انقلاب ۳۸ ساله با اتحاد روئین تن خواهد ماند

تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 بهمن 1395 - ساعت : 14:17

کد مطلب: 13573 چاپ به اشتراگ گذاشتن

منصور نیستانی:

انقلاب ۳۸ ساله با اتحاد روئین تن خواهد ماند

اختصاصی مازندشورا: از آن دوران خاطرات بسیاری در خاطرم مانده است. به یاد دارم یکی از عزیزان فرزند خود را در راه انقلاب از دست داده بود و مردم دسته دسته به خانه او می‌رفتند و همه‌گونه همکاری و همدلی را ابراز می کردند.

مازندشورا:از آن دوران خاطرات بسیاری در خاطرم مانده است. به یاد دارم یکی از عزیزان فرزند خود را در راه انقلاب از دست داده بود و مردم دسته دسته به خانه او می‌رفتند و همه‌گونه همکاری و همدلی را ابراز می کردند. مردم واقعا خود را خانواده آن شهید می‌دیدند و آن خانواده هم، چون دیگران را ادامه دهنده واقعی راه فرزند شهیدشان می‌دیدند و هیچ حرکت سودجویانه‌ای را شاهد نبودند غم فرزندشان برایشان شیرین می‌نمود. امیدواریم که آن روحیات انسانی و سینه‌های مالامال از عشق و محبت مردم به همان شکل زنده شود. این روحیه‌ی همبستگی  و پرهیز از منفعت طلبی شخصی در آن روزهای سخت، بهتر از هر چیزی آلام‌ دردها بود و این باعث می‌شد مردم به هیچ چیز منفی و خاکستری در آن روزها نیندیشند.

این خاطره‌ی من نشان‌دهنده‌ی میزان همبستگی و مهرورزی مردم به هم است و در واقع مردم همان نقشی را ایفا می‌کردند که اکنون بنیاد شهید سعی در ایفای آن دارد. در آن روزها چنین نهادهایی وجود نداشتند و مردم این نقش را به خاطر همبستگی و اتحادی که داشتند، خودجوش ایفا می‌کردند. متاسفانه اکنون در دورانی هستیم که اتحاد و همبستگی و مقدم دانستن منافع کشور و انقلاب بر منافع خود دچار خدشه شده است. گرامی داشت سالروز پیروزی انقلاب باید بر محور حفظ روحیه همبستگی و هم دلی و صداقتی که انقلاب را به پیروزی رساند تعریف شود.

نویسنده :
منبع : موثق

برچسب ها : #منصور نیستانی #22بهمن

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انقلاب ۳۸ ساله با اتحاد روئین تن خواهد ماند

*

*