مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1528 -تاریخ انتشار : شنبه 10 اسفند 1392 -ساعت : 13:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
میانکاله محل دفع پساب‌های صنعتی/ 4 محیط بان برای 70 کیلومتر مربع/ پرندگان دیگر به میانکاله نمی آیند

میانکاله محل دفع پساب‌های صنعتی/ 4 محیط بان برای 70 کیلومتر مربع/ پرندگان دیگر به میانکاله نمی آیند

مازند شورا: در نشست هم‌اندیشی مدیرکل محیط ‌زیست مازندران با مسئولان سازمان‌های مردم‌نهاد، زنده کردن میانکاله و رفع معضل زباله در صدر دغدغه‌ها قرار گرفت.

مازند شورا: ناصر مهردادی مدیرکل محیط‌ زیست مازندران صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با مسئولان سازمان‌های مردم‌نهاد در سالن اجتماعات اداره کل محیط زیست مازندران، حضور یافت و پای سخنان مسئولان سازمان‌های مردم ‌نهاد نشست.

علیرضا اسکندری مسئول کانون دوستداران طبیعت از شهرستان بهشهر در این نشست، اظهار داشت: پرنده‌های مهاجری که سالانه به میانکاله می‌آمدند به دلیل نبود غذا، مسیر عوض کرده‌اند و دیگر به میانکاله نمی‌آیند.

وی با بیان اینکه باید میانکاله را زنده کنیم، گفت: برای میانکاله هیچ کاری انجام نشده و فقط چهار محیط‌بان در 70 کیلومتر مستقر هستند.

اسکندری با اشاره به اینکه میانکاله مرده و جزو پساب‌های صنعتی، چیزی در میانکاله نیست، خاطرنشان کرد:‌ می‌توانیم برای زنده کردن میانکاله، آب رودخانه نکا رود را به سمت میانکاله هدایت کنیم تا از این مسیر وارد دریا شود و هم میانکاله زنده شود.

محمود رحیم‌آبادی مسئول انجمن زیست‌محیطی زاغمرز هم در سخنانی اظهار داشت: استان‌های شمالی در خطر مسائل زیست‌محیطی قرار دارند.

وی با بیان اینکه ما مخالف پیشرفت و توسعه صنعتی نیستیم، ادامه داد: اما شهرهای شمالی را باید به صنعت گردشگری اختصاص دهیم چون شهرت مازندران در سرسبزی و زیبایی است اما این سرسبزی امروز از بین رفته است.

رحیم‌آبادی با اشاره به اینکه زباله باید در اولویت‌کاری قرار گیرد، تصریح کرد: تا زباله به صورت استاندارد جمع‌آوری و بازیافت نشود مازندران هم روی خوش و زیبایی نمی‌بیند.

داریوش عبادی دبیر کمیته علمی شورای هماهنگی سازمان‌های مردم‌نهاد شمال کشور هم در ادامه این نشست، اظهار داشت: اگر دولت به دنبال توسعه مشارکتی است باید اعلام کند حضور مردم را در فرآیند توسعه مشارکتی از تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و اجرا چگونه دیده است و این سئوال باید به صورت شفاف پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه ما به دنبال مشارکت پایدار هستیم اما ابتدا باید زیرساخت‌های آن فراهم شود، گفت: تشکل‌های زیست‌محیطی مازندران با وجود برخورداری از توانایی‌های فردی و گروهی اما از کارایی لازم بهره نمی‌برند.

عبادی از به‌کار گیری گروه مشاوران زیست‌محیطی در فرمانداری‌ها خبر داد./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - میانکاله - محیط زیست - دوستاران محیط زیست - مازندران - -

مطالب مرتبط با : میانکاله محل دفع پساب‌های صنعتی/ 4 محیط بان برای 70 کیلومتر مربع/ پرندگان دیگر به میانکاله نمی آیند
نظر شما در مورد : میانکاله محل دفع پساب‌های صنعتی/ 4 محیط بان برای 70 کیلومتر مربع/ پرندگان دیگر به میانکاله نمی آیند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها