مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1498 -تاریخ انتشار : جمعه 16 اسفند 1392 -ساعت : 11:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاهش آسیب‌های شهری با برگزاری کنگره مدیریت شهری در مازندران

مازند شورا: به طور قطع برگزاری صحیح چنین کنگره هایی در ایران میتواند به عنوان یک کشور در حال توسعه در اصلاح ساختارو رفع معیوب نهادی و ساختاری و همچنین کاهش بسیاری از آسیب های شهری اثر گذار باشد.

مازند شورا: رئیس شورای استان قم و عضو شورای راهبردی کنگره تخصص مدیریت شهری و شورای اسلامی در گفتگویی با اشاره به برگزاری نخستین کنگره تخصص مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر‌ها که به میزبانی استان مازندران برگزار شود گفت: پیش بینی می‌شود این کنگره بدلیل حضور و استقبال کثیر شورا‌های سراسر کشور این کنگره از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

به گزارش ایلنا، علی اصغرابوالحسنی با بیان اینکه این کنگره با نگاه کاملاً تخصصی و با حضور اساتید برجسته دانشگاه­های تهران، امیرکبیر، شهید بهشتی، علم و صنعت، تربیت مدرس، و اساتید خارجی برگزار می‌شود گفت: یکی از اهداف مهم این کنگره تعامل بین اعضای شورا باهم و ارائه راهکار‌ها با استفاده از خرد جمعی وانتقال موضوع در بحث کلان به شهرداران است.

وی با اشاره به تاثیر و افزایش کارایی این کنگره برای رفع مشکلات شهر‌ها خاطر نشان کرد: روند رو به ‌رشد پدیده شهرنشینی در عصر حاضر به گونه‌ای است که به نظر بسیاری از کار‌شناسان سرعت این تغییرات روز به روز در حال افزایش بوده و جابه‌جایی الگوهای شهری به امری گریز ناپذیر مبدل شده است.

رئیس شورای استان قم تصریح کرد: به طور قطع برگزاری صحیح چنین کنگره‌هایی در ایران می‌تواند به عنوان یک کشور در حال توسعه در اصلاح ساختارو رفع معیوب نهادی و ساختاری و همچنین کاهش بسیاری از آسیب‌های شهری اثر گذار باشد.

ابوالحسنی با ابراز تاسف از عدم پیشرفت پروژه‌های عمرانی در سطح شهر‌ها نیز گفت: نماد این کاستی‌ها و عدم اجرا شدن پروژ‌ها‌‌ همان عدم تعامل است زیرا اگر مسئولین شهر با شورا‌ها و بلعکس با یکدیگر تعامل داشته باشند و همدل باشند باعث تسریع در اجرای پروژه‎ عمران شهری که مهم‌ترین مطالبه شهروندان از شهرداری‎‌ها است.

وی در خصوص مباحث بخش گردشگری این کنگره نیز گفت: قرار برا این است که در این کنگره مسئله گردشگری بعنوان یکی از مسائل جدی و اصلی قرار گیرد.

رئیس شورای استان قم اضافه نمود: با توجه به اینکه اکثر کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته توجه ویژه‌ای به این بخش از جهت درآمدهای حاصله از آن دارند ومازندران نیز که پایلوت گردشگری در ایران می‌باشد واز تجارب گرانبهایی برخوردار است می‌تواند در انتقال این تجارب کمک‌های شایان ذکری به دیگر استان‌ها داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر به صنعت گردشگری به عنوان یک فعالیت اقتصادی نگاه شود، تراز تجاری کشور ما از این صنعت منفی خواهد بود. ما نه تنها از این منابع غنی ملی و مذهبی بهره‌ای نمی‌بریم، بلکه دیگر کشورهای مختلف جهان از درآمدهای ملی ما سهم قابل توجهی را برای خود به وجود آورده‌اند.

وی در پایان با ابراز خرسند از برگزاری این کنگره بزرگ در مازندران گفت: امیدواریم اینگونه همایش‌ها مداوم و پایدار باشد تا تاثیر گذاری لازم را داشته باشد.

گفتنی است این کنگره دو روزه همراه با کارگاه­‌های آموزشی و بر اساس چهار محور اصلی مدیریت شهری، مدیریت شهرسازی، مدیریت شهر الکترونیک، مدیریت توسعه شهری پیشرفته، مختص اعضای شورای اسلامی شهر‌ها، شهرداران و فعالان در این عرصه در برنامه ریزی شده است.

قابل ذکر است در همین راستا مقرر شد به کلیه اعضای شرکت کننده در این کنگره ۸ گواهینامه تخصصی به دو زبان فارسی و انگلیسی به صورت رنگی، با کد شاخص یکتا و هولگرام امنیتی، تندیس بلورین کنگره و لوح یادبود کنگره اعطا شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کنگره مدیریت شهری - مازندران - ساری - شورای شهر - -

مطالب مرتبط با : کاهش آسیب‌های شهری با برگزاری کنگره مدیریت شهری در مازندران
نظر شما در مورد : کاهش آسیب‌های شهری با برگزاری کنگره مدیریت شهری در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها