احداث موزه در بهشهر مطالبه مردمى است

تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 اسفند 1395 - ساعت : 21:39

کد مطلب: 14098 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سيد عباس باقرى:

احداث موزه در بهشهر مطالبه مردمى است

اختصاصی مازندشورا: تشكل بهشهر١٤٠٠ با هدف توسعه فرهنگى اجتماعى و اقتصادى اشرف البلاد را با همراهى جمعى از فرهيختگان ، فرهنگيان و اقشار مختلف تشكيل شد

اختصاصی مازندشورا: در فروردين ماه سال جارى با مشورت متخصصين و فرهيختگان منطقه و مراجعه به عموم مردم به اين نتيجه رسيديم كه بهشهر با توجه به پتانسيل هاى موجود نيازمند يك موزه ميباشد ؛ موزه مردم شناسى و مشاهير اشرف البلاد.

همزمان به ذهنمان خطور كرد كه چرا در بهشهر نبايد يك تشكل يا ان جى او با حضور مردم و فرهيختگان نباشد تا با گرد آورى فرهيختگان و همراهى مردم از اين همه استعداد هاى ذاتى منطقه به پيشرفت منطقه كمك كند كه تشكل بهشهر١٤٠٠ با هدف توسعه فرهنگى اجتماعى و اقتصادى اشرف البلاد را با همراهى جمعى از فرهيختگان ، فرهنگيان و اقشار مختلف تشكيل داديم و از خرداد ماه با تشكيل گروه در فضاى مجازى و برگزارى جلسات حضورى شروع به فعاليت رسمى كرديم كه در مدت اين چند ماه بيش از ١٠٠٠ عضو و موفق به گرد هم آوردن متخصصين منطقه جهت مشورت گرفتن از آنها در امور شهرى شديم.

اولين هدفمان را تشكيل موزه مردم شناسى و مشاهير اشرف البلاد قرار داديم و با برگزارى جلسات و رايزنى و جذب حمايت مردم اين مطالبه را ايجاد كرديم كه مردم خواهان ايجاد موزه در بهشهر شدند.

ببينيد با توجه به استعدادهاى ذاتى شهرستان بهشهر و آثار تاريخى كه از زير پاى مردم بهشهر استخراج شده چرا نبايد در موزه اى در شهر خودمان باشد ! با ايجاد موزه جذب گردشگر در منطقه آغاز ميشود چونكه براى گردشگران و مسافران موزه بسيار جذاب است و حتما به موزه سرى ميزنند و به واسطه موزه ميتوان آثار ديگر منطقه از هزارجريب زيبا ، آتشكده و قلعه تا دريا و تالاب را به نحو احسن معرفى كرد و با ايجاد موزه بهشهر در راه توريستى شدن قرار ميگيرد.

شهردار محترم پيش قدم شده و درخواست ثبت موزه را در مكان ساختمان ادارى چيت سازى بهشهر داده است كه جمعا به متراژ ٢٠٠٠ متر مربع ميباشد ؛ اما الان بيش از ٦ ماه از اين درخواست گذاشته ولى هيچ اتفاقى نيفتاده است و با پيگيرى هايى كه كرده ايم مسئولين منطقه پيگير موضوع نشده اند.

نتيجتا مطالبه ما به شرح ذيل ميباشد:

آقاى دكتر شاعرى نماينده محترم مردم شرق مازندران ، شهردار محترم ، امام جمعه معزز و محبوب و فرماندار خدوم

مردم بهشهر خواهان ايجاد موزه در بهشهر ميباشند و انتظار ميرود هر كدام از شما بزرگواران بنحوى پيگيرى موضوع را بفرماييد و شهردار را در اجراى اين مطالبه مردمى همراهى بفرماييد ؛ بهشهر به نقطه بحران رسيده است و روز به روز اوضاع مردم بد و بدتر ميشود ، حالا كه خداوند يك استعداد طبيعى و ذاتى براى شهرمان ايجاد كرده است پس از اين فرصت ها بهره جسته و بهشهر را در مسير پيشرفت يعنى بهشهر توريستى قرار دهيد.

و من الله توفيق
برادر كوچكتان سيد عباس باقرى
تشكل مردم نهاد بهشهر١٤٠٠

نویسنده :

برچسب ها :

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احداث موزه در بهشهر مطالبه مردمى است

*

*


X https://sport45.site/