مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1564 -تاریخ انتشار : یکشنبه 04 اسفند 1392 -ساعت : 16:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

واحد حقوقی در شوراهای بخش ایجاد شود

مازند شورا: بخشدار چمستان گفت: برای رسیدگی به اختلافات حقوقی، راه‌اندازی واحد حقوقی در شوراهای بخش ضروری است

مازند شورا: نور رضا دلدار ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی شوراهای بخش و دهیاران با اشاره به مشکلات بخش چمستان و افزایش حجم این مشکلات در ایام تعطیل سال به ویژه نوروز اظهار داشت: این نشست‌ها برای کاهش و رفع مشکلات است.

 وی افزود: اگر فقط قرار بر طرح مشکلات باشد و راهکاری برای کاهش یا رفع آنها ارائه نشود، کار خاصی انجام نشده و به نظر من دور باطلی است.

* تهیه بانک اطلاعات از مشکلات

بخشدار چمستان تصریح کرد: مشکلات هر روستا و بخش باید توسط دهیاران و شوراهای اسلامی در حوزه های مختلف احصا و جمع‌بندی شود و همراه با ارائه راهکار در بانک اطلاعاتی ثبت شود.

 دلدار افزود: مشکلات جمع‌بندی شده که راهکار مقابله با آن ارائه شده است در نشست‌های مختلف مطرح و مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و بهترین پیشنهادات برای رفع یا کاهش آنها که قابلیت اجرایی هم داشته باشد با نظر موافق به اجرا در می‌آید.

 وی با اشاره به مشکلات و موازی‌کاری در صدور مجوز ساخت از سوی برخی سازمان‌ها مانند سازمان همیاری‌ها و نیز مشکلات در پیش روی سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران پیشنهاد داد، واحد یا شورایی برای رسیدگی به اختلافات حقوقی در این بخش در شوراهای بخش ایجاد و راه‌اندازی شود.

این مسئول به رهاسازی زمین در شهرک صنعتی چمستان نور توسط برخی به اصطلاح سرمایه‌گذار که پس از دریافت زمین هیچ‌گونه عملیاتی را روی آن انجام ندادند، تاکید کرد: این زمین‌ها باید باز پس‌گیری و به سرمایه‌گذاران واجد شرایط و توانمند منطقه واگذار شود.

بخشدار چمستان از مسئولان خواست تا برای امور عمرانی و ایجاد درآمد پایدار مجوز برداشت شن و ماسه به تعاونی دهیاران واگذار شود./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چمستان - نور رضا دلدار - بخشداری - واحد حقوقی - -

نظر شما در مورد : واحد حقوقی در شوراهای بخش ایجاد شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها