برخی از  اهرم‌های موفقیت در انتخابات

تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 بهمن 1395 - ساعت : 14:18

کد مطلب: 13492 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دهکده آموزشی مازندشورا/ بخوانید؛

برخی از اهرم‌های موفقیت در انتخابات

اختصاصی مازندشورا: پایگاه خبری مازندشورا به منظور افزایش اطلاعات عمومی کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی، اقدام به انتشار مستمر مطالب علمی و تخصصی پیرامون رفتار انتخاباتی کرده است. این بخش جدید با عنوان (دهکده آموزشی مازندشورا) منتشر خواهد شد

اختصاصی مازندشورا: اگرچه عوامل متعدد درون ستادی و برون ستادی در موفقیت یک نامزد انتخابات نقش دارد اما کاندیدای انتخابات پیش از مواجهه با عوامل خارجی باید پتانسل‌ها، عوامل و اهرم‌های موفقیت خود در انتخابات را لیست نماید.

در ادامه لیست کوتاهی از اهرم‌های اثرگذار در سیر تبلیغات انتخاباتی کاندیدا را برمی‌شماریم.

نیروی انسانی

یکی از مهمترین اهرم‌های اثرگذار، نیروی انسانی چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی آن می‌باشد. نامزد انتخابات با تهیه لیست اقوام، دوستان، آشنایان، باید بتواند نیروی‌های انسانی خود را در سطوح‌های مختلف دسته بندی نموده و از آنان در جای مناسب بهره گیرد.

امکانات فیزیکی

هرچه تشکیلات و امکانات سخت افزاری، که می‌توانند در روند شکل گیری ستادهای کاندیدا نقش موثری داشته باشند بدون هزینه مالی و صرفا براساس اعتماد دوستان و روابط شخصی تامین گردد به عنوان اهرم رقابتی با سایر کاندیدا محسوب می‌گردد.

شخصیتی

یک کاندیدا در مقام مقایسه با رقبای خود تا چه میزان از روابط عمومی بهتر، بیان شیوا تر و حتی ظاهر آراسته تری برخوردار است؟ خونگرمی، برونگرایی، تبسم و ... می‌تواند شاخص‌های فردی یک نامزد موفق باشد که در مقابل نامزد فاقد این پتناسیل‌ها به عنوان یک اهرم تعریف می‌شود.

اعتبار

می‌گویند معرّف باید از متعرّف از جایگاه اجتماعی بالاتری برخوردار باشد. هرچه یک نامزد انتخابات از اعتبار بیشتری در نزد این چنین شخصیت‌هایی که خود اعتبار اجتماعی بالایی دارند برخوردار باشد آنگاه می‌توان گفت این نامزد انتخابات از اهرم حمایت افراد معتبر نیز برخوردار است.

اطلاعات

داشتن اطلاعات دقیق از موضع و جایگاه فعلی خود، مسیر رسیدن به هدف و اطلاع دقیق از موطن نهایی و همچنین استراتژی و توان نیروی‌ها و اهرم‌های رقیب می‌تواند به عنوان اهرم اطلاعاتی، یک نمازد انتخابات را نسبت به رقبای خود مستولی دهد.

رسانه

از رسانه به عنوان اولین و مهمترین عنصر اثرگذار در رقابت‌های انتخاباتی یاد می‌نمایند، هرچه یک نامزد انتخابات از رسانه‌های مستقل که از اعتماد عمومی بیشتری برخوردارند، بیشتر بهره‌گیرد و به تکنیک‌های رسانه‌ای از تبلیغ، خودزنی، تکرار و جریان سازی رسانه‌ای ببشتر آشنا باشد با سرعت بیشتری می‌تواند فاصله خود را با سایر رقبا افزایش دهد.

قومیتی

در کشورهایی که احزاب نتوانسته‌اند نهال نحیف خود را به درخت تنموند تبدیل سازند، اقوام به عنوان شبهه حزب نقش تعیین کننده‌ای در انتخابات خواهند داشتت، هرچه یک نامزد انتخابات از حمایتی‌های قومیتی بیشتری برخوردار باشد از اهرم قوی‌تری در انتخابات بهره گرفته است.

نویسنده :
منبع : موثق

برچسب ها : #رحمت عزیزی #اهرم موفقیت #انتخابات


برخی از  اهرم‌های موفقیت در انتخابات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برخی از اهرم‌های موفقیت در انتخابات

*

*


X https://sport45.site/