مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1533 -تاریخ انتشار : شنبه 10 اسفند 1392 -ساعت : 11:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ساری شهری در نهضت تخریب حمام های عمومی

مازند شورا: طی بیست سال گذشته 95 درصد کلیه حمام های عمومی شهر ساری به طور کلی تخریب شده و یا به پارکینگ های عمومی، پارک و پاساژ تبدیل شده اند

مازند شورا: طی بیست سال گذشته 95 درصد کلیه حمام های عمومی شهر ساری به طور کلی تخریب شده و یا به پارکینگ های عمومی، پارک و پاساژ تبدیل شده اند اما سوأل اینست اگر در این شهر ، شهروندان که در منزل حمام ندارند یا مسافرانی که به حمام احتیاج دارند به خصوص سربازان وظیفه و کارگران خدماتی، برای حل مشکلات خود باید به کدام روستاها برای حمام رفتن بروند؟!

چند سال قبل یکی از بانوان محترمه در محل تخریب یکی از حمام ها متوجه حضور شهردار وقت بود و به وی گفت: ایکاش به جای تبدیل حمام به پارکینگ برای بازسازی و احیای این حمام اقدام می کردید تا اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه و افراد نیازمند بتوانند از این اقدام شما استفاده کنند  و شما در طهارت شهروندان شریک می شدید.

در سال های دور شهردار ساری به متقاضیان سیمان و آهن و مصالح ساختمانی می گفت: برای احداث حمام عمومی بنده کمک های لازم را به شما خواهم کرد ایشان معتقد بودند ساخت حمام های عمومی در ساری از احداث حسینیه ها و مساجد واجب تر است. به هر حال نهضت تخریب حمام در ساری ادامه دارد و مشکلات عدم دسترسی به حمام های عمومی هر روز بیشتر می شود!

در زمان رژیم گذشته مسئولین برای احیای حمام های عمومی واقعاً تلاش می کردند اما در زمان کنونی علمای شهر ساری نیز در قبال تخریب حمام ها سکوت اختیار کردند./ شعبان وفایی نژادلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بافت تاریخی - آثار تاریخی - حمام عمومی - ساری - تخریب - -

نظر شما در مورد : ساری شهری در نهضت تخریب حمام های عمومی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها