادق و محکم بودن شما را نمایان کند و همچنین در ارتباط با  دیگر سیاستمداران می تواند به آنها بفهماند که چه کسی در این عرصه قوی تر است ! مادامی که به مردم شل دست بدهید ، حس  عدم اعتماد به نفس  و ناتوانی را به ضمیر  ناخودآگاه آنها انتقال خواهید داد ، مطمینا این به آن معنا نیست که خیلی محکم ، با فشار و سفت دست بدهید ! چه بخواهید و چه نخواهید  دست دادن  حامل پیامی مهم از جانب شما به مخاطبانتان است و نمی توانید اهمیت آن را  نادیده بگیرید ، حتی امروزه در رسانه های مختلف کشور  می بینیم که  به نحوه دست دادن دیپلمات های کشورمان  با دیگر دیپلمات های خارجی  بسیار توجه می شود.در رابطه با دست دادن می توان  چندین  صفحه به شرح دقیق آن پرداخت که اقتضای آن در این یادداشت نمی گنجند.شیوه درست دست دادن آن است که به شکل عمود دست بدهید ، به شکلی که کف دستتان  تمامی  کف دست مخاطب را لمس کند ،به هیچ وجه با نوک انگشت دست ندهید، چرا که این به ان معناست که برای مخاطب اهمیتی  قایل نشده اید . هنگام دست دادن بهتر است پرده میان انگشت شصت و چهار انگشت به صورت عمودی  با دست طرف مقابل تماس برقرار کند . در این صورت  می توان  گفت که شما برای شخص مقابل احترام  دو جانبه قائل هستید و به وی ارادت قلبی دارید.

اگر شما به صورت افقی دست بدهید نسبت به اینکه دست شما بالا یا پایین دست طرف مقابل قرار گیرد حامل پیام های تسلط و یا برعکس می باشد. این روش دست دادن گاهی اوقات بین سران کشورها معمول است و مسولان تشریفات دیپلماتیک باید این موضوع را یادآوری نمایند. اصولا  بین سیاستمداران کشور رسم است  که با دو دست بهم  دست بدهند ، این نشانه احترام و صمیمیت است و توصیه می شود کاندیدای جوان تر  در صورتی  که برای  شخصی  مسن تر احترام زیادی  قایل اند از این روش دست دادن استفاده کنند. البته متاسفانه  بسیاری از این موارد تنها برای دیپلمات های بین المللی  و یا سران  کشور مورد توجه و احترام است  و افرادی که  در سطوح پایین تر مدیریتی هستند به آن توجهی نمی کنند ، اما  نمی توان تاثیر آن بر ضمیر ناخودآگاه را  نادیده گرفت. زمانی که می خواهید به  یک رقیب سیاسی  بفهمانید که از او قدرتمند ترید باید بتوانید زاویه دست دادنتان را کمی  تغییر بدهید تا  کف دست شما  کمی  بر دست او بیشتر  غلبه کند . شایدکمی برایتان غیر باور باشد ، اما اینها  مباحثی است که  در هر کشوری  متخصصان آن را  بارها به سیاستمداران تدریس می کنند و  ساعاتی را  به تمرین این مباحث مهم می گذرانند. در رابطه  با دست دادن در صورتی که علاقه مند بودید  در آینده یادداشت های  دیگری را خواهم نوشت. خوشبختانه امروزه  می بینم که اهمیت این موارد برای کاندیدای  جوان  و میانسال  خیلی بیشتر از قبل  مطرح شده است و علاقه مند به دانستن این موارد هستند.

 

لمس کردن دست و آرنج

 در یکی از تحقیقات انجام شده در ایالات متحده آمریکا، قرار شد کتابدارها به هنگام تحویل کتاب به افراد به آرامی دست فرد قرض گیرنده کتاب را لمس کنند. در بیرون کتابخانه، از افراد نظرسنجی شد و در مورد حس شان از خدمات کتابخانه سوالاتی از آنها پرسیده شد. افرادی که دست شان توسط کتابدار لمس شده بود به تمام سوالات امتیاز بالاتر دارند و اکثرشان اسم کتابدار را به یاد می‌آوردند. مطالعات انجام شده در سوپرمارکت ها نیز نشان داده مشتریانی که دست شان توسط فروشنده به هنگام تحویل بقیه پول لمس می شود واکنش مثبت مشابهی مانند قرض گیرندگان کتاب نشان می دهند. در رابطه سیاستمداران نیز  بعضی از  تحقیقات  نشان داده است،سیاستمدارانی که در یک دیدار مشترک  سیاسی  آرنج افراد را لمس کرده اند از امتیازات بالاتری برخوردار شده اند و مورد اقبال بیشتری  قرارگرفته اند ، فراموش نکنید که مردم هر نوع نوازشی را می پسندند و دوست دارند ، به خصوص در کشوری مثل ایران که بخاطر شرایط  سخت جغرافیایی و عدم توجه  بعضی مدیران ، این نیاز در مردم شکل گرفته است.

 دفعه بعد که فرد جدیدی را دیدید، به هنگام دست دادن، به مدت خیلی کوتاه و بسیار آرام آرنجش را لمس کنید و به نشانه تایید اینکه اسمش را درست متوجه شدید اسم وی را تکرار کنید ( چه به گویش شیرین مازندرانی و چه به فارسی )  و واکنش او را مشاهده کنید. نه تنها این امر باعث می شود که فرد احساس مهم بودن بکند، بلکه می توانید با تکرار اسم او نامش را به خاطر بسپارید.

لمس دست و آرنج اگر با احتیاط انجام شود، سبب جلب توجه شده، تاثیرتان بر دیگران را افزایش می دهد، بیشتر در ذهن افراد می مانید و تاثیر مثبتی بر همه ایجاد می کنید.

نویسنده :

برچسب ها : #دست دادن #سیاستمدار محبوب #محمد یوسفی #آرامش #محمد یوسفی آرامش #ارتباطات #انتخابات


ویژگی‌های یک سیاستمدار محبوب مردم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ویژگی‌های یک سیاستمدار محبوب مردم

*

*


X https://sport45.site/