اغماضی در قطع گاز واحدهای تولیدی انجام نمی‌شود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 بهمن 1395 - ساعت : 13:23

کد مطلب: 13487 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار قائم‌شهر:

اغماضی در قطع گاز واحدهای تولیدی انجام نمی‌شود

مازندشورا: فرماندار قائم‌شهر با اشاره به اینکه اغماضی در قطع گاز واحدهای تولیدی انجام نمی‌شود، گفت: اگر واحدی سوخت دوم تهیه نکرده و گاز آنها قطع شد مقصر خودشان هستند.

مازندشورا:مهدی محمدی صبح امروز در جلسه ستاد بحران این شهرستان با بیان اینکه از چندماه قبل به تمام واحدهای تولیدی اعلام شد که باید به سوخت دوم هم مجهز شوند، اظهار کرد: اگر واحدی سوخت دوم تهیه نکرده و گاز آنها قطع شد مقصر خودشان هستند و توقع بر این است اغماضی در این رابطه صورت نگیرد.

 وی افزود: تحت هر شرایطی اگر با افت فشار یا کمبود گاز مواجه شدیم گاز این واحدها قطع می‌شود تا گاز خانوار باقی بماند چرا که اولویت نخست ما تأمین گاز خانه‌ها است و برای تهیه سوخت دوم یعنی گازوئیل هم در شرکت نفت محدودیتی وجود نداشت.

فرماندار قائم‌شهر تصریح کرد: به نانوایی‌ها هم از هفته‌های قبل اعلام شد تا برای خود سوخت جایگزین تهیه کنند و هر واحد خبازی بعد از ساعت 14 مکلف است با سوخت دوم پخت کند و این کار اجباری است.

این مسؤول با بیان اینکه گاز هر واحد پرمصرف اعم از تولیدی خدماتی و اداره‌ها در صورت نیاز باید قطع شود و گذشتی در آن زمینه نخواهیم داشت و اگر واحدی در ذخیره سازی سوخت جایگزین تنبلی کرده مسؤولیت با خود آنها است و ارتباطی به ما ندارد.

محمدی خطاب به مدیریت جهاد کشاورزی، گفت: به صاحبان مرغداری‌ها چه سالن مرغ مادر باشد یا جوجه یک‌روزه اعلام کنند اگر بنا به قطع شدن باشد این کار انجام می‌شود و کاری به ظرفیت و تعداد مرغ و جوجه نداریم و دلیل آن است که از قبل اتمام حجت کردیم.

وی تصریح کرد: در حوزه‌های روستایی اگر در جایی نیاز به کمک است بخشدار به دهیارهای مربوطه تلفنی اعلام کند چرا که مکاتبه کردن زمان‌بر است و قطعی گاز در منازل عوارض خیلی بدی دارد.

فرماندار قائم‌شهر با بیان اینکه اشکال ما این است که از سمت شرق و غرب استان آخر خط لوله گازرسانی قرار داریم، افزود: این بازی ترکمن‌ها بود که قراردادشان با ایران را تمدید نکردند چرا که به‌دنبال به‌دست آوردن پول گاز بیشتری بودند و اگر ما همان سال مقاومت کرده و 9 برابر به آنها پول نمی‌دادیم امروز این اتفاق نمی‌افتاد.

این مسؤول اظهار کرد: به اداره گاز شهرستان هم اعلام کردم و گفتم اگر لازم باشد آمادگی داریم گاز فرمانداری هم قطع شود و به همکاران گفتم برای تهیه چای دو پیک‌نیک خریداری کرده و آن را در آبدارخانه بگذارند و از آن برای جوش آوردن آب و تهیه چای استفاده کنند.

محمدی با تشکر از مردم و واحدهای تولیدی در مصرف بهینه گاز، گفت: همه ما مکلف هستیم گاز خانوارها را حفظ کنیم و باید بپذیریم همه مردم امکانات گرمایشی و سرمایشی جدید برقی ندارند که در صورت قطعی گاز از آن برای گرم شدن استفاده کنند.


منبع : فارس مازندران

برچسب ها : #فرماندار قائمشهر #مهدی محمدی #قطع گاز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اغماضی در قطع گاز واحدهای تولیدی انجام نمی‌شود

*

*


X https://sport45.site/