مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1439 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 اسفند 1392 -ساعت : 17:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دهیاران در زیباسازی روستاهای مازندران در نوروز تلاش کنند/ واریز 49 میلیارد تومان به حساب 1600 دهیاری در مازندران

در نخستین همایش بخشداران، شوراهای اسلامی بخش و دهیاران مازندران

دهیاران در زیباسازی روستاهای مازندران در نوروز تلاش کنند/ واریز 49 میلیارد تومان به حساب 1600 دهیاری در مازندران

مازند شورا: معاون عمرانی استاندار مازندران از دهیاران استان خواست تا در زیباسازی روستاها در ایام نوروز تلاش کنند. / مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران از واریز بیش از 48 میلیارد و 900 میلیون به حساب 1600 دهیاری استان خبر داد.

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، علی نبییان در نخستین همایش بخشداران، شوراهای اسلامی بخش و دهیاران مازندران اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید همه دست به دست هم ‌دهیم تا بتوانیم گام بلندی برای اعتلای ایران اسلامی خاصه استان ولایت‌مدار مازندران برداریم.

وی  با بیان اینکه امیدوارم مدیرکل دفتر امور روستایی بتواند اعتبارات خوبی برای مازندران با توجه به محرومیت‌های آن اختصاص دهد، بیان داشت: براساس بیانات مقام معظم رهبری محرومیت‌های مازندران پشت سرسبزی جنگل‌های مازندران پنهان شده است.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به نوروز 93 گفت: بخشداران، شوراها و دهیاران بحث نظافت در ورودی روستاها را مدنظر خود قرار دهند.

واریز 49 میلیارد تومان به حساب 1600 دهیاری در مازندران

رضا آزادی‌کناری امشب در نخستین همایش بخشداران، شوراهای اسلامی بخش و دهیاران مازندران در سالن آمفی‌تئاتر متل بانک ملی بابلسر با بیان اینکه اهداف همایش در چهار بند خلاصه می‌شود اظهار داشت: تبیین سیاست‌های دولت تدبیر و امید توسط استاندار در حوزه روستایی، تشریح برنامه‌های دهیاری‌ها در سال 93، بررسی نقاط ضعف و قوت دهیاری‌ها در ابتدای دهه دوم خدمت‌گذاری دهیاری‌ها و تبادل ارتباطات و ارتقای اطلاعات دهیاران و بخشداران و شوراها از جمله اهداف این همایش است.

آزادی‌کناری تحکیم و تکریم منزلت و جایگاه شوراها و دهیاران را از دیگر اهداف این سازمان برشمرد و افزود: این همایش باید همه‌ساله یک یا دو بار در سال برگزار شود.

این مسئول با اشاره به اینکه برای بقاء و جاودانگی نیاز به سه نیرو معنوی، اجتماعی و اقتصادی داریم، اظهار داشت: این نیروها زندگی را هدفمند، قدرتمند کرده و نیازهای مادی ما را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه دریافتی در سال 90 از محل اعتبارات دولتی برای دهیاری‌ها 34 میلیارد و 500 میلیون تومان، 91 حدود 38 میلیارد تومان و امسال که دیروز آخرین وجهش پرداخت شد در مجموع 48 میلیارد و 900 میلیون به حساب 1600 دهیاری واریز شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران با اشاره به خرید 25 دستگاه نیسان کمپرسی‌دار برای دهیاری‌ها، 11 دستگاه بیل بکهو و سطل زباله اذعان داشت: از اعتبارات برای ساختمان دهیاری، بوستان روستایی، غسال خانه و امور دیگر هزینه شد.

آزادی‌کناری با بیان اینکه در حوزه مدیریتی آموزش شورای جدید و آموزش دهیاران را در دستور کار قرار دادیم گفت: دهیارانی که آموزش نبینند برای آنها حکم صادر نمی‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران با اشاره به بررسی نقاط ضعف و قوت دهیاران تصریح کرد: تعیین مدیرت روستا و رهایی از بلاتکلیفی، واگذاری امور به مردم و مشارکت آنها، یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی به کمک جهاد کشاورزی، نظارت مستقیم شوراها بر عملکرد دهیاران از جمله نقاط قوت سازمان دهیاری‌ها است.

وی نگذراندن دوره‌های آموزشی توسط دهیاران، نظارت چندگانه بر مدیریت روستاها، مهجوریت متولیان روستا به دلیل نقص در آگاهی، تقابل با شهرداری‌ها و نهادها و خودمحوری و طایفه‌گرایی را از جمله نقاط ضعف خود در این سازمان دانست.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دهیاران مازندران - نبیان - آزادی کناری - همایش دهیایران - -

مطالب مرتبط با : دهیاران در زیباسازی روستاهای مازندران در نوروز تلاش کنند/ واریز 49 میلیارد تومان به حساب 1600 دهیاری د...
نظر شما در مورد : دهیاران در زیباسازی روستاهای مازندران در نوروز تلاش کنند/ واریز 49 میلیارد تومان به حساب 1600 دهیاری د...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها