مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 155 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 مهر 1394 -ساعت : 13:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 مازندران نیازمند تشکیل آکادمی تخصصی ورزش است/ هر 28 دانشجو از یک متر فضای ورزشی استفاده می‌کنند

ذبیحی رئیس هیات‌های ورزشی دانشگاه‌های مازندران؛

مازندران نیازمند تشکیل آکادمی تخصصی ورزش است/ هر 28 دانشجو از یک متر فضای ورزشی استفاده می‌کنند

اختصاصی مازندشورا: استان مازندران از قطب‌های ورزش کشور است و با ایجاد آکادمی تخصصی ورزش، می‌توان برای توجه بیشتر به پایه‌های ورزشی، حفظ ورزش قهرمانی و... برنامه‌ریزی کرد

اختصاصی مازندشورا: نشست هیات‌های ورزشی دانشگاه‌های مازندران، پیش از ظهر امروز با حضور دیوسالار رئیس دانشگاه پیام‌نور استان، ذبیحی مسئول هیات ورزشی استان، برزگر مدیر روابط عمومی پیام‌نور استان، سیاوش خاکپور مدیر فرهنگی، اجتماعی دانشجویی دانشگاه پیام نور مازندران و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات دانشگاه پیام‌نور استان برگزار شد.

 

دیوسالار: رتبه اول جذب دانشجو برای دانشگاه پیام نور مازندران

در آغاز این نشست، اسدا... دیوسالار با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های دولتی کشور است،  اظهار کرد: این دانشگاه در سطح 520 مرکز دانشگاهی مشغول فعالیت است و رسالت آن، آموزش و پژوهش در سطح کشور، با شعار آموزش برای همه، همه‌جا و همه وقت است.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور در زمینه پژوهش جز 10 دانشگاه برتر کشور است، افزود: دانشگاه پیام‌نور استان مازندران در 18 مرکز واحد، 30 هزار دانشجو دارد که 20 درصد آنها را دانشجویان ارشد تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور مازندران با اشاره به اعتماد و استقبال داوطلبان از این دانشگاه بیان کرد: دانشگاه پیام‌نور مازندران، امسال رتبه اول جذب دانشجو در بین تمام استان‌های کشور را کسب کرده است.

دیوسالار، قهرمانی در المپیاد کشوری قم، قهرمانی دانشجویان دختر در مسابقات والیبال کشوری و ... را از مهمترین عناوین ورزشی این دانشگاه عنوان کرد و گفت: امسال بیش از هزار نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در بهترین دانشگاه‌های کشور قبول شدند.

 

 

ذبیحی: هر 28 دانشجو از یک متر فضای ورزشی استفاده می‌کنند

در ادامه این نشست، حسین ذبیحی رئیس هیات‌های ورزشی دانشگاه‌های مازندران، با اعلام اینکه از لحاظ استاندارد باید برای هر دانشجو یک متر فضای ورزشی تعریف شود، گفت: در حال حاضر هر 28 دانشجو از یک متر فضای ورزشی استفاده می‌کند و این یعنی، نیاز است پشتیبانی‌های لازم از سوی مدیریت ورزش دستگاه‌های مختلف اجرایی استان صورت بگیرد، چرا که از فضاها و سالن‌های موجود نیز استفاده بهینه نمی‌شود، به عنوان مثال سوله ورزشی ساری به علت نداشتن متولی 4 ماه بلا استفاده بود.

وی افزود: بیش از 186هزار نفر در دانشگاه‌های مازندران تحصیل می‌کنند که تنها 30 درصد آنها ورزش می کنند.

ذبیحی، با بیان اینکه مازندران از آکادمی تخصصی علمی- ورزشی محروم است، اظهار کرد: این استان از قطب‌های ورزش کشور است و با ایجاد آکادمی تخصصی ورزش، می‌توان برای توجه بیشتر به پایه‌های ورزشی، حفظ ورزش قهرمانی و... برنامه‌ریزی کرد.

رئیس هیات‌های ورزشی دانشگاه‌های مازندران، افزود: برای تامین اعتبار ساخت این مجموعه مشکلی وجود ندارد و هیات ورزش‌های دانشگاهی مازندران آمادگی ساخت آکادمی تخصصی ورزش را دارد.

 

میزبانی مازندران از مسابقات کشتی آزاد دانشجویان دانشگاه‌های آسیا

ذبیحی با اعلام اینکه یک دوره مسابقه ورزش همگانی جنگل نوردی، طی یک ماه آینده در پارک شهید زارع ساری برگزار می‌شود، گفت: دانشجویان دختر دانشگاههای کشور می توانند در این مسابقه که پیاده روی تند به طول 10 کیلومتر است، شرکت کنند.

وی، در پایان اظهار کرد: مازندران امسال میزبان مسابقات کشتی آزاد دانشجویان دانشگاههای آسیا نیز خواهد بود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : - -

نظر شما در مورد : مازندران نیازمند تشکیل آکادمی تخصصی ورزش است/ هر 28 دانشجو از یک متر فضای ورزشی استفاده می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها