مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1445 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 اسفند 1392 -ساعت : 11:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جلوگیری از صدور پروانه‌های تداخلی از سوی شهرداری‌ها

مازند شورا: نماینده شوراهای اسلامی مازندران گفت: باید از ساخت و ساز غیرمجاز و صدور پروانه‌های تداخلی از سوی شهرداری‌ها جلوگیری شود.

مازند شورا: علی حسن‌پور امشب در نخستین همایش بخشداران، شوراهای اسلامی بخش و دهیاران مازندران در سالن آمفی تئاتر متل بانک ملی بابلسر با بیان اینکه برای پیشبرد کارها در روستاها و توسعه عمرانی آن باید بین دهیاران و شوراها تعامل و همکاری وجود داشته باشد، اظهار داشت: زمینه افزایش فعالیت دهیاران با هدف آبادانی بیشتر مهیا شود.

حسن‌پور یکی از دغدغه‌هایی که در روستاها بر اساس همجواری با شهرها و حریم شهری با آن مواجه هستند را عدم تمایل شهرداری‌ها نسبت به پرداخت حق و حقوق و درآمد حاصله از حریم شهرها نسبت به روستاها دانست و افزود: تعیین حریم برای روستاها به منظور پیشگیری از تداخل حریم شهر در روستا و احقاق حق روستا در قبال درآمدهای حاصل از صدور پروانه ساختمانی و کمیسیون‌های مربوطه ضروری است.

نماینده شوراهای اسلامی مازندران و عضو شورای اسلامی باقرتنگه بابلسر تصریح کرد: برای صدور مجوز کسب در روستاها و خرید و فروش نقل و انتقالات املاک و هدایت و بهره‌برداری مناسب منطقه، انجام استعلام از سوی سازمان‌های مربوطه و دفاتر رسمی در شهرستان‌ها و بخش‌ها ضروری است.

وی بر مشخص شدن حریم روستایی و راه‌های روستایی بین‌شهری تأکید کرد و گفت: در مناطق مختلف مازندران با توجه به تراکم جمعیت زیاد و کمبود زمین امکان گسترش عرض خیابان‌ها وجود ندارد.

حسن‌پور اضافه کرد: لازم است بازنگری در تقلیل عرض خیابان‌ها انجام شود تا روستاها بتوانند با درآمدهای حاصله از صدور پروانه به صورت قانونمند به عمران و آبادانی محلات خود بپردازند و مردم منطقه را از بلاتکلیفی نجات دهند.

وی در پایان خواستار جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و صدور پروانه‌های تداخلی از سوی شهرداری‌ها شد./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای استان - مازندران - شورای شهر - بابلسر - پروانه ساخ - علی حسن پور - -

نظر شما در مورد : جلوگیری از صدور پروانه‌های تداخلی از سوی شهرداری‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها