بسیاری از اتفاق‌های خوب از نقدها سرچشمه می‌گیرد/ عضو شبکه‌های اجتماعی نیستم/ تحقق فرمایشات حضرت آقا نیاز به عملگرایی است/ گروه رسانه موثق توانست موفق عمل کند

تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 - ساعت : 19:33

کد مطلب: 13788 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عبوری شهردار ساری با حضور در غرفه گروه رسانه‌ای موثق:

بسیاری از اتفاق‌های خوب از نقدها سرچشمه می‌گیرد/ عضو شبکه‌های اجتماعی نیستم/ تحقق فرمایشات حضرت آقا نیاز به عملگرایی است/ گروه رسانه موثق توانست موفق عمل کند

اختصاصی مازندشورا: افرادی هستندکه نمی‌خواهند طعم خدمت برای مردم نشان داده شود. اما دغدغه‌هایی در بخش‌های فرهنگی وجود دارد که مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان نیز به آن اشاره داشتند

اختصاصی مازندشورا: مهدی عبوری با حضور در غرفه گروه رسانه موثق، با اظهار اینکه رسانه‌های  خوبی در مازندران وجود دارد، درباره ویژگی‌های رسانه خوب بیان کرد: رسانه خوب در درجه اول باید یک پل ارتباطی مناسبی بین افکار عمومی و مدیران و مسئولین باشد و در درجه دوم واقعیت‌های جامعه را به مسئولین و مردم انتقال دهد.

وی، افزود: ویژگی سوم رسانه خوب که اهمیت بالاتری دارد، جنبه نقد دلسوزانه آن است و فکر می‌کنم جامعه‌ای پویا می‌شود که در آن نقد وجود داشته باشد اما چه خوب است که آن نقد عالمانه و همراه با ارائه راهکار وپیشنهاد باشد.

شهردار ساری، با تاکید بر اینکه با نقد منصفانه می‌شود جامعه را ساخت، گفت: البته ما و همکاران سعی کردیم تا به امروز از نقد عزیزان استفاده کنیم و بهره بگیریم. من خودم حتما برای نقدهایی که حضوری یا مکتوب به دست ما می‌رسد وقت می‌گذارم و تا به امروز این رویه را ادامه دادم تا جایی که خیلی از این اتفاق‌های خوبی که امروز در  شهر به سرانجام می‌رسد از همین نقدها سرچشمه گرفته است. اینکه چرا شهرداری فقط کارهای خدماتی دارد و کمتر کارهای فرهنگی انجام می‌شود تا موارد دیگر که باعث ایجاد کارها و پروژه‌های بزرگ شد، از اثرات نقدهای دلسوزانه است.

 

گروه رسانه موثق توانسته موفق عمل کند

عبوری، با اشاره به روند رو به رشد گروه رسانه موثق، بیان کرد: مجموعه موثق (نشریه موثق، مازندشورا و مازندمجلس) تا به امروز به لطف خدا و با همت خیلی خوب این مجموعه و نیت خیر و همکاری مسئولین و خدمتگزاران توانسته موفق عمل کند و ما باید قدردان چنین نعمت‌های خداوند متعال باشیم امیدوارم ما مسئولان و شما رسانه‌ها در کنار هم بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

وی، با بیان اینکه معمولا در دستگاه ما، واحد روابط عمومی جمع‌بندی خبرها را انجام می‌دهد، افزود: خودم به شخصه عضو شبکه‌های اجتماعی نیستم و معمولا اگر فرصتی باشد از طریق سایت‌ها، مروری بر خبرها دارم.

 

برای تحقق فرمایشات حضرت آقا نیاز به عملگرایی است

شهردار ساری، درباره سرنوشت جریان عملگرایی، بیان کرد: اگر می‌خواهیم فرمایشات حضرت آقا محقق شود، اگر می‌خواهیم اقدام و عمل را جدی بگیریم و طعم اقتصاد مقاومتی را به مردم بچشانیم و مدیریت جهادی را دوباره در این کشور رقم بزنیم، اگر بخواهیم نه‌ی بزرگ به قدرت‌های منطقه و استکبار و حتی آمریکای جنایتکار بگویم چاره‌ای جز عملگرایی نداریم.

عبوری، درباره عدم برگزاری نشست‌های خبری شهردار ساری، اظهار کرد: اینکه عده‌ای می گویند نشست خبری برگزار نمی‌کنیم اشتباه است. ما نشست‌های خبری داشتیم اما چون میدانی عمل می‌کنیم سعی کردیم به صورت اجرایی، عملکرد خود را نشان دهیم. شاید فرق من با بقیه همکارانم در عرصه خدمتگزاری این باشد که بیشتر عمل می‌کنم تا اینکه حرف بزنم و همین عملکرد مجموعه مدیریت شهری است که حرف‌های زیادی را برای برخی که کار نمی‌کنند و حرف می‌زنند به وجود آورده است. به نظر من هدف فقط باید خدمت به مردم باشد و این فرصت هایی که به امانت در اختیار ما قرارگرفت به سرعت می‌گذرد. چه خوب است که در این فرصت های اندک بتوانیم کارهایی که در جهت حل مشکلات مردم وشکوفا شدن شهر و استعدادهای که در این شهر نهفته است انجام دهیم.

 

فرهنگ هم‌سنگ عمران است

وی، درباره احتمال کاندیدا شدن برای سمت شهرداری در دوره آینده، بیان کرد: در این مورد نیاز است ابتدا به انتخاب مردم -چه در ریاست جمهوری، چه در شورای اسلامی شهر- احترام بگذاریم. در مرحله بعد ببینیم شورای آینده چه رویکردی را مدنظر قرار می‌دهند و چه افرادی را رصد کنند تا از بین کسانی که می‌تواند خدمتگذار شایسته‌تری برای مردم باشد، انتخاب کنند. چرا که همیشه نتیجه خرد جمعی حتما خوب خواهد شد بنابراین بهتر است به افکار عمومی و خرد جمعی منتخب مردم احترام بگذاریم.

شهردار ساری، درباره برنامه‌های فرهنگی شورا، گفت: از ابتدا شعار ما این بود که فرهنگ هم‌سنگ عمران است و سعی کردیم آن را ادامه دهیم. اکنون خوشحالم که فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی ما درکنار فعالیت‌های عمرانی خدماتی شکل گرفته است اما چون در آغاز کار هستیم حتما معضلات و ضعف‌هایی وجود دارد که ما در تلاشیم آن‌ها را تبدیل به نقاط قوت کنیم.

عبوری، افزود: رسانه‌ها به عنوان چشم بینای مردم و مسئولان از ابتدا کنار ما بودند من به شخصه از ظرفیت بزرگ رسانه مازندران در جهت پیشبرد اهداف مردم و بیان مشکلات شهر استفاده کردم. در این میان افرادی هستندکه نمی‌خواهند طعم خدمت برای مردم نشان داده شود. اما دغدغه‌هایی در بخش‌های فرهنگی وجود دارد که مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان نیز به آن اشاره داشتند و فرمودند «همان‌قدر که اقتصاد برای من اهمیت دارد فرهنگ نیز برای من قابل اهمیت است». بنابراین ما با سرلوحه قرار دادن این توصیه ایشان در صدد هستیم در ادامه بیشتر به این موضوع بپردازیم باید همه کمک کنند، چرا که مقوله فرهنگ یک مقوله دستوری و بخشنامه‌ای نیست بلکه مقوله بسیار عمیقی است و جای کار دارد.


برچسب ها : #مهدی عبوری #رسانه موثق #شهردار ساری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بسیاری از اتفاق‌های خوب از نقدها سرچشمه می‌گیرد/ عضو شبکه‌های اجتماعی نیستم/ تحقق فرمایشات حضرت آقا نیاز به عملگرایی است/ گروه رسانه موثق توانست موفق عمل کند

*

*


X https://sport45.site/