مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1542 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 اسفند 1392 -ساعت : 20:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاص یک هزار و 210 میلیارد ریال برای ساخت بزرگراه ساری ـ قائمشهر

مازند شورا: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای بزرگراه ساری - قائمشهر و برای وصل به فرودگاه دشت‌ناز 110 میلیارد ریال و یک هزار و 100 میلیارد ریال از قرارگاه خاتم‌الاوصیاء اختصاص یافت.

مازند شورا: کمال علیپور خنکدار بعد از ظهر امروز در مراسم بازگشایی فاز اول تقاطع غیر‌همسطح الغدیر قائمشهر با اشاره به ترافیک سنگین و ورود مسافران در آغاز سال 93 به لزوم افتتاح این پروژه برای تسریع حمل و نقل اظهار داشت: با توجه به اینکه قائمشهر در مسیر حمل و نقل ریلی به بندر امیرآباد قرار دارد، به دلیل حمل و نقل زیاد ریلی و راه زمینی در بزرگراه‌های کشور، حمل و نقل ریلی گرگان - مشهد و امیرآباد به نوشهر را در کمیسیون عمران و تلفیق مجلس برای تبادل کالا مصوب کردیم.

وی بابیان اینکه برای احداث کریدور ریلی گرگان – مشهد 200 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد، اذعان داشت: برای تکمیل این پروژه یک هزار و 500 میلیارد ریال نیاز است.

عضو کمیسیون مجلس با بیان اینکه باید به زیرساخت‌ها، اقدامات عمرانی و راه سازی توجه جدی شود، افزود: برای بزرگراه ساری - قائمشهر و برای وصل به فرودگاه دشت‌ناز 110 میلیارد ریال و یک هزار و 100 میلیارد ریال از قرارگاه خاتم‌الاوصیاء اختصاص یافت.

علیپور تصریح کرد: باید نگاه جدی به حمل و نقل در شهرستان داشته باشید و به علاوه از اعتبارات بافت فرسوده برای شهرسازی استفاده شود.

علیپور بر اجرایی شدن راه جویبار - کیاکلا به بابل، قائمشهر، سیمرغ و بهنمیر تاکید کرد.

دیگر نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و کیاکلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌ها باید اداره راه و شهرسازی و شهرداری با مشارکت هم به اجرای پروژه‌ها بپردازند با توجه به کارگری بودن شهرستان و یخ زدگی مرکبات قائمشهر و مشکل اقتصادی آنها افزود: باید اجرای پروژه‌های راه در شهرستان با همکاری دو ارگان صورت پذیرد.

هادی حسینی با اشاره به آزاد شدن دستگاه‌های کارخانجات نساجی مازندران از گمرک که در سال‌های گذشته خریداری شده بود، اظهارداشت: با آزادسازی دستگاه‌ها توسط وزیر، خط رنگرزی کارخانه نساجی تا سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: سال گذشته مرکبات را از کشاورزان استان 20 هزار تن با قیمت یک هزار و 450 تومان به صورت نسیه خریداری می‌کردند اما امسال حدود 50 هزار تن با قول وزیر صنعت، معدن و تجارت با قیمت یک هزار و 650 تومان به صورت نقدی از کشاورزان خریداری شود.

حسینی بیان کرد: قرار شد 20 هزار تن برنج مازندران در سبد کالای سال آینده قرار گیرد./فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل و نقل - ساری - قائمشهر - کیاکلا - سیمرغ - -

نظر شما در مورد : اختصاص یک هزار و 210 میلیارد ریال برای ساخت بزرگراه ساری ـ قائمشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها