مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 156 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 مهر 1394 -ساعت : 15:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهرداران همسو و فرمانداران غیر همسو

گزارشی از نقش شهرداران مازندران در میزبانی از کاروان تدبیر امید

شهرداران همسو و فرمانداران غیر همسو

اختصاصی مازندشورا: یکسری ناملایمت و بی‌توجهی از سوی مقامات ارشد استانداری نسبت به شهرداری و مدعوین آنها صورت پذیرفته است. اگر یقینا همت شهرداری‌ها و ستاد استقبال مردمی نبوده این میزان شور و استقبال هم هیچ وقت صورت نمی‌پذیرفت

اختصاصی مازندشورا: پس از تاخیرهای چند باره بلاخره کاوران تدبیر امید در بیست و دومین سفر استانی خویش، به مازندران رسید. پیش از ورود این کاروان ستادهای استقبال در استان شکل گرفت که از جمله مهمترین آنها ستاد مردمی استقبال بود که مسولیت دبیر کمیته شهرداری‌های این ستاد به «فرشاد اسدی» شهردار بلده سپرده شد.

اگرچه در برخی از شهرهای کشور همه امکانات شهرداری در راستای تخریب عملکرد دولت به کاری می‌رود، به نحوی که تا همین چندی پیش در یکی از شهرها علیه تیم مذاکره کننده هسته‌ای تبلیغات محیطی گسترده‌ای انجام شده بود اما در مازندران علاوه بر اینکه تبلیغات محیطی شهرهای مازندران هم راستا با آخرین ذائقه سیاسی مردم در جهت حمایت از دولت تدبیر و امید بوده است در سفر اخیر هیئت دولت به مازندران نیز شهرداری‌های مختلف در هرچه بهتر برگزار شدن این میزبانی مشارکت نمودند و علاوه بر حضور فعال در کمیته‌های مختلف ستاد استقبال مردمی همه امکانات خود را به صحنه آوردند و در این میان شهرداری ساری که طی دو سال گذشته با بی‌مهری‌های زیادی از سوی مدیریت کلان استان مواجه بوده اما برخلاف آنچه که بر او گذشته است در مساله استقبال از هیئت دولت بخش اعظمی از مسولیت‌ها را به دوش کشید

فارغ از این که محل برگزاری مراسم سخنرانی رئیس جمهور در مرکز مازندران بوده است و عمده توجهات در یک روز میان هفته و غیر تعطیل پیرامون تسهیل آمد و شد، مدیریت جمعیت استقبال کنندگان و... به سوی شهرداری ساری بوده است اما شهرداری ساری پا را فراتر از این حد نهاد و علاوه بر حضور چشمگیر در تامین تبلیغات محیطی مرکز استان بسیاری از نیازهای تبلیغاتی سایر شهرها را نیز تامین نمود.

اگرچه همراهی و حضور حداکثری شهرداری‌های استان با سوء مدیریت مسولان استانی نمود چندانی نیافت و آنچنان که باید شاهد شور و شوق عمومی در مساله استقبال از دولت نبوده‌ایم به نحوی که در حوزه‌های مختلف همچون صدور کارت برای میهمانان، خبرنگاران و ... شاهد مشکلات متعددی بوده‌ایم لذا در این میان اگر بخواهیم به شکل مجزا بخش‌های مختلف استقبال از هیئت دولت نمره دهیم بی‌شک کمیته شهرداری‌های و تبلیغات محیطی انجام شده در سرآمد آن خواهد بود.

«فرشاد اسدی» دبیر کمیته شهرداری‌های ستاد مردمی استقبال در گفت‌و‌گو با ما اظهار داشت: کلیه کارهای میدانی استقبال از سوی شهرداری‌ها انجام گرفته است. از نصب بنر، تهیه بادکنک بنفش، پرچم بنفش، روبان بنفش و توزیع در مدارس و در بین نیروهای متقاضی برای اعزام به سالن «شهید متقی» ساری. همچنین کمال تشکر از شهردار ساری بواسطه زحمات و تلاش ایشان در هرچه بهتر اجرا شدن برنامه استقبال سفر را داریم ضمن اینکه ایشان یک نیروی تام الاختیار بنام «دکتر محمد رحمانی» را به ستاد استقبال مردمی معرفی کردند که در جایگاه مشاور سیاسی رئیس کمیته مردمی استقبال و هم به عنوان هماهنگی با شهرداری ساری برای تامین امکانات مورد نیاز با این ستاد نهایت همکاری را داشتند.

خواسته‌های اساسی که بیان نمودیم همانند تشکیل سازمان پسماند استان، سازمان عمران سواحل هیچ یک تصویب نگردید. هنوز در کم و کیف مصوبات به نفع شهرداری‌ها هیچ اطلاعی نداریم. باتوجه به اینکه 70 درصد جمعیت استان در شهرها زندگی می‌کنند و یکسری ناملایمت، بی‌توجهی از سوی مقامات ارشد استانداری نسبت به شهرداری و مدعوین آنها صورت پذیرفته است. اگر یقینا همت شهرداری‌ها و ستاد استقبال مردمی نبوده این میزان شور و استقبال هم هیچ وقت صورت نمی‌پذیرفت.

کلیه طراحی بنر استقبال از سوی ستاد استقبال مردمی تهیه گردیده و برای کلیه شهرداران استان ارسال گردید. در این سفر اگر همت شهرداری‌های استان نبود و علی الخصوص همکاری‌های جناب «عبوری» شهردار ساری یقینا این مقدار استقبال هم صورت نمی‌پذیرفت. هر چند در دولت تدبیر و امید شاهد مدیران غیر هم‌سو با دولت در استان می‌باشیم اما شهرداران بیش از برخی از مدیران دولت همسو و هم جهت با گفتمان تدبیر و امید هستند.

لذا برای کم رنگ کردن نقش شهرداران از سوی برخی از مدیران، کارت ورود به جایگاه ویژه برای شهرداران صادر نگردید که مسولین هماهنگی‌های مربوطه و برگزاری این مراسم باید پاسخگوی این اقدام باشند در حالی که بسیاری از مردم عادی بصورت خانوادگی در ساری کارت ورود به جایگاه ویژه نخبگان را داشته‌اند. با این تفاصیل به کلیه شهرداران پیغام دادیم و در استادیوم همراه با گروه حضور پیدا کردیم جهت انجام وظیفه.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرشید اسدی - -

نظر شما در مورد : شهرداران همسو و فرمانداران غیر همسو

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها