مبادی ورودی ساری گردشگر پسند نیستند

تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 اسفند 1395 - ساعت : 12:51

کد مطلب: 14081 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یادداشتی از منصور نیستانی:

مبادی ورودی ساری گردشگر پسند نیستند

مازندشورا: اولین اقدام بدون هزینه، باید جلوگیری از آویزان کردن اشیا و اجناسی باشد که برخی صاحبان حرف برای معرفی شغل خود آنها را در پیاده رو ها و سر درب مغازه هایشان آویزان می کنند

مازندشورا: منصور نیستانی*- در نوبت پیشین به ضرورت زیباسازی مبادی ورودی شهر مرکز استان گردشگر پذیر مازندران اشاره کردم و از شورای محترم شهر و شهرداری محترم درخواست کردم به تاثیر گذاری اولین جلوه هایی که گردشگران از شهر می بینند التفات ویژه ای مبذول نمایند. شاید انتظار برود در ادامه آن درخواست چند پیشنهاد عملی در این خصوص ارائه نمایم.

اگر قرار باشد اولین نگاه گردشگرانی که وارد ساری می شوند به جلوه های چشم نواز بیفتد باید کارهای زیادی انجام داد. اولین اقدام بدون هزینه باید جلوگیری از آویزان کردن اشیا و اجناسی باشد که برخی صاحبان حرف برای معرفی شغل خود آنها را در پیاده رو ها و سر درب مغازه هایشان آویزان می کنند. کم نیستند اقلامی چون تیوب ، لاستیک، اگزوز، بشکه و امثال آنها که به قیمت تخریب زیبایی ورودی شهر ساری به جای تابلو های نئونی زیبا برای معرفی برخی مشاغل مستقر در ورودی شهر ساری استفاده می شوند.

دومین اقدام بدون هزینه که عمدتا ماهیت مدیریتی دارد الزام ساختمان ها, کارگاهها، و ادارات واقع در مبادی ورودی شهر به رعایت استانداردهای زیباشناختی ابلاغی از سوی شهرداری می باشد. 

اقدام سوم در این خصوص تاسیس مجتمع های خوش ساخت تعمیرگاهی در هر یک از مبادی شهر است. این مجتمع ها چند مزیت هم زمان دارند. اول این که به تبدیل تعمیرگاه های پراکنده و کم جلوه در مبادی شهر به یک مجتمع شکیل و آبرومند منجر می شوند. دوم اینکه با تجمیع تعمیرگاهها و فروشگاههای مرتبط با آنها از رفت و آمدهای چند باره شهروندان بین فروشگاههای لوازم یدکی و تعمیرگاهها جلوگیری می کنند. سوم این که این امکان را به شهرداری می دهد تا ضمن تامین نیاز شهروندان و گردشگران به خدمات فنی اتومبیل ، تعمیرگاههای نه چندان زیبا که با ساختمان های نیمه ساخته و اشیا آویزان بر سر درب هایشان منظر شهر را نازیبا می کنند را به مجتمعی تخصصی زیبا و در دسترس تبدیل نمایند. قدم بعدی باید رسیدگی به وضع پیاده رو ها و جدول بندی های زیبا باشد. این اقدامات میتواند به خوشامدگویی عملی شهر به گردشگران کمک کند.

* کارشناس امور شهری

مطلب مرتبط:

اولین تاثیر آخرین تاثیر است (به قلم منصور نیستانی)

نویسنده :

برچسب ها : #منصور نیستانی #ورودی شهر #نیستانی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مبادی ورودی ساری گردشگر پسند نیستند

*

*


X https://sport45.site/