مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1529 -تاریخ انتشار : شنبه 10 اسفند 1392 -ساعت : 13:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۶ استان کشور زباله مازندران را ساماندهی می‌کنند

مازند شورا: مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: در قالب انعقاد تفاهم نامه، شش استان همسایه مازندران، موضوع زباله استان را ساماندهی می‌کنند.

مازند شورا: ناصر مهردادی پیش از ظهر امروز در جلسه هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد مازندران در ساری اظهار کرد: بر اساس این تفاهمنامه استان های تهران، قزوین، البرز، گیلان، گلستان و مازندران برای ساماندهی وجمع آوری زباله راه های مواصلاتی و سواحل دریا با مازندران همکاری می کنند.

وی با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد می توانند در کاهش آلودگی زیست محیطی اثرگذار باشند، افزود: تعامل و همکاری همه جانبه بین سازمان محیط زیست و سازمان های مردم نهاد برای برطرف کردن موانع زیست محیطی در استان ضروری است.

وی با بیان اینکه انتقاد های سازننده سازمان های مردم نهاد می تواند کمک شایانی به جایگاه محیط زیست در استان داشته باشد، بسیاری از کارهای که نمی توان در سازمان محیط زست به سادگی انجام داد با مشارکت سمن ها می توان این امر را محقق کرد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران افزود: بنده به فعالیت های اثرگذار سازمان مردم نهاد در جامعه اعتقاد دارم.

مهردادی با اشاره به اینکه برخی از واحد های تولیدی و صنعتی مخاطرات زیست محیطی برای استان ایجاد می کنند، از سقوط 60 پله ای جایگاه محیط زیست کشور در چند سال اخیر خبر داد و گفت: حفظ محیط زیست کشور باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد باید نماینده در فرمانداری شهرستان ها داشته باشند، گفت: استاندار مازندران مجوز حضور نمایندگان سازمان مردم نهاد به عنوان مشاوران محیط زیست  در فرماندار ها را صادر کرده است.

مهردادی با بیان اینکه بنده نگران میانکاله هستم و هم اکنون این جزیره دارای چالش جدی است، گفت: همکاران اداره محیط زیست که در چند سال گذشته در میانکاله در ساخت و سازها تخلفات انجام داده، پرونده آنها برای رسیدگی به دادگاه ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه همکاران ما نباید پلی برای تخریب زیست محیطی میانکاله باشند، گفت: قانون خط قرمز ما بوده و یاید ورود پیدا کنیم تا مسائل غیر قانونی انجام نشود.

مدیرکل محیط زیست مازندران با بیان اینکه 98 در صد مردم بهشهر برای جزیره میانکاله نگران هستند، گفت: میانکاله برای مازندران و کشور نیست بلکه میانکاله مربوط به جهان بوده و باید به آن  توجه شود.

مهردادی با بیان اینکه کمربند نیروی انسانی را در میانکاله خواهیم بست، گفت: به تمام کسانی که به دنبال منافع اقتصادی در میانکاله هستند هشدار می دهیم که از این کار خودشان صرف نظر کنند.

وی بیان کرد: ساخت وسازهای که در میانکاله در چند سال اخیر انجام شد قابل باور نیست.

مهردادی، زباله را یکی ازچالش های بزرگ استان های شمالی به ویژه مازندران دانست و گفت: مجوز کمپوست و نیروگاه زباله سوز در مازندران داده شده، اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

مدیرکل محیط زیست مازندران با بیان اینکه پاکسازی محورهای مواصلاتی و ساحلی استان از زباله در دستور کار قرار دارد، گفت: چند روز آینده تفاهمنامه ساماندهی و جمع آوری زباله با حضور استان های تهران، البرز، قزوین، گیلان، مازندران و گلستان با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور منعقد خواهد شد./ تسنیم

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیرکل حفاظت از محیط - ناصر مهردادی - زباله - مدیریت پسماند - محیط زیست - -

نظر شما در مورد : ۶ استان کشور زباله مازندران را ساماندهی می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها