مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 136 -تاریخ انتشار : جمعه 08 آبان 1394 -ساعت : 19:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل دفتر امور شوراهای شهر و روستای وزارت کشور:

ارائه لایحه مدیریت واحد شهری به دولت

مازند شورا: مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور گفت: لایحه مدیریت واحد شهری تنظیم شده و به دولت تقدیم شده‌است.

مازند شورا: بهزاد افشار مدیرکل دفتر امور شوراهای شهر و روستای وزارت کشوردر سومین دوره آموزشی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای آذربایجان ‌غربی که در سالن اجتماعات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: لایحه مدیریت واحد شهری تنظیم شده و به دولت جهت بررسی تقدیم شده‌است.

وی با اشاره به اینکه لایحه مورد اشاره از موافقان و مخالفان زیادی در وزارتخانه‌های مختلف برخوردار است، افزود: ضمن رفع نقاط ضعف و تلاش برای تقویت نقاط قوت برای تصویب آن اهتمام جدی در سطح کلان شکل گرفته‌است.

این مسئول بر ضرورت آسیب‌شناسی و تبیین مشکلات شوراهای اسلامی شهر، روستا و بخش‌های مناطق مختلف کشورمان تاکید و تصریح کرد: در ارتباط با منابع مالی مورد نیاز و تخصیص بودجه با مسائلی روبه‌رو هستند.

افشار در برشماری تهدیدات و اشکالات وارد بر نحوه فعالیت شوراها در سراسر ایران اسلامی، گفت: اجرای ناقص قانون اساسی درباره شوراها، تبدیل شورای اسلامی شهر به شورای شهرداری‌ ‎ ، ضعف در فرهنگ مشارکت، عدم توجه به تفاوت‌های محلی و ... از جمله مهم‌ترین مسائل است.

مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور با اظهار اینکه حدود 17 سال از زمان تاسیس این نهاد مدنی می‌گذرد، یادآوری کرد: شورای اسلامی شهر و روستاها در این مدت با نقاط ضعف و قوت زیادی روبه‌رو شده‌اند.

وی افزایش سطح مشارکت مردم در اداره امور کشور، ایجاد گسترده‌ترین نهاد مدنی کشور، تشویق و مشارکت مردم در فعالیت‌های مختلف، تبیین سیاست‌های دولت و حاکمیت در حوزه‌های محلی از جمله نقاط قوت این نهادهای مدنی در ایران اسلامی عنوان کرد.

این مسئول با اظهار اینکه شورای اسلامی اعم از شهر و روستاها نقطه اتصال بین مردم و دولت قلمداد می‌شود، خاطرنشان کرد: این مجموعه‌ها به هیچ عنوان نباید به عنوان ابزاری در اختیار دولت‌ها و حکومت‌ها باشند.

افشار اضافه کرد: لازمه فعالیت شوراها همچنین اعضای آنها این است که ضمن توجه به قوانین و آئین‌‌نامه‌های موجود در این زمینه به مقتضیات محلی و سیاست‌های خرد، توجه داشته ‌باشند.

مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور، یادآوری کرد: به هیچ عنوان نیازها، مقتضیات، ضرورت‌ها و شرایط موجود در شهرستان‌های آذربایجان غربی با سایر مناطق کشورمان از جمله تهران و اصفهان یکسان نیست.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به مسائل و مقتضیات همچنین بافت فرهنگی هر منطقه، خاطرنشان کرد: مسائل عمومی و سیاست‌های کلان در همه مناطق به طور یکسان عمل می‌شود، اما برخی مسائل خاص مربوط به شهرها در اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لایحه مدیریت واحد ش - -

نظر شما در مورد : ارائه لایحه مدیریت واحد شهری به دولت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها