کسانی که شهر را دوقطبی می‌کنند تابع ولایت نیستند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 بهمن 1395 - ساعت : 10:49

کد مطلب: 13553 چاپ به اشتراگ گذاشتن

علی عباسی:

کسانی که شهر را دوقطبی می‌کنند تابع ولایت نیستند

اختصاصی مازندشورا: اگر جوانی در شهر ما در حال رشد باشد همه سعی می‌کنند با سنگ اندازی جلوی رشدش را بگیرند و اگر موفق نشوند شاخ و برگ‌هایش را هدف قرار می‌دهند که به قول شهردار با افتتاح پروژه‌ها جواب آنها نیز داده می‌شود

مازندشورا:علی عباسی، با حضور در دفتر موثق به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود با محوریت شهرداری ساری پرداخت. در کارنامه عباسی پست‌هایی چون: مشاور رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی مازندران، عضو هیات رئیسه ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی مازندران، مشاور رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی مازندران، مشاور و رئیس دفتر دکتر شجاعی نماینده سابق مردم ساری (2 دوره)، نائب‌رئیسی ورزش‌های همگانی استان مازندران، دبیر و مدیر هنرستان‌ها و دبیرستان‌های شهرستان ساری، مدیر شعبه حل اختلاف شهرستان ساری، مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه و ... به چشم می‌خورد. وی، همچنین سابقه یک دوره کار در دفتر مرحوم سلیم‌بهرامی (نماینده پیشین ساری) و مرحوم کردان (وزیر کشور دولت سابق) دارد. 

 

مردم شهر ساری هم‌نوا با مهدی عبوری هستند

شهردار ساری جوانی موفق، توانمند و متخصص در مدیریت شهری است که با شدت و همت در جبهه عمل گرایی و توسعه شهری مشغول فعالیت می‌باشد. در تمام این سال‌ها شهرداری مانند آقای عبوری با ریسک پذیری بالا ندیدم اما متاسفانه نگاه بی‌انصافی، بداخلاقی و سنگ اندازی نسبت به او صورت می‌گیرد. هرچند این سنگ اندازی‌ها و تخریب ها نه تنها باعث دلسردی شهردار نمی شود بلکه شدت عملگرایی او را بیشتر می کند، اگر جوانی در شهر ما در حال رشد باشد همه سعی می کنند با  سنگ اندازی جلوی رشدش را بگیرند و اگر موفق نشوند شاخ و برگ هایش را هدف قرار می دهند که به قول شهردار با افتتاح پروژه ها جواب آنها نیز داده می شود.

مسئولین شهری  باید در پیشبرد اهداف همگرا و هم جهت باشند. مردم شهر ساری همسو و هم نوا با شهردار فعلی هستند، برای مثال عقب نشینی کوچه امام زاده عباس (ع) که مشارکت مردم با شهردار سبب شد تا این پروژه چند ساله به مرحله اجرا در آید.

برنامه ریزی و اولویت قراردادن زیرساخت های شهری امری مهم است. تصمیم گیری صحیح مستلزم داشتن آمار و اطلاعات دقیق است. رفاه، آرامش، شادابی و نشاط هر شهر در شهروندان آن است. جلسه‌ای که برای ایجاد تفاهم بین مسئولین شهر تشکیل شد نتیجه‌ای حاصل نشد. آقای عبوری کارهای مهمی در خصوص عمران و آبادانی شهر انجام دادند که بلوار شهید بهشتی، شهبند، زیرگذر پله گردن، پارک ولایت و پارک ملل نمونه‌ای از این اقدامات است. درجلسه ای که برای حل مشکلات بین مسئولین برگزار شد به این دلیل که حرکتی خود جوش بود و مدیریتی روی آن صورت نگرفت، نتیجه ای حاصل نشد. در هر کاری ابتدا باید برنامه ریزی داشت و بر مبنای برنامه تصمیم گیری صورت گیرد.

 

از بین بردن فضای دوقطبی موجود در ساری

ما تابع محض ولایت هستیم و مقام معظم رهبری دو قطبی شدن را رد می کنند و  افرادی که در شهر ساری در پی دو قطبی کردن فضا هستند باید فرمایشات ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهند و با آن هم سو باشند. با هم اندیشی می توان مشکلات را برطرف نمود. موضوع انرژی هسته ای، با گفت و گو و مذاکره با دنیای غرب به نتیجه رسید نه با تخریب. حال اینکه مسئولین شهر ما همگی از خانواده های ایثارگر و شهدا و تابع ولایت هستند و باید با گفت و گو به حل مشکلات بپردازند. مواردی همچون مدیریت شهری، ترافیک، گردشگری، مبلمان شهری، زیرگذر، روگذر و فضای سبز بر عهده شهردار است. نقد خوب باعث سازندگی و توسعه اما تخریب نقش نامطلوب دارد.

مخالفان توسعه شهری اغراض سیاسی دارند چون نقد را می‌توان با گفت و گو حل کرد. مسئولین حق و حقوق خود را دریافت می‌کنند و ادامه این درگیری ها تنها به ضرر مردم شهر خواهد بود. مسئولین شهری باید با تامل و دلسوزی و به دور از تفرقه برای رضایت مردم تلاش کنند.

 

شورای شهر نمره قبولی نگرفت

بعضی از اعضای شورای شهر به جای خدمت نگاه درآمدزایی نسبت به آن دارند. اگر مصوبات خوب، پیش بینی اعتبار و نظارت قوی از سوی شورای شهر صورت می گرفت، در حال حاضر شاهد مشکلات کمتری در شهر بودیم. شورای شهر پاسخگویی نسبت به مردم نداشته و به دلیل نزدیک شدن به انتخابات در این زمینه پویا شدند. شورای شهر نمره قبولی نداشتند که اگر غیر این بود من وارد این عرصه نمی شدم. مردم باید افرادی را برای مدیریت شهری انتخاب کنند که هم سو و هم نوا با شهردار باشد  تا توسعه در زیرساخت شهری رخ دهد. سازمان آرامستان و سازمان ترافیک توسط شهردار به معاون فرهنگی ارتقاء داده شد. بیکاری از معضلات کشور و استان ما است.

ساری دارای پتانسیل های بالقوه زیادی در حوزه گردشگری است و بایستی در این حوزه ورود پیدا کنیم. باید به احداث اماکن ورزشی که سلامت جسمی و فکری افراد جامعه را در پی دارد اقدام کنیم. امکانات ورزشی می تواند به کاهش هزینه های درمان و ناهنجاری اجتماعی کمک کند. مردم ساری آقای عبوری را قبول دارند و ما هم باید از او حمایت کنیم. وقتی در یک شهر 500 کارگاه عمرانی در حال فعالیت است امکان دارد چند اشتباه هم رخ دهد که نباید آن را بزرگنمایی کرد.  در بحث زباله ما می توانیم دستگاه های جدید و مدرنی را وارد کشور کنیم تا علاوه بر ایجاد اشتغال به حل مشکلات محیط زیستی ناشی از دفن زباله کمک کنیم.

نویسنده :
منبع : موثق

برچسب ها :

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کسانی که شهر را دوقطبی می‌کنند تابع ولایت نیستند

*

*


X https://sport45.site/