مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1481 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 اسفند 1392 -ساعت : 11:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شوراها برای پرداخت اجاره دفاتر مشکل دارند

رئیس شورای اسلامی مازندران:

شوراها برای پرداخت اجاره دفاتر مشکل دارند

مازند شورا: رئیس شورای اسلامی مازندران با بیان اینکه شوراهای اسلامی هنوز به جایگاه خود نرسیده‎اند گفت: نباید در این زمینه منتظر معجزه باشیم

مازند شورا: حمیدرضا افراشته در جمع مسئولان ادارات و شوراهای اسلامی این شهرستان با اشاره به تاکیدات صریح قانون اساسی بر جایگاه شوراهای اسلامی از نامناسب بودن نقش فعلی شوراها در قانون‌گذاری مناطق انتقاد کرد.

رئیس شورای اسلامی مازندران با اشاره به دریافت نکردن حقوق توسط اعضای شوراهای اسلامی شهرستان‌ها ابراز داشت: این درحالی است که شوراهای اسلامی حتی برای پرداخت اجاره دفاتر خود با مشکل مواجه هستند.

وی سابقه تاسیس شوراهای اسلامی در کشور را 15 سال اعلام کرد و افزود: شوراها امروز به بلوغ کامل رسیده‌اند تا بتوانند حق استیفا داشته باشند.

افراشته با بالا دانستن مقبولیت عام شوراها، آنان را امین‌ترین افراد نزد مردم دانست و ادامه داد: اصل 103 قانون اساسی شوراها را از ارکان تصمیم‌گیری دانسته ‌و همه آب برق و گاز را از ما می‌خواهند اما حتی گورستان هم در اختیار ما نیست.

این مسئول خروجی این جلسات اعضای شوراها با مسئولان را فقط ابراز گلایه دانست و افزود: در این جلسات باید مشکلات شکلی را حل کرد که مهم‌ترین آن قائل شدن سهمی از تصمیم‌گیری‌ها برای شوراها‌ست.

وی گفت: قرار بود بخشدار را شورای بخش انتخاب کنند و فرماندار را شورای شهرستان اما این اتفاق هنوز نیافتاده است.

افراشته در پایان با طرح این سئوالات که جایگاه شوراها در چشم‌انداز افق 1404 کجاست و کمیسیون کشاورزی شوراها چه نقشی دارد تصریح کرد: نباید منتظر معجزه باشیم شوراها در سطوح بالاتر دچار مشکلات بیشتری هستند./فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمید رضا افراشته - شورای شهر - شورای استان - مازندران - اجاره دفاتر - -

نظر شما در مورد : شوراها برای پرداخت اجاره دفاتر مشکل دارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها