مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1398 -تاریخ انتشار : دوشنبه 04 فروردین 1393 -ساعت : 09:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پایتخت برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده است+متن نامه

نامه انتقادی نماینده بهشهر به ضرغامی درباره"پایتخت3":

پایتخت برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده است+متن نامه

مازند شورا: احمدعلی مقیمی در نامه‌ای خطاب به مهندس ضرغامی با اعلام اعتراض شدید خود و نخبگان مازندران از سریال "پایتخت3" گفت: سریال "پایتخت3" برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده و با تمسخر قوم غیور مازندران سعی در خنداندن مخاطبان خود دارد

مازند شورا: نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به مهندس عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما خواستار تجدید نظر و تعدیل در سریال "پایتخت3" شد.

احمد علی مقیمی در این نامه با اشاره به فرهنگ غنی مازندران گفت: کم نیستند کارگردانانی که طنزهای فاخر ساخته اند بی آنکه قومی را به تمسخر بگیرند، اما امروز شاهد آنیم که در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بودجه کشور صرف ساخت یک سری فکاهی با تمسخر لهجه، آداب و رسوم، ساده لوح نشان دادن یک قوم می شود تا دیگر مردم کشور به آن بخندند.
 
وی با اشاره به تذکر خود در زمان پخش سریال پایتخت1 در نوروز 90 گفت: هنوز چندی از توقف پخش سریال سرزمین کهن نگذشته که سریال پایتخت3 اشتباه گذشته را تکرار کرده است.
 
مقیمی افزود: گویا مسئولین محترم فتوای صریح مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن تمسخر اقوام را فراموش کرده اند و نمی خواهند درس عبرتی از گذشته بگیرند.
 
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان برخی پیامهای سریال "پایتخت3" گفت: تنها پس از پخش 2 قسمت از این سریال، بسیاری از مردم شرافتمند و عزیز مازندران طی تماس ها و پیام های مکرر نسبت به ادبیات موجود و تمسخر زبان و شیوه‌ی زندگی مردم در این سریال اعتراض داشته اند و بنده به عنوان نماینده این مردمان غیور نکاتی را به حضرتعالی و دست اندرکاران این سریال یادآور می شوم:

1- مجموعه سریالهای "پایتخت"  فاقد هرگونه پیام اخلاقی، اجتماعی و سیاسی بوده و تنها با تمسخر لهجه و آداب و رسوم یک قوم میخواهد خنده بر لب های مردم بیافشاند.

2- مازندران از دیرباز دیار علویان و دیار مفاخر بزرگ بوده و هست اما در این سریال نه تنها اثری از این مفاخــر دیده نشده بلکه مردم این دیار، انسانهایی ساده لوح به تصویر کشیده شده اند.

3- کشتی در مازندران تنها یک ورزش نیست بلکه یک ارزش است، مردم این دیار قبل از آنکه به فکر قهرمانی باشند به پهلوانی اندیشیده اند، بهتر بود برای نشان دادن این ارزش مشورت هایی با اهلش صورت می گرفت.

4- عدم رعایت عزت اجتماعی، عقب افتادگی، ساده لوحی، شکم پرستی، دنیاپرستی، فقدان فکـر و اندیشه‌ی بلند، پرخاشگری، عدم استفاده از علم و دانش و ... پیـام سریال "پایتخت" به مردم بود که به جرأت می توان گفت در هیچ کجای ای دیار نمی توانید مشابه این گونه رفتـار ها را در مردم عزیز مازندران بیابید.

وی در پایان با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص مسائل فرهنگی خواستار عذرخواهی عوامل این سریال از مردم شریف مازندران و تعدیل در این سریال شد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پایتخت برای خنداندن - بهشهر - پایتخت 3 - ضرغامی - نامه - فرهنگی - -

نظر شما در مورد : پایتخت برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده است+متن نامه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها