رسانه ای را نخریدم/ بنا دارم یک روزی خیلی مسائل را بازگو کنم/ در مجموعه شما نوسان هایی دیدیم

تاریخ انتشار : دوشنبه 02 اسفند 1395 - ساعت : 19:56

کد مطلب: 13928 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار ساری با حضور در غرفه موثق؛

رسانه ای را نخریدم/ بنا دارم یک روزی خیلی مسائل را بازگو کنم/ در مجموعه شما نوسان هایی دیدیم

اختصاصی مازندشورا: من تاکنون هیچ جوابیه‌ای به هیچ رسانه‌ای ندادم حتی اگر نقدها جدی و گاها مغرضانه باشد به خاطر اینکه اعتقاد دارم رسانه‌ها باید آزاد باشند/ . من فرماندار همین دولت هستم پس از آن شرایط نابسامان روی کار آمدم تا جایی که دولت ناچار شد از نیروهای جناح مخالف هم برای بهبود امور استفاده کند

اختصاصی مازندشورا: مجید حسین زادگان فرماندار ساری با حضور در غرفه موثق، اظهار کرد: رسانه ‌خوب، نباید وامدار مجموعه‌ای خاص باشد اگرچه مسائل مالی و اعتباری وجود دارد و یارانه‌های حوزه نشر و رسانه خیلی ضعیف است. اما به نظر من رسانه با حفظ استقلال ماناتر و ماندگارتر است. نه ماندگاری دنیایی بلکه ماندگاری عقبایی. یعنی سعی شود آن‌چه که درست و ثواب جامعه و مردم است. آنچه که نگارنده به آن رسیده است و به نظرش درست می‌آید با وجود اختلاف نظرها انجام دهد. بنابراین توصیه‌ای که بنده به همه نشریات دارم این است که بحث استقلال کاری، آزاده‌خواهی، آزاده بودن، مستقل بودن و حفظ کردن هویت نشریه را جدی بگیرند.

فرماندار ساری افزود: به نظر من مجموعه شما مجموعه خوب وموفقی است. بنده مازندشورا و مازندمجلس را دنبال می‌کنم و می‌بینم که مجموعه شما خیلی سریع توانسته در جامعه جا باز کند. اما از مجموعه شما نوسان‌هایی دیدم که برایم قابل فهم نبود و نمی‌دانم به خاطر نوسانات اجتماعی است یا این نوسانات درونی شما؟ به هر حال اگر این نوسانات خیلی شدید باشد رسانه را مسئله‌دار می‌کند.

وی تصریح کرد: من تاکنون هیچ جوابیه‌ای به هیچ رسانه‌ای ندادم (حتی اگر نقدها جدی و گاها مغرضانه باشد). به خاطر اینکه اعتقاد دارم رسانه‌ها باید آزاد باشند. ولی در بحث انتقاد از دولت که تفکر و عملکرد و اندیشه‌های دولت نابجا زیر سوال برود حرف‌های زیادی برای گفتن دارم. بنابراین نگفته‌هایم خود یک عملکرد محسوب می‌شود.. من هیچ رسانه‌ای را نخریدم و پولی برای مجیزگویی ندادم بلکه اجازه دادم هرکسی می‌خواهد مرا نقد کند حتی نقد ناجوانمردانه. چون خواستم فضا آزاد باشد و رسانه‌ها تنوع اخبار داشته باشند و بتوانند مطالب خود را بازگو کنند. ولی انتظار ما این است که رسانه‌ها از هر نهادی در چارچوب وظایف و اختیاراتش توقع داشته باشند. باید در نظر داشت فرمانداری یک دستگاه حاکمیتی است نه یک دستگاه اجرایی، کار من سازماندهی و هدایت امور  است. مثلا اگر در سازماندهی حوزه امنیت با مشکلاتی مواجه شوم که منجر به بالا رفتن ضریب نا امنی در استان شود نقدها وارد و پذیرفته است. ضمن آن‌که باید دید آن مدیر یا مسئول در چه شرایطی با چه مجموعه‌ای روی کار آمد و در چه فضایی در حال خدمت است و چه کارهایی انجام داده است.

حسین زادگان افزود: بنا دارم یک روزی خیلی مسائل را بازگو کنم که اگر نگویم ظلم به خودم محسوب می‌شود. ولی در شرایط فعلی تصمیمم این است سکوت کنم یا بعضی موارد را در موقعیت مناسب خود بیان کنم چون هیچ‌کس به‌اندازه من از اسرار این شهرستان مطلع نیست. شاید اگر در شرایط فعلی آن‌ها را بازگو کنم خیلی چیزها خراب می‌شود. بهر حال من مسئول آرامش شهرستان هستم اما یک‌روزی حتما می‌گویم باید بگویم...

وی در پایان تصریح کرد: من زمانی که به‌عنوان فرماندار ساری انتخاب شدم با بررسی شرایط موجود، ترجیح دادم به شیوه‌ی فعلی کار کنم شیوه کاری در این دوره‌ با دوره‌ی قبلی فرمانداری‌ام در ساری متفاوت است. مسئولان استانی دوره‌ی قبل با من همفکرتر  بودند و بسترها مهیاتر بود این است که معتقدم رسانه‌ها عملکرد مسئولان را بر اساس شرایطی که در آن قرار دارند، بررسی کنند. در این دولت ما در حال آواربرداری خرابی‌های دولت قبل هستیم. وقتی تخصیص اعتبارات این دولت به دلیل نارسایی‌های موجود، 30 درصد است پول نیست که بتوانیم کار انجام دهیم. وقتی ذهنیت‌ها برای سرمایه‌گذاری خراب شد آماده‌سازی شرایط و مثبت کردن ذهنیت‌ها زمان‌بر است. در قضیه برجام هم دیدیم که چه بلاها و موانعی بر سر راه آن ایجاد کردند. به نظر من این دولت از دولت آقای خاتمی مظلوم‌تر است دولت آقای خاتمی یک عقبه اجتماعی داشت که در لایه‌های مختلف جامعه وجود داشتند و در حمایت از دولت حرف می‌زدند صدها رسانه داشت این دولت چنین فضایی را ندارد. تا جایی که دولت ناچار شد از نیروهای جناح مخالف هم برای بهبود امور استفاده کند. من فرماندار همین دولت هستم پس از آن شرایط نابسامان روی کار آمدم .

برای دیدن ویدئوی مصاحبه مجید حسین زادگان در غرفه موثق به کانال مازندشورا 96 مراجعه فرمایید

نویسنده :

برچسب ها : #مجید حسین زادگان #فرماندار ساری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رسانه ای را نخریدم/ بنا دارم یک روزی خیلی مسائل را بازگو کنم/ در مجموعه شما نوسان هایی دیدیم

*

*


X https://sport45.site/