مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 14083 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 اسفند 1395 -ساعت : 14:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهر الکترونیک مصداق توسعه شهری است

مهندس مهدی رضایی فرح آبادی:

شهر الکترونیک مصداق توسعه شهری است

مازندشورا: شهرهای آینده ناگذیر از اساس با نگاه به این فضا ساخته خواهد شد و شهرهای موجود نیازمند بازسازی جدید و اضافه کردن (فضاهای شهر الکترونیک) به شهر های واقعی می باشد لازم به ذکر است، این روند همراه با توسعه نرم افزارهای کامپیوتری رو به جلو می رود

مازندشورا: مهندس مهدی رضایی فرح آبادی گفت : ازدحام و تراکم جمعیت های بزرگ و تفاوت جمعیت شب و روز همراه با آلودگی گسترده نور ، صدا، هوا و فضا و مسئله ترافیک و زمان ، منشاء یافتن چاره ای برای کاهش آلام ناشی از زندگی در اینگونه شهرها شده است.

رضایی فرح آبادی تصریح کرد: مهم ترین مسئله در این شهرها حرکت جمعیت اعم از حرکت با وسیله نقلیه و یا ازدحام جمعیت در مراکز فروش و خدمات اداری و رفاهی شهر ، علت اصلی بسیاری از ((مسائل شهری)) اعم از مسائل انسانی شهری و یا حوادث و سوانح شهری در شهرهای بزرگ می باشد.

عضو اسبق شورای شهر ساری خاطر نشان کرد: با ظهور صنعت همزمان ارتباطات کامپیوتر و به دنبال آن ارتباطات شبکه ای از طریق آرپانت و سپس شکل فراگیر این ارتباط در قالب اینترنت فضای جدیدی برای شهر بوجود آمد که از آن تعبیر به ((شهر الکترونیک )) می شود.

وی با بیان اینکه از مزایای شهر الکترونیک کاهش ((حرکت جمعیت)) در شهر واقعی و در درجه بعدی ((فضاهای همزمان )) را بدون فرسایش و اصطکاک با یک هندسه موازی امکان پذیر می سازدافزود: در واقع دو فضایی شدن شهر در فضای واقعی و فضای مجازی ، نوعی ((مدیریت کنترل حرکت جمعیت شهری )) محسوب می شود.

مهندس رضایی فرح آبادی یادآور شد : حرکت جمعیت شهر آرام تر، کم هزینه تر و برخوردار از امنیت شهری و امنیت روانی شهروندان را فراهم کند.

عضو اسبق شورای شهر ساری اذعان کرد: شهرسازی واقعی – مجازی به ظرفیت های واقعی شهر در کنار ظرفیت های مجازی شهر توجه می کند و شهر را با توجه به این دو فضا می سازد.

کارشناس مسائل اجتماعی تصریح کرد : شهرهای آینده ناگذیر از اساس با نگاه به این فضا ساخته خواهد شد و شهرهای موجود نیازمند بازسازی جدید و اضافه کردن ((فضاهای شهر الکترونیک )) به شهر های واقعی می باشد لازم به ذکر است، این روند همراه با توسعه نرم افزارهای کامپیوتری رو به جلو می رود.

مهندس رضایی فرح آبادی در پایان بیان داشت : در فضای پراکنده شهری جدی، شهرهای الکترونیک، می تواند زمینه بازسازی ((یکپارچگی اجتماعی شهری )) را فراهم کند.

نویسنده :
منبع : تیرنگ


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهدی رضایی فرح آبادی - فرح آبادی - توسعه شهری - شهر الکترونیک -

نظر شما در مورد : شهر الکترونیک مصداق توسعه شهری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*