مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1448 -تاریخ انتشار : یکشنبه 25 اسفند 1392 -ساعت : 23:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

1100 روستای مازندران فاقد دهیاری است

مازند شورا: مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران گفت: امسال 48 میلیارد و 900 میلیون ریال بین دهیاریهای استان توزیع شده که هزار و 100 روستای بدون دهیاری از این اعتبار بهره مند نشدند.

مازند شورا: رضا آزادی کناری ظهر یکشنبه در گردهمایی دهیاران و شوراهای استان در بابلسر اظهار داشت: سال گذشته بیش از 38 میلیارد ریال و سال 90 نیز  34 میلیارد و 500 میلیون ریال به دهیاریهای استان پرداخت شده است.

وی خرید 24 دستگاه نیسان، 11 دستگاه بیل بکهو، سطل زباله، احداث ساختمان دهیاریف غسالخانه، ساماندهی تک مزار شهید، کتابخانه و ایجاد سامانه جامع دهیاریها و تهیه شناسنامه از جمله اقدامات است.

وی گفت: تبیین سیاستهای دولت تدبیر و امید، تشریح برنامه های دهیاریها در سال 93، بررسی نقاط قوت و ضعف دهیاریها، تبادل اطلاعات و ارتقای آگاهی دهیاران و شوراها، تکریم و تحکیم منزلت و جایگاه شوراها و دهیاریها از جمله اهداف همایش است.

آزادی کناری با اشاره به اینکه برای بقاء و جاودانگی نیاز به سه نیرو معنوی، اجتماعی و اقتصادی داریم، اظهار داشت: این نیروها زندگی را هدفمند، قدرتمند کرده و نیازهای مادی ما را تامین می کند.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران، تعیین مدیریت روستایی و رهایی از بلاتکلیفی، واگذاری امور به مردم و مشارکت محسوس در عمران، تعریض بهسازی، یکپارچه سازی، نظارت مستقیم بر عملکرد را از جمله نقاط قوت عملکرد دهیاریها بیان کرد.

وی بیان داشت: تولیت چندگانه دستگاهها، واگذاری مسئولیت بدون آموزش، محجوریت متولیان روستا به دلیل نقص آگاهیها، تعامل با شهرداریها در توسعه حریم شهر و بنیاد مسکن در الحاق به بافت و شکست با آنان و در نتیجه تخلف احتمالی به دلیل فشار مردمی از جمله ضعف های عملکر دهیاران است./مهر

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دهیاری - روستا - روستاای فاقد دهیاری - رضا آزادی کناری - -

نظر شما در مورد : 1100 روستای مازندران فاقد دهیاری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها