مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1506 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 اسفند 1392 -ساعت : 07:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ادبیـات عجیب عضـو شورای شهر تهران!

عضو کمیسیون نظارت شورای شهر تهران خطاب به دوستی با لحنی خارج از عرف صحن علنی شورای شهر تهران، گفت: "بشین داداش من، از صبح داری تذکر می‌دهی. در حالی که دوستان نمی‌دانند چه می‌خواهند بکنند. همین‌طور شرتی پرتی می‌خواهند یک چیزی را تصویب کنند، برود پی کارش."

مازند شورا: عضو کمیسیون نظارت شورای شهر تهران خطاب به دوستی با لحنی خارج از عرف صحن علنی شورای شهر تهران، گفت: "بشین داداش من، از صبح داری تذکر می‌دهی. در حالی که دوستان نمی‌دانند چه می‌خواهند بکنند. همین‌طور شرتی پرتی می‌خواهند یک چیزی را تصویب کنند، برود پی کارش."

در جریان پنجاهمین جلسه شورای شهر تهران در حالی که هادی ساعی و حسین رضازاده حضور نداشتند، رئیس شورای شهر تهران خود برای دادن وقت به اعضا اقدام می‌کرد.

به گزارش مازند شورا به نقل از ایسنا، امروز شورای شهر تهران در پنجاهمین جلسه خود تبصره‌های لایحه بودجه سال 1393 شهرداری تهران را مورد بررسی قرار داد.

در ابتدای این جلسه احمد مسجدجامعی، رئیس شورای شهر تهران با تبریک روز درختکاری، گفت: صبح روز شنبه دعوتی از سوی لشگر محمد رسول‌الله (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اعضای شورای شهر تهران شده است و در مراسم درختکاری حضور پیدا کنند که آقای پیرهادی این مسئله را دنبال خواهند کرد تا اعضا در این مراسم شرکت کنند.

این جلسه قرار بود 8 صبح آغاز شود که با توجه به عدم حضور اعضا در این ساعت، تا ساعت 8:45 جلسه به حد نصاب نرسید، اما در همین مدت بررسی بودجه بدون رای‌گیری انجام شد.

بر همین اساس پرویز سروری، عضو کمیسیون نظارت شورای شهر تهران تذکری در خصوص حضور به موقع اعضا در جلسات شورا خطاب به هیات رئیسه داد.

در این جلسه اعضای شورای شهر تهران دائما بر سر صندلی یکدیگر حاضر می‌شدند تا در خصوص تبصره‌های لایحه بودجه سال 93 شهرداری تهران با یکدیگر گفت‌وگو کنند. اما احوال‌پرسی حبیب کاشانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از روی صندلی خود با خبرنگاران در میان جلسه، یکی از اتفاقات عجیب این جلسه بود.

پس از رسمیت یافتن پنجاهمین جلسه شورای شهر تهران در ساعت 9 صبح، اعضا را‌ی‌گیری 46 تبصره لایحه بودجه 93 شهرداری را شروع کردند و در جریان تصویب سی و چهارمین تبصره این بودجه، اسماعیل دوستی، عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران در مخالفت با این تبصره، گفت: پیشنهاد می‌کنم این تبصره با دقت بیشتری بار دیگر مورد بررسی قرار بگیرد.

در ادامه محسن پیرهادی، عضو کمیسیون نظارت شورای شهر تهران خطاب به دوستی با لحنی خارج از عرف صحن علنی شورای شهر تهران، گفت: "بشین داداش من، از صبح داری تذکر می‌دهی. در حالی که دوستان نمی‌دانند چه می‌خواهند بکنند. همین‌طور شرتی پرتی می‌خواهند یک چیزی را تصویب کنند، برود پی کارش."

در ادامه تبصره 35 لایحه بودجه 93 شهرداری مورد بررسی قرار گرفت که با رای اکثریت اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

پس از تصویب این تبصره، احمد مسجدجامعی، رئیس شورای شهر تهران گفت: به جز آقای دوستی، همه اعضا به این تبصره رای دادند. اسماعیل دوستی در خصوص این تبصره نیز مخالفت‌هایی داشت.

در حالی که قرار بود اعضای شورای شهر تهران از ساعت 8 صبح برای حضور در جلسه در شورا حاضر شوند، رضا تقی‌پور، سخنگوی شورای شهر تهران در ساعت 10:40 و علی صابری که تا پیش از این همیشه به موقع در جلسات حضور پیدا می‌کرد، در ساعت 10:14 وارد جلسه شورای شهر تهران شد. از جمله دیگر غائبان جلسه امروز تا ساعت 8:45 فاطمه دانشور، هادی ساعی، حسین رضازاده، محسن سرخو بودند.

در این جلسه و در جریان بررسی بیست و سومین تبصره شورای شهر تهران، مرتضی طلایی، نایب رئیس شورای شهر تهران در اعتراض به شیوه اداره جلسات، جلسه شورا را ترک کرد.

در هنگام ترک جلسه، احمد مسجدجامعی خطاب به اعضای شورای شهر تهران گفت: برای سلامتی آقای طلایی صلواتی عنایت بفرمایید. طلایی یک ساعت بعد با پا در میانی حکیمی‌پور، دیگر عضو شورای شهر تهران و یک صلوات دیگر به صحن علنی بازگشت.

پیش از آمدن مرتضی طلایی، دوستی خطاب به رئیس شورای شهر تهران گفت: باید پیشنهاد آقای دوستی به رای گذاشته می‌شد که مسجدجامعی در پاسخ گفت: روال بر این است که اگر قرار است پیشنهادی مطرح شود یا باید به صورت کتبی باشد و یا باید نظر کمیسیون در آن لحاظ شود. نمی‌توانیم نظر کارشناسانه کمیسیون را کنار بگذاریم و در خصوص پیشنهاد افراد رای‌گیری کنیم.

پس از بازگشت مرتضی طلایی به صحن علنی، وی در خصوص تبصره سی و ششم لایحه بودجه 93 شهرداری تهران اظهارنظری کرد که علیرضا دبیر- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در ابتدای پاسخ به طلایی، گفت: مخلص آقای طلایی هم هستیم دربست!

در این جلسه اعضای شورای شهر تهران برخلاف جلسات گذشته مداوم جای خود را با یکدیگر تغییر می‌دادند. اما تعویض جای پیرهادی با قناعتی از ابتدا تا انتهای جلسه ادامه داشت.

جلسه علنی امروز تفاوتی با سایر جلسات داشت و آن اینکه در وقت قانونی جلسه تنها 42 تبصره از لایحه بودجه 93 شهرداری تهران تصویب شد و اعضا برای تمام کردن این کار تصمیم گرفتند تا جلسه علنی را به شیفت دوم بکشانند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر - تهران - ادبیات عجیب - -

نظر شما در مورد : ادبیـات عجیب عضـو شورای شهر تهران!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها