مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 13490 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 بهمن 1395 -ساعت : 14:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
در انتخابات پول و ثروت جایگزین طرح و برنامه نشود/  نگذاریم شهر دست نااهلان بیفتد

همت محمدنژاد در گفت‌وگو با مازندشورا؛

در انتخابات پول و ثروت جایگزین طرح و برنامه نشود/ نگذاریم شهر دست نااهلان بیفتد

اختصاصی مازندشورا: فردی که بیش از 500 میلیون تومان هزینه می‌کند در طول 4 سال حضور در شورا چیزی حدود 200 میلیون تومان حقوق می‌گیرد، 300 میلیون باقیمانده را می‌خواهد از کجا بگیرد آیا حاضر است 300 میلیون از سرمایه خود بگذرد؟

اختصاصی مازندشورا: همت محمدنژاد، در گفت‌وگو با موثق درباره وضعیت فضای انتخاباتی شورای شهر ساری، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در در بند چهارم ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات، بر مواردی چون تعیین حدود هزینه‌ها، نوع هزینه‌ها، منابع مجاز و غیرمجاز انتخاباتی، شفاف سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان و تشکل‌های سیاسی، اعمال نظارت دقیق و چگونگی برخورد با تخلفات تاکید کردند.

وی، افزود: اکنون زمان آن است که کاندیداها خود و برنامه‌های خود را به مردم عرضه کنند تا مردم بهترین و اصلح‌ترین آن‌ها را برای ورود به شورای اسلامی شهر انتخاب کنند. اما یک فرهنگ نادرستی در بین مردم ما جا افتاده و آن این است که وقتی نامزدهای احتمالی جهت معرفی به حسینه‌ها، مساجد، باشگاه‌های ورزشی یا هیات‌های مذهبی مراجعه می‌کنند دست‌اندرکاران آن ابتدا درخواست پول می‌کنند و به فکر تامین منابع مالی خود هستند که چنین تفکری خیلی خطرناک و آسیب جدی است.

فعال سیاسی ساری، تصریح کرد: خطاب من به مردم شهرم ساری این است که حداقل در این شهر بتوانیم فرهنگ خود را اصلاح کنیم تا در ادامه به شهرهای دیگر استان اشاعه پیدا کند.

محمدنژاد، با بیان اینکه کاندیدا باید برنامه، هدف و استراتژی داشته باشد، گفت: اگر می‌خواهیم شهرمان توسعه‌یافته شود و پله‌های رشد را طی کنیم و افراد شایسته تصمیم‌گیرنده شهر باشند نیاز است انسان‌های وارسته، نخبه و با دانش را انتخاب کنیم.

وی، ادامه داد: آیا این شیوه که نامزدهای‌ بی‌پول اما دارای فکر و ایده، کنار گذاشته شوند و در گمنامی زندگی کنند، صحیح است؟ آیا اینکه به نامزدهای پولدار اما بدون فکر و برنامه که می‌خواهند به ناحق بر کرسی شورا تکیه بزنند رای دهیم صحیح است؟

این فعال سیاسی ساری، با بیان اینکه وقتی با کارشناسان و تحلیل‌گران سیاسی مشورت می‌کنیم، می‌گویند افرادی که بالای 500 میلیون پول ندارند صحبت از اعلام نامزدی و ورود به انتخابات شورا را نکنند، افزود: سخن من با مردم خوب و فهیم شهرم این است فردی که بیش از 500 میلیون تومان هزینه می‌کند در طول 4 سال حضور در شورا چیزی حدود 200 میلیون تومان حقوق می‌گیرد، 300 میلیون باقیمانده را می‌خواهد از کجا بگیرد آیا حاضر است 300 میلیون از سرمایه خود بگذرد؟ اینجا هست اگر ما با این فرهنگ جلو برویم که بر کاندیدا 500، 600 میلیون تومان هزینه تحمیل شود آن اتفاقات بد رخ می‌دهد و نمی‌توانیم شاهد توسعه و رشد شهر باشیم.

 محمدنژاد، تصریح کرد: نیاز است فردی که برای شورا می‌رود برای مردم و شهرش تولید فکر و برنامه کند. اگر هزینه‌ها بالا باشد اعضا به این فکر هستند که چگونه هزینه‌های خود را جبران کنند. همشهریان عزیز آیا چنین تفکری معقول و شایسته است؟

همت محمدنژاد ادامه داد: چرا ما به افراد و کاندیدای کم هزینه اما نخبه کمک نکنیم چرا از کاندیدا نخواهیم که کمتر خرج کنند؟ 

وی، با بیان اینکه باید فرهنگ عمومی ما اصلاح شود تا رشد پیدا کنیم، گفت: ژاپنی‌ها پیشرفت خود را مدیون فرهنگ و آموزش خود هستند ما هم باید آموزش ببینیم چون ما اعضای یک خانواده شهری هستیم که می‌خواهیم شهری پویا، فعال و دارای رونق اقتصادی داشته باشیم.

محمدنژاد، افزود: نیاز است به افرادی که با پول‌های کلان وارد انتخابات می‌شوند مبارزه کنیم تا این فرهنگ نهادینه شود و کاندیداها بتوانند با یک مبلغ جزئی، خود را به مردم معرفی کند تا در اثر نخبه بودن و شایسته سالاری رای بیاورد و خدمت کند تا شهر دست افراد نااهل و ناباب نیفتد.

فعال سیاسی ساروی در پایان هشدار داد: در شرایط فعلی انتخابات به سمتی می‌رود که پول و ثروت جایگزین طرح و برنامه می‌شود، باید بیشتر دقت کنیم.


در انتخابات پول و ثروت جایگزین طرح و برنامه نشود/  نگذاریم شهر دست نااهلان بیفتد

نویسنده :
منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همت محمدنژاد - انتخابات ساری - پول و ثروت -

نظر شما در مورد : در انتخابات پول و ثروت جایگزین طرح و برنامه نشود/ نگذاریم شهر دست نااهلان بیفتد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*