مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1365 -تاریخ انتشار : جمعه 15 فروردین 1393 -ساعت : 21:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طبیعت مازندران توسط چکمه سفیدها پاکسازی شد + تصاویر

در روز طبیعت و 13 به در امسال

طبیعت مازندران توسط چکمه سفیدها پاکسازی شد + تصاویر

اختصاصی مازند شورا: در آستانه 13 فروردین گروه چکمه سفید با اعلام فراخوانی با نام "13 بدر زباله را از دامن طبیعت بدر کنیم " به تمامی اعضای خود در کشور اعلام نمود تا با توزیع پلاستیک زباله و برشورهای اطلاع رسانی و همینطور پاکسازی مناطق زباله خیز گامی برای داشتن ایرانی پاک بردارند.

اختصاصی مازند شورا: محسن بیگلربیگی مدیر گروه چکمه سفیدها (حافظان محیط زیست و میراث فرهنگی) در گفتگو با ما اظهار داشت: با توجه به تاکید رئیس جمهور بر حفظ محیط زیست چکمه سفیدهای کشور در فضایی معنوی و تفریحی اقدام به خارج نمودن زباله از قلب پاک طبیعت از جنوب تا شمال و از شرق تا غرب ایران نمودند.

حفظ طبیعت عامل ادامه حیات انسان هاست لذا طبیعت زبان مشترک بشریت است از این منظر در 13 فروردین امسال شاهد دیپلماسی عمومی مردم ایران در تلاشی مشترک برای حفظ حیات و توسعه فرهنگ احترام به چرخه طبیعت بوده ایم.

بیگلربیگی افزود: در آستانه 13 فروردین گروه چکمه سفید با اعلام فراخوانی با نام "13 بدر زباله را از دامن طبیعت بدر کنیم " به تمامی اعضای خود در کشور اعلام نمود تا با توزیع پلاستیک زباله و برشورهای اطلاع رسانی و همینطور پاکسازی مناطق زباله خیز گامی برای داشتن ایرانی پاک بردارند.

مدیر گروه چکمه سفیدها بیان داشت: با توجه به شرایط بدجوی در 13 فروردین روز طبیعت در اغلب استانها استقبال بی نظیری از این طرح نو شد. به طوریکه جدایی از گروه های محیط زیستی اغلب خانواده هایی که برای تفریح و گذراندن اوقاتی مفرح در طبیعت گردهم جمع شدند به توزیع پلاستیک زباله و پاکسازی محیط پرداختند و گزارش تصویری خود را برای این گروه ارسال نمودند. این فراخوان در استانهای مازندران گلستان گیلان، کرمانشاه، کرمان، همدان، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی، فارس و تهران به صورت گسترده برگزار گردید.

ضمن تقدیر و تشکر از کلیه هموطنان عزیز و اعضای این گروه در سراسر کشور باید اعلام کنیم که طبق گزارشهای ارسالی و آمارهای موجود در 13 بدر امسال شاهد کمترین تخریب محیط زیست از سالیان گذشته بوده ایم.

ایرانی پاک جز با تلاش و صیانت همه ی هموطنان عزیز بوجود نخواهد آمد. به امید روزی که هر گردشگر یک دیده بان محیط زیست و میراث فرهنگی باشد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چکمه سفید ها - محیط زیست - پاکسازی - محسن بیگلربیگی - مازندران - -

نظر شما در مورد : طبیعت مازندران توسط چکمه سفیدها پاکسازی شد + تصاویر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها