مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1484 -تاریخ انتشار : سه شنبه 20 اسفند 1392 -ساعت : 01:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مصالح ساختمانی مازندران از استانداردها فاصله دارند

مازند شورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با تاکید بر رعایت ساخت و سازهای مهندسی، گفت: مصالح ساختمانی مازندران از استانداردها فاصله دارند.

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران، تورج نائیج پور،  مصالح ساختمانی مرغوب را یکی از مولفه های ساخت و ساز اصولی را عنوان کرد و  گفت: در بخش مصالح ساختمانی از استانداردها فاصله داشته و باید به سمت استاندارد سازی مصالح حرکت کنیم.

وی افزود:کارگران ماهر نیز از دیگر شاخصه های اصولی سازی بوده که آموزش کارگران و بکارگیری کارگران دارای کارت مهارت  در ساخت و سازها باید در دستور کار قرار گیرد.

نائیج پور با بیان اینکه ساخت و ساز در استان از لحاظ کیفی رو به پیشرفت است، گفت: مشکل اصلی در بخش معماری و شهرسازی بوده که در واقع با تراکم  ساختمانی غیرمجاز و نقض ضوابط شهرسازی ، باید توجه جدی به این بخش صورت گیرد.

افزایش تعداد اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان

مهدی مهجوریان نائب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در بهشهر گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران دارای 24 هزار عضو بوده که از این تعداد حدود 35درصد دارای  پروانه اشتغال به کار مهندسی هستند.

وی به رشد کمی جامعه مهندسی استان اشاره کرد و گفت: با توجه به روند افزایش اعضا در سالهای اخیر پیش بینی می شود که تعداد اعضای سازمان در پایان سال 94 به 35 هزار نفر و در پایان سال 97 به 60 هزار نفر می رسد که انجام امور سازمانی با این گستره تعداد اعضا نیاز به همفکری و همکاری مهندسان دارد.

مهجوریان افزود: تفویض بخشی از اختیارات هیئت مدیره به دفاتر نمایندگی و مشارکت بیش از پیش هیئت رئیسه دفاتر نمایندگی در تنسیق امور سازمانی امری ضروری است.

دقت بازرسان در گازرسانی منازل

سیف الله علی نیا، رئیس گروه تخصصی مکانیک سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: افزایش تعرفه بازرسی گاز ، تصویب کلیات مجریان تأسیسات و پیگیری ساماندهی استادکاران ماهر، تشکیل کارگروه گاز، پیگیری واگذاری طراحی لوله کشی به بازرسان، انعقاد تفاهم نامه مربوط به بازرسی گاز مدارس از اهم فعالیت های گروه تخصصی در امسال بوده است.

وی به بازرسی آسانسور اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بازرسی آسانسور حداقل چهار رشته عمران، معماری، برق و مکانیک را شامل می شود لذا این امر نیازمند فرآیند و تصمیم بین رشته ای بوده و باتوجه به اعزام تعدادی از مهندسان جهت آموزش مربی گری امید است در سال 93 این بازرسی ها به طور کامل نهایی شود.

رئیس گروه تخصصی مکانیک سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: فعالیت مهندسان مکانیک نباید صرفا در بخش گاز خلاصه شود و رابطه بازرسین با پیمانکاران باید به گونه ای باشد که جایگاه بازرسین حفظ شود.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نظام مهندسی - ساختمان - صالح ساختمانی - سکن - -

نظر شما در مورد : مصالح ساختمانی مازندران از استانداردها فاصله دارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها