اتحاد گروه‌ها برای ورود به انتخابات منعی ندارد

تاریخ انتشار : شنبه 30 بهمن 1395 - ساعت : 14:11

کد مطلب: 13823 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عبدالله مهاجر در غرفه موثق؛

اتحاد گروه‌ها برای ورود به انتخابات منعی ندارد

اختصاصی مازندشورا: شهرداری ساری یک سری کارهای خوبی انجام داد که قابل تقدیر است و طبیعی است وقتی کارهای بزرگ صورت می‌گیرد امکان بروز مشکلات وجود دارد و هرچه که تلاش و کمک کنیم تا نقاط قوت افزایش یابد و ضعف‌ها اصلاح شود در بهبود امور مؤثر است و نگاه ما هم همین است

اختصاصی مازندشورا: عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران با حضور در غرفه مازندشورا پیرامون جایگاه شوراها گفت: شورا جایگاه اعتقاد دینی ماست اما امروز می‌بینیم نگاه مردم به شورا نگاه درستی نیست. جایگاه شورا جایگاه بالایی است و اگر کسی به عنوان کاندیدای شورا و یا عضو شورا می‌شود با تعهد به کار، جایگاه والایی نزد خداوند پیدا می‌کند. ما هم سعی می‌کنیم تکالیف قانونی را به درستی انجام دهیم و کسانی که به شأن این کار رسیدند سعی می‌کنند وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

وی افزود: در استان و کشور ما گروه‌های مختلفی زندگی می کنند و حتما مجموعه و گروه تشکیل می‌دهند و باید متحد باشند و منعی ندارد به صورت گروهی (اصلاح‌طلب یا اصولگرا و...)  وارد عرصه انتخابات شوند. مهم این است که افرادی که در این حوزه ورود پیدا می‌کنند باید لیاقت این کار را داشته باشند. ما در این شهر و استان زندگی می‌کنیم و با اکثر گروه‌ها رفاقت داریم و بین آنها افرادی که قابلیت دارند را انتخاب می‌کنیم و به آنها کمک می‌کنیم و به عنوان کسی که حق یک رأی دارد به آنها رای خواهیم داد.

 

نباید به خاطر برخی کوتاهی‌ها، ریشه اشخاص را بخشکانیم

مهاجر با اشاره به کارهای خوب شهرداری ساری در دوره چهارم شورا، تصریح کرد: شهرداری ساری یک سری کارهای خوبی انجام داد که قابل تقدیر است و طبیعی است وقتی کارهای بزرگ صورت می‌گیرد امکان بروز مشکلات وجود دارد و هرچه که تلاش و کمک کنیم تا نقاط قوت افزایش یابد و ضعف‌ها اصلاح شود در بهبود امور مؤثر است و نگاه ما هم همین است. جایی که قابل تقدیر است باید قدرشناسی صورت گیرد و جایی که ضعفی است برای اصلاح کمک کنیم. به نظر من این نگاه درست نیست اگر در کاری کوتاهی صورت گرفته ریشه شخص را خشک کنیم. نگاه ما ایجاد وفاق و همدلی است تا مشکلات شهر، کشور و استان حل شود.

 

صد میلیارد تومان وام برای کمک به صادارت

مهاجر با بیان اینکه وظیفه اتاق بازرگانی در واقع مشاوره به سه قوه است، گفت: قانون وظیفه ما را مشخص کرده و ما در آن راستا وظایف خود را به درستی انجام می‌دهیم و در این بخش هم یکسال کار را به صورت جدی پیگیر هستیم و استاندار و دولت تدبیر و امید در این حوزه کمک کردند. وی پیرامون مشکلات پیش آمده در حوزه مرکبات افزود: در ارتباط با صادرات مرکبات، یکی از دغدغه‌های ما این بود که امسال تا 500 تن صادرات داشته باشیم. اگر بحران برف هم رخ نمی‌داد مشکلاتی داشتیم در چنین شرایطی، دولت یارانه صادراتی را متقبل شد و یک هفته قبل آقای جهانگیری اعلام کرد صد میلیارد تومان وام کم‌بهره برای کمک به صادارت در نظر گرفته شد. نامه‌های مربوطه دریافت شد و در این مورد جا دارد از نمایندگان در مجلس تشکر کنیم به ویژه رئیس کمیسیون کشاورزی که کمک زیادی کردند.

عبدالله مهاجر افزود: با تغییرات جوی و هوای برفی و یخبندان در مازندران، مرکبات ما کیفیت صادراتی بودن خود را از دست می دهند و اگر این معضل دوباره تکرار شود، اعتبار کشور زیر سؤال خواهد رفت. متاسفانه در این بخش توفیقات چندانی نداشتیم اما در محصولاتی چون کیوی توفیقاتی حاصل شد. برای نگهداری کیوی در غرب استان، انبارهایی به این منظور در نظر گرفته شد، تا صادرات به درستی انجام ‌شود. از لحاظ قیمت نیز، شرایط امسال بهتر از سال گذشته است.

 

بی‌اطلاعی برخی رسانه‌ها از شرح وظایف خود

مهاجر با بیان اینکه نقد کار خوبی است و باعث پی بردن به ضعف‌ها می‌شود، تصریح کرد: اما اینکه بی‌اطلاع چیزی را بیان کنیم و بنویسیم درست نیست. امسال در قضیه یخ‌زدگی تامسون که قبول داریم به خوبی مدیریت نشد، انتقاداتی از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شد. نظر ما این است که اگر صادرات این محصول انجام می‌شد فشارها کمتر می‌شد اما کار خدا را نمی‌توان زیر سؤال برد. به‌هر حال این اتفاق افتاد و ما نباید دنبال مقصر باشیم. چیزی که حیطه وظایف ما و مربوط به اتاق بازرگانی و مسائل آن است، می‌پردازیم اما بی‌اطلاعی برخی از رسانه‌ها در شرح وظایف، ذهن مردم را مخدوش می‌کند و ما جهت اطلاع آن‌ها، در پاسخ نقدهای آن‌ها جوابیه‌هایی ارسال کردیم.

 

برنامه شصت صفحه‌ای به دولت ارائه کردیم

رئیس اتاق بازرگانی استان مازندران در پایان افزود: من از آغاز امسال، درباره موضوع اقتصاد مقاومتی نامه‌ای به دولت نوشتم و حتی در حضور همه وزرا صحبت کردم. ما یک برنامه شصت صفحه‌ای به دولت ارائه کردیم. اولین چیزی که مطرح شد قاچاق بود و اولین نگاه ما، موضوع تولید بود . در ادامه درباره رکود گفتیم اگرچه حرف زدن راحت است. ما با صنعت و معدن مشکلی نداریم البته نگاه‌ها متفاوت است ما معتقدیم مشکل را باید به درستی به مردم و دولت گفت. این نکته جزء برنامه ماست. در حالت کلی ما و صنعت و معدن به هم پیوسته‌ایم و گاهی حرفی مساله‌ای پیش می‌آید اما جدی نیست.

نویسنده :

برچسب ها : #عبدالله مهاجر #انتخابات ساری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اتحاد گروه‌ها برای ورود به انتخابات منعی ندارد

*

*


X https://sport45.site/