مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 13617 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 بهمن 1395 -ساعت : 09:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرداخت 30 میلیارد تومان کمک بلاعوض به باغداران مازندران در هفته جاری

استاندار مازندران خبرداد:

پرداخت 30 میلیارد تومان کمک بلاعوض به باغداران مازندران در هفته جاری

مازندشورا: استاندار مازندران گفت: در هفته جاری 30 میلیارد تومان کمک بلاعوض به باغداران خسارت دیده مازندران پرداخت می شود.

مازندشورا:ربیع فلاح جلودار، در همایش فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات مازندران با بیان این كه دولت تدبیر و امید در شرایطی اداره امور كشور را در سال 92 عهده دار شد كه اقتصاد مهم ترین موضوع كشور بود، افزود: مقام معظم رهبری در 3 سال اخیر موضوع اقتصاد را به عنوان موضوعی محوری مورد تاكید قرار داده اند و سیاست هایی را در این راستا ترسیم کرده اند كه مورد توجه دولت بوده و هست.

استاندار مازندران با اشاره به این كه بنده از زمان حضورم در استان به این مساله و راهبردهای شكوفایی اقتصادی و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و برنامه ها و اهداف دولت تدبیر و امید در این راستا توجه داشته ام و با برنامه به این مساله ورود كرده ام، گفت: متاسفانه از جمله چالش های توسعه مازندران در گذر زمان كه می تواند نقطه قوت استان در این مسیر باشد بحث هم گرایی نخبگان است و بنده همواره در هر حركتی، با وجود برخی بی اخلاقی ها، تعامل و هم گرایی با متفكران و نخبگان و آرامش در فضای استان را مورد توجه قرار داده ام و امروز می توان گفت این تهدید كمرنگ و به یك ظرفیت تبدیل شده است.

فلاح با بیان اینكه در سال 95 وزیر كشور در همایش استانداران 3 محور را به عنوان برنامه كاری استان ها تعریف کرده اند، تصریح کرد: نخست تكریم ارباب رجوع و خدمت بی منت كه از رسالت های اصلی و اساسی ماست و مسئله مهم دیگر مقابله با آسیب های اجتماعی و مسئله سوم تحقق اقتصاد مقاومتی كه بسیار مهم است.

وی با بیان اینكه بنده راسا در 3 سال و نیم گذشته در شهرك های صنعتی حضور یافته ام و چهره به چهره با مدیران واحدهای صنعتی گفت وگو داشته ام، عنوان کرد: حاصل چنین رویكردی این است كه امروز 962 واحد تولیدی از تسهیلات مناسب برخوردار شده اند و تسهیلاتی بالغ بر 400 میلیارد تومان در 8 ماه گذشته به این واحدها پرداخت شده و مازندران در ارایه بسته رونق تولید رتبه نخست كشور را داراست.

وی به خسارات ناشی از سرمای آذر ماه امسال به مركبات اشاره و اعلام کرد: دولت در این بخش ورود جدی كرده به نحوی كه در همین هفته 30 میلیارد تومان كمك بلاعوض به باغداران پرداخت خواهد شد و 200 میلیارد تومان تسهیلات نیز در دست اقدام قرار دارد.

وی با اشاره به این كه طرح های نیمه تمام باقی مانده از گذشته مانع فعالیت های زیربنایی در استان بوده است، ابراز كرد: در 3 سال و نیم گذشته 5500 طرح نیمه تمام و برخی طرح های جدید به ارزش 4500 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است و پروژه های مهم استان در بخش عمرانی و زیر بنایی نیز با برنامه ریزی در حال پیگیری است.

نماینده عالی دولت در استان، با اعلام اینكه از 991 میلیارد تومان اعتبارات سفر رییس جمهور به مازندران برای 45 طرح بیش از 760 میلیارد تومان از بودجه ملی و استانی تخصیص یافته است، خاطرنشان کرد: توازن و تعادل فعالیت های زیربنایی و توزیع متوازن اعتبارات عمرانی از جهت گیری های دولت تدبیر و امید است و در سراسر استان با این نگاه عمل شده است.

فلاح، افزود: اكنون مازندران به كارگاه سازندگی تبدیل شده است و فعالیت های عمرانی و زیرساختی در همه مناطق استان در حال انجام است و با وجود همه تلاش هایی كه دشمنان برای اثبات ناكارآمدی نظام انجام می دهند، اركان نظام با همه توان در حال مجاهدت برای خدمت رسانی هستند.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال 96، گفت: مازندران در مشاركت پذیری در انتخابات از استان های برتر كشور است و مردم مازندران مردمی فرهیخته، با اطلاع از مسایل و آشنا با رسانه ها هستند و در جای جای استان مسایل را هوشیارانه رصد می كنند.


منبع : ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ربیع فلاح - استاندارمازندران -

نظر شما در مورد : پرداخت 30 میلیارد تومان کمک بلاعوض به باغداران مازندران در هفته جاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها