"موج سوم" با قدرت در انتخابات 96 ورود پیدا می‌کند

تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اسفند 1395 - ساعت : 14:55

کد مطلب: 13977 چاپ به اشتراگ گذاشتن

علی بابایی کارنامی در گفت و گو با مازندشورا:

"موج سوم" با قدرت در انتخابات 96 ورود پیدا می‌کند

اختصاصی مازندشورا: در ساری انتخابات خوبی برگزار نشد به دلیل اینکه باند قدرت و ثروت در ساری حاکم می شود/ فرماندار باید دغدغه انتخابات داشته باشد و ما در حال نظارت هستیم و اگر مانند مجلس همه‌ی ستاد انتخاباتی یکی از نماینده ها را ارکان اجرایی کند خلاف قانون است

اختصاصی مازندشورا: علی بابایی کارنامی رئیس سابق اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مازندران با اشاره به مجموعه رسانه‌ای موثق، گفت: یکی از اثرگذارترین خبرگزاری‌ها در شرایط فعلی در استان هستید و از این منظر به شما و همکارانتان خسته نباشید عرض می‌کنم وامیدوارم که با بررسی‌های اجمالی گذشته و تدوین برنامه راهبردی برای آینده، کوتاه مدت یا طولانی مدت، بتوانید اثرات خود را در هدفمند کردن افکار عمومی استان با برند مازندمجلس و مازندشورا بجا بگذارید.

بابایی کارنامی گفت: توقع یک انسان بالنده و پویا از رسانه این است که امروز هوای مردم کف جامعه و کوخ نشینان را داشته باشید. یعنی هر صدایی که در جامعه بلند می‌شود رسانه بتواند ریل گذاری کند به طرفداری از مردم کف جامعه. هر رسانه‌ای هوای مردم را داشته باشد، مردمی که دغدغه های زیادی از مطالبات به جامانده از نظام دارند که محقق نشده، موفق است. برای بنده به عنوان کسی که در این عرصه کار میکنم جای بحث و تامل است که رسانه ها به این مهم بپردازند البته نقد جدی داریم به قوانین مطبوعات و رسانه و قوانین مرتبط که آنان آزادانه بتوانند در جهت عملی کردن مطالبات مردم شفاف تر عمل کنند.

بابایی پیرامون جایگاه خود و برنامه‌های آینده به خصوص در عرصه انتخابات، گفت: بنده درشرایط فعلی به عنوان مشاور معاونت منابع انسانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و اخیرا هم به عنوان عضو هیئت مدیره موظف مشغول هستم. چندین کارخانه مرتبط با حوزه سلولزی با ما کار می‌کنند. مخصوصا در صنایع چوب و کاغذ ایران که 30 سهام را سازمان تامین اجتماعی اداره میکند. چند کارخانه هم داریم مانند: ام دی اف آمل، چوب و کاغذ چوکا انزلی، هفت تپه و...

بابایی افزود: ما حتما به شوراها ورود پیدا میکنیم  البته به دنبال کاندیدایی هستیم که بتوانند طرف مردم را بگیرند. ما اعتقاد داریم جمهوری اسلامی ایران در ساری نتوانست انتخابات خوبی را برگزار کند به دلیل اینکه باند قدرت و ثروت در ساری حاکم می شود و این نقطه ضعف همه ی مسئولین است و من در محضر آیت اله طبرسی نقد جدی به همه داشتم. ما نباید در انتخابات گام به عقب برداریم، باید به جلو برویم، یعنی همه ی مردم را ببینیم. امروز شهروندان ساروی براثر تجربه بیشتر می فهمند. احساس نکنند که اوایل انقلاب آمدند و به هر دلیلی میخواهند خود را انقلابی تلقی کنند. همین جوانان که بیکارند و من شما آن ها به حساب نمی آوریم آنها انقلابی تر هستند و لذا من این گفتمان-گفتمان مردمی از طبقه کوخ نشینان- را ادامه خواهم داد تا در ساری اتفاق بیفتد البته خودم نقطه ضعف های زیادی دارم.

بابایی افزود: ما باید طرفدار واقعی مردم باشیم. براین اساس این گفتمان باید طراحی شود. من این گفتمان را تبدیل به تشکل می‌کنم و با چند رسانه قرارداد می بندیم یا رسانه جدیدی ایجاد خواهیم کرد و این برنامه سال 96 است تا انتخابات مجلس. در کاندیداهای شورا اگر کسی به تفکرات و نگاه ها و گفتمان ما نزدیکتر باشد ان‌شاءالله از 15 فروردین به بعد با آن ها نشست هایی برقرار خواهیم کرد. ما دنبال شخص نیستیم به دنبال یه تفکر جدید هستیم و نامش موج سوم است.

علی بابایی کارنامی با بیان اینکه فرماندار نمی‌تواند قطبی در انتخابات باشد و این خلاف قانون است، گفت: فرماندار باید دغدغه انتخابات داشته باشد و ما در حال نظارت هستیم و اگر مانند مجلس همه‌ی ستاد انتخاباتی دامادی را ارکان اجرایی کند خلاف قانون است. به همین خاطر گفتم باند ثروت و قدرت در ساری حکومت می کند. البته بنده آقای حسین زادگان را قبول دارم، ایشان باهوش و مبراست اما از بیرون افکار را رصد میکنم.

بابایی افزود: بحث دیگر جریان آقای زارعی و اقای حجازی هستند که مستقیما مقابل عملگرایی کار میکنند و جریان دیگر ما هستیم که مستقلیم و داریم کار و رقابت میکنیم.

وی ادامه داد: نقد من به دولت روحانی این است که امسال لیست امید با حمایت جدی دولتی ها بود و نباید این کار می شد و دولت باید خود زمینه ساز تمام گرایش ها و سلایق سیاسی باشد، حتی اگر دولت اصولگرا هم این کار را میکرد اشتباه بود، هردولتی اگر وارد انتخابات شود اشتباه است باید اجازه دهد مردم انتخاب کنند. دولت اگر میخواهد حزب تشکیل دهد باید نیروهایش از دولت خارج شوند.

بابایی در پایان تصریح کرد: توصیه من به کارگزاران انتخاباتی در ساری این است که در انتخابات شورای شهر ثابت کنند ملاک رای مردم است و اگر این در انتخابات امسال ساری مدیریت شود مردم امیدوار می‌شوند و به فرماندار شهر بیشتر اعتماد می کنند و این به نفع خودشان است. عبوری منهای اشتباهاتش در انتخابات مجلس آدم خوبی بود.

برای دیدن ویدئوی مصاحبه علی بابایی کارنامی در غرفه موثق به کانال مازندشورا 96 مراجعه فرمایید


برچسب ها : #بابایی کارنامی عضو هیات مدیره شرکت صنایع چوب وکاغذ ایران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : "موج سوم" با قدرت در انتخابات 96 ورود پیدا می‌کند

*

*


X https://sport45.site/