مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1480 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 اسفند 1392 -ساعت : 11:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

روستاهای مازندران به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

مازند شورا: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت: در سال 93 روستاهای مازندران به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران، یدالله طهماسبی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران به مناسبت سالگرد تاسیس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: استان مازندران با جمعیتی بیش از 2/3 میلیون نفر دارای 2 میلیون و 299 هزار و 291 نفر کاربر اینترنتی و ضریب نفوذی معادل با 8/74 درصد است.

وی تصریح کرد: با وجود 63 درصد ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت ADSL در استان، بالاترین ضریب نفوذ به مازندران تعلق دارد که علاقه‌مندی مردم مازندران به بهره‌گیری از امکانات و تکنولوژی‌های نو را نشان می‌دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران  تعداد تلفن‌های ثابت نصب شده در استان را بیش از یک میلیون و 950 هزار شماره اعلام کرد و افزود: براساس آخرین آمار تعداد تلفن‌های ثابت مشغول به کار بیش از یک‌میلیون و 500 هزار شماره است که ضریب نفوذی در حدود 50 درصد است.

این مسئول ضریب نفوذ تلفن همراه را بیش از یک سیم کارت برای هر نفر بیان کرد و گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه در استان بیش از 100 درصد است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران سال 93 را سال کاهش شکاف دیجیتالی در روستاهای مازندران عنوان کرد و افزود: مازندران با داشتن 3 هزار و 621 روستا برنامه‌های مناسبی تدارک دیده تا در سال آینده اینترنت پرسرعت را به روستاها ببرد.

وی تصریح کرد: به علت وجود زیرساخت‌های مناسب در استان، حضور نیروی انسانی متخصص به میزان زیاد و تمایل قریب به اتفاق مردم در استفاده از فناوری اطلاعات در سال آینده  با اجرای طرح خدمات عمومی اجباری شاهد تقریبا همه روستاهای استان از اینترنت پرسرعت ADSL برخوردار می‌شوند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستا - اینترنت پرسرعت - شهر الکترونیک - -

نظر شما در مورد : روستاهای مازندران به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها