مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1539 -تاریخ انتشار : جمعه 09 اسفند 1392 -ساعت : 12:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شرط امضای حکم دهیاران اعلام شد

مازند شورا: مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران گفت: داشتن گواهی آموزشی لازمه امضای حکم دهیاران است.

مازند شورا: رضا آزادی کناری صبح امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش بهنمیر در سالن اجتماعات بخشداری اظهار داشت: در بحث آموزش، آموزش شوراهای روستاها را در دستور کار قرار دادیم که تاکنون در این زمینه بیش از 50 درصد از شوراهای شهر و روستاها  آموزش دیدند.

وی با بیان اینکه باید در هر شهرستانی به بحث آموزش توجه شود، افزود: توجه به بحث آموزش می‌تواند نحوه چگونگی ارتباط با دیگران، رفع چالش‌ها و مشکلاتی که بین شورا و دهیار وجود دارد، موثر باشد.

آزادی‌کناری با بیان اینکه داشتن گواهی مهارت‌های کامپیوتری و گواهی آموزش مقدمات دهیاری‌ها برای دهیاران ضروری است، گفت: در صورت نداشتن گواهی آموزشی پای حکم دائمی آنها که به بخشداران ابلاغ می‌شود، امضا نمی کنم.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با بیان اینکه هزینه در آموزش سرمایه‌گذاری است، گفت: آموزش جهت آشنایی به قوانین و تطبیق عملکرد با قوانین تدوین شده جهت ارائه‌ بهتر خدمات به مردم است.

وی با بیان اینکه باید روستاها را با فکر و تجربه مردم بسازیم، تصریح کرد: در حساب مالی شفاف باشید و براساس قانون عمل کنید.

آزادی‌کناری با اشاره به اینکه متولی اموال روستاییان دهیارها و شوراها هستند، گفت: از ساخت و ساز غیرمجاز در حریم روستاها جلوگیری شود.

وی وضعیت پسماند مازندران را نامطلوب و کاهش حجم زباله را راهکار اصلی این وضعیت دانست و افزود: شرط رسیدن به توسعه پایدار خراب نکردن طبیعت است و این تکنیکی شدنی است به شرط آنکه تفکیک زباله از مبدا در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل امور روستایی مازندران با بیان اینکه به برندسازی برخی از محصولات داخلی بهنمیر اقدام کنید، بیان داشت: شکر سرخ، توت‌فرنگی و حتی مبل بهنمیر را برندسازی کنید و با برند خودتان به کل کشور و سراسر دنیا صادر کنید.

آزادی کناری در ادامه اظهار داشت: در استان مازندران حدود یک‌هزار و 804 دهیاری مصوب داریم که از این تعداد حدود یک هزار و 640 دهیاری فعال هستند.

مدیرکل امور روستایی مازندران در پایان کل اعتبارات امسال امور روستایی را حدود 35 میلیارد تومان دانست و گفت: نصف این اعتبار از محل مالیات ارزش افزوده و بقیه آن از محل اعتبارات دولتی که برای یک‌هزار و 600 دهیاری مازندران واریز شد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دهیاران - آموزش - آزادی کناری - -

نظر شما در مورد : شرط امضای حکم دهیاران اعلام شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها