مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1551 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 اسفند 1392 -ساعت : 17:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حقوق شهروندی در طول تاریخ مغفول مانده است

مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری مازندران:

حقوق شهروندی در طول تاریخ مغفول مانده است

مازند شورا: مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری مازندران، گفت: در تاریخ معاصر ما حدود 150 سال است که با مفاهیم حقوق شهروندی آشنایی داریم اما در عمل وامانده‌ایم.

مازند شورا: لطف‌الله آجدانی صبح امروز در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان در سالن شماره دو استانداری مازندران، اظهار داشت:‌ نقض حقوق شهروندی و ناتوانایی مسئولان در صیانت از حقوق شهروندی، زخم کهنه‌ای است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ ما انسان همواره مکلف شناخته شده و نسبت به حقوق شهروندان بی‌توجهی شده است، ادامه داد: در تاریخ معاصر ما حدود 150 سال است که با مفاهیم حقوق شهروندی آشنایی داریم اما در عمل وامانده‌ایم.

آجدانی با اشاره به اینکه وقتی سخن از آموزش به میان می‌آید، بیش از عموم جامعه، مسئولان نیازمند آموزش هستند، گفت:‌ توصیه می‌کنم آموزش را از خودمان شروع کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش توجیهی برای مسئولان در نظر گرفته شود، ادامه داد:‌ اعتقادی به آمار و ارقام ندارم و هرچند که شاخص کمی مهم است اما نباید منجر به فدا شدن کیفیت شود.

این مسئول با اشاره به اینکه آموزش باید منجر به یادگیری شود و آیا یادگیری در آموزش‌های ما اتفاق می‌افتد یا نه، گفت: ‌یادگیری معطوف به محفوظات و معلومات نیست اما این مسئله در سیستم آموزشی ما اتفاق می افتد در حالی که مسیر علم به معنای این است که از مجهول به سمت معلوم هدایت شویم.

آجدانی با بیان اینکه در ارزیابی‌ها عملکرد مسئولان هم مورد توجه باشد، اظهار داشت: اجرای قانون را باید از خودی‌ها شروع کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در این نشست، گفت: حقوق شهروندی ارتباط مستقیمی با عملکرد دولتمردان دارد.

مریم جمشیدی ادامه داد: بسیاری از مشکلات امروز ناشی از ندانستن و ناآگاهی است و مشکل دیگر این است که در مرحله تئوری درجا می‌زنیم و تئوری در عمل مغفول می‌ماند./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حقوق شهروندی - لطف الله آجدانی - مدیرکل آموزش و پژوه - -

نظر شما در مورد : حقوق شهروندی در طول تاریخ مغفول مانده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها