مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 14167 -تاریخ انتشار : شنبه 07 اسفند 1395 -ساعت : 13:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرداخت تسهیلات بسته رونق تولید به 990 واحد تولیدی مازندران

استاندار مازندران خبرداد:

پرداخت تسهیلات بسته رونق تولید به 990 واحد تولیدی مازندران

مازندشورا: استاندار مازندران از پرداخت تسهیلات بسته رونق تولید به 990 واحد تولیدی استان خبرداد.

مازندشورا: ربیع فلاح جلودار در مراسم اختتامیه نمایشگاه"مازرونی سره" در قائم شهر با بیان اینکه  نمایشگاه صنایع دستی و خانگی بانوان  در ۱۳۰ غرفه  و حضور 170 نفری بانوان تحت عنوان مازرونی سره، از سه اسفند در مکان نمایشگاه های بین المللی مازندران شکل گرفت، این حرکت را  بسیار ارزشمند خواند و افزود: حضور تعدادی از هنرمندان صنایع دستی در روستاها نیز باید در این غرفه ها دیده می شد.

فلاح افزود: سال جاری  تلاش ها در حوزه اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شد و  واحدهای تولیدی که دچار رکود فعالیتی شدند، با دریافت تسهیلات بسته رونق، به چرخه تولید بازگشتند.

وی تصریح کرد: در استان مازندران تاکنون به بیش از 990 بنگاه اقتصادی اعم از کشاورزی و صنعتی به ارزش 417 میلیارد تومان تسهیلات در قالب بسته رونق تولید پرداخت شده است.

فلاح، دستاوردهای بانوان روستایی را عامل رونق اقتصاد روستا دانست و گفت: همچنین با توجه به اینکه  ۴۶ درصد از جمعیت استان را روستائیان، تشکیل می‌دهند با رونق اقتصاد این بخش، اقتصاد شهرها نیز به سمت توسعه یافتگی سوق خواهد یافت و برای موفق عمل کردن در این راستا باید  به بحث زیرساخت ها، بهداشت، فاضلاب، برق، گاز و آب روستایی توجه بیشتری داشت.

وی  روستاها  را کانون مهم گردشگری عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه روستا ها مهد تولید و اشتغال هستند  توسعه گردشگری روستایی از  جمله اقدامات مهمی است که جاذبه‌های روستاها را پر رنگ تر  به همه مردم ایران و کشورهای دیگر، نشان می دهد.

فلاح، مازندران را جزء 10 استان برتر از لحاظ کاهش نرخ بیکاری عنوان کرد و در این میان فعالیت روستاییان را در جهت رونق اقتصاد  استان موثر خواند.

استاندار مازندران، با تأکید بر با اهمیت شمردن بازارچه‌های دائمی در راستای فرهنگ بومی، تصریح کرد: بازارچه‌های دائمی فروش محصولات و تولیدات بانوان روستایی، علاوه بر رونق اشتغال و اقتصاد روستا، می‌تواند فرهنگ بومی محلی و آداب و رسوم روستایی را توسعه داده و این مهم جایگاه مناسبی برای رونق گردشگری محسوب شود.

فلاح از احداث و اصلاح هزار و 285 کیلومتر آسفالت راه روستایی طی 3 سال گذشته خبر داد.

وی  تصریح کرد: اینترنت با پهنای 5 باند در هزار روستای مازندران، در دستور کار قرار دارد.


منبع : ایسنامازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ربیع فلاح جلودار - استاندارمازندران -

نظر شما در مورد : پرداخت تسهیلات بسته رونق تولید به 990 واحد تولیدی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها