مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1544 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 اسفند 1392 -ساعت : 20:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نبود کشتارگاه صنعتی و امنیت کشتار دغدغه مهم شرق مازندران

مازند شورا: معاون عمرانی استاندار مازندران گفت : نبود کشتارگاه صنعتی و ایجاد امنیت کشتار بهداشتی از دغدغه های مهم شرق مازندران است.

مازند شورا: ˈ علی نبیان ˈ روز پنجشنبه در جلسه شورای سلامت شهرستان نکا افزود : تامین منابع برای ساخت کشتارگاه صنعتی در شرق مازندران باید از سوی شهرداری ها و از منابع استانی تامین شود تا مردم منطقه دغدغه گوشت بهداشتی نداشته باشند.

وی گفت: با توجه به در پیش بودن سال نو باید با برنامه ریزی به طور موقت مکانی برای کشتار بهداشتی دام در نکا در نظر گرفته شود تا مردم بدون دغدغه از گوشت تایید شده بهداشتی استفاده کنند.

نبیان از شهرداری نکا خواست تا فضای کوچکی با رعایت استانداردهای لازم برای این منظور در نظر بگیرد و افزود: کشتار باید زیر نظر دامپزشکی و با وجود یک پزشک و رعایت مسائل ایمنی انجام شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت : امنیت بهداشتی در تامین گوشت مصرفی مردم باید لحاظ شود و راهش هم این است که در صورت تامین نشدن فضای موقت کشتارگاهی باید با به کارگیری خودروهای یخچال دار گوشت شرق مازندران از کشتارگاه های صنتعتی تامین شود.

وی در پیش بودن سال نو را فرصتی برای خانه تکانی از سوی شهرداری ها دانست و افزود : شهرداری ها باید ورودی و خروجی شهر را زیبا سازی و در داخل شهر را گل کاری کنند و محیط و پیرامون شهر باید از هر نوع زباله و نخاله پاک شود.

معاون استاندار مازندران گفت : بهداشت و آموزش جزء لاینفک زندگی انسان است و لذا باید در جهت افزایش بهداشت و سلامت تلاش همه جانبه صورت گیرد و در بحث آموزش قدرتمند و قوی وارد شویم.

نبیان همچنین به مسایل بهداشتی شهرستان نکا هم اشاره کرد و افزود : دستگاه دیالیز از نیازهای مهم شهرستان نکا است که باید با اولویت توجه قرار گرفته و از هزینه های مختلف و رفت و آمد بیماران به شهرهای دیگر برای این منظور جلوگیری شود/ ایرنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نبیان - نکا - کشتارگاه - کشتارگاه صنعتی - شرق مازندران - -

نظر شما در مورد : نبود کشتارگاه صنعتی و امنیت کشتار دغدغه مهم شرق مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها